Koukol v pšenici

Koukol v pšenici https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56119/koukol-v-psenici-56119.jpg 4 16 5

Sedm krásných povídek nesou název Koukol v pšenici, Zklamání, Tatínek neznaboh, Dcera lékařova, Jedna kapitola, Mraky, Obětovaná - vás určitě nezklame. Knížka plná upřímné lásky a porozumění. Pěkný dárek pro naše babičky. Úvodní delší povídka vypráví o dvou bratřích-dvojčatech, kteří od dětství soupeří, kdo z nich má nárok na rodný grunt. Když se k této rivalitě přidá ještě láska k jedné dívce a furiantství, vyústí jejich spor v tragedii. Další povídky pojednávají většinou o zmařených láskách, které však časem přebolí a život vše srovná a vyřeší.... celý text

MOu598
24.07.2017 4 z 5

Četla jsem v červenci 2014. Podle mých poznámek:
7 krátkých povídek z venkovského i městského prostředí, asi mezi válkami. Téma odpovědnost.
Čtivé, zajímavé, jen krátké povídky, jako by to mělo být mravní ponaučení.

Jessica007
31.03.2016 5 z 5

Dnes jsem dočetla. Krásná kniha od mojí oblíbené spisovatelky. Sedm povídek, krásné lidské příběhy. Psáno krásným jazykem - jako ostatně vše od paní Javořické. Která povídka se mi líbila nejvíce, též nevím, všechny jsou moc pěkné. Kdybych musela jednu povídku vynechat, tak by to byla ta první: Koukol v pšenici", hodně smutná. Celkově se mi líbila nejméně. Jak jsem přečetla tu, tak se mi četlo "jedna báseň".

Aniga
09.10.2015 3 z 5

Od paní Javořické je to moje druhá kniha a opět nezklamala. Jedná se o pěkné příběhy, které přinesl sám život.
Také nevím, jakou povídku bych vybrala za nejvíce zajímavou, ale nejméně mne zaujala hnedka první - stejného názvu jako kniha : Koukol v pšenici.

kika 13
02.04.2013 4 z 5

Pěkné čtení kdysi dávno jsem četla hodně knížek od této autorky.

kapllu
15.04.2011 3 z 5

Vlasta Javořická píše moc krásné a hlavně lidské příběhy. Pokusila jsem se vybrat, která povídka z této knihy je nejlepší, ale pokaždé jsem skončila s několika kandidáty. Zkrátka, dobré jsou všechny :)