Kouzelná abeceda

Kouzelná abeceda https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65563/kouzelna-abeceda-65563.jpg 5 9 3

Klasická říkanková abeceda bohatě ilustrovaná rukou zkušené výtvarnice Věry Faltové (autorky kocoura Vavřince, pejska Barbánka a mnoha dalších oblíbených postaviček). V každé říkance uslyší dítě spoustu slov začínajících na dané písmenko. I předškoláci podle obrázků brzy poznají, o které písmenko jde, a budou umět kousek básničky odříkat sami. Spojení rytmického sluchového vjemu se zrakovou představou hravou formou rozvíjí dětskou fantazii a řečové schopnosti. U každé říkanky najdou děti i samostatné obrázky věcí či zvířátek, jež mohou pojmenovat a zjistit, že začínají právě písmenkem, které na této dvoustránce vesele uvádí malá kouzelnice Abeceda či její pomocnice kočka Tečka.... celý text

Pro děti a mládež Pro nejmenší
Vydáno: , BB art

Kouzelná abeceda , 2007

Kristi04
21.01.2024 5 z 5

Skvělá knížka, dvouletý syn se díky ní začal zajímat o písmenka, a dokonce se je všechny naučil poznávat

Lejčís
07.05.2021 5 z 5

Jako malá jsem ji četla stále dokola.. je to perfektní na procvičování artikulace, takové malé jazykolamy pro nejmenší děti :) dodnes si pamatuju básničku na Č:

Čí je to kočička,

hned jí dám mističku
čerstvého mlíčka :)

Litocha
17.10.2018 4 z 5

Že byla autorka za svobodna Svěráková, jsem zjistila náhodou. Ale musím říct, že svého tatínka nezapře. Verše jsou hravé, mají hlavu a patu, na rozdíl od některých jiných veršovaných abeced jsou opravdu nahuštěny písmenky, o která zrovna jde, a rýmy jsou většinou nenásilné. Některé nápady krásně rozvíjí představivost (zaujala mě metafora strakapouda jako spisovatele, takže je v lese slyšet psací stroj). Dojem mi trošku kazí jen ilustrace Věry Faltové, jejíž styl mi prostě moc nesedí. (A možná bych u básniček pro malé děti ocenila ctění interpunkce.)

I ti Indi i ti Briti
jídlo jedí, pijí pití
I ti hbití i ti líní
Filipínci i ti Fini
i ti Briti i ti Iři
všichni lidi ať se smíří

Šárka na básničku přišla
škoda jen, že trošku šišlá:

Šedí špaček, šedí v šenku
špačku, šašku opilý
škoč špaččatům pro houšenku
ať trošičku zešílí
Škyt, škyt, škoda, páni, dámy
teď muší být přeštávka
šnad to dopovíte šami