Korektor

Korektor https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225862/bmid_korektor-225862.jpg 4 255 63

Podtitul: Komiks o chybách a o životě. Důvěru v lidstvo dal do zastavárny a peníze za ni propil, ve znaku má škodolibost a sarkasmus je pro něj univerzální odpověď na všechno. Ano, to je cynický korektor, který své poznatky z opravování cizích paskvilů, rady i názory na život sděluje světu prostřednictvím stejnojmenného stripového komiksu. V bezmála sto padesáti stripech obsažených v knize vás rozebere, poučí i pobaví. Pokud byste ani pak nebyli přesvědčeni o tom, že sebevědomí autorů chutná nejlépe zalité jejich slzami, má v zásobě ještě řadu speciálů a bonusů. A aby toho nebylo málo, dovolí vám Vilém s Janou nahlédnout do zákulisí prostřednictvím mnoha poznámek, vysvětlivek či jazykových perliček a v neposlední řadě také komiksovou sérií o tvorbě Korektora nazvanou Autoři. Takže: Pozor na chyby!... celý text

Nelíísek
13.01.2020 odpad!

Asi nedokážu ocenit knihu, takže můj názor je asi zcela irelevantní.

Tisíc lidí tisíc chutí, než jako vtipné stripy, mě tohle připadá jako deníček psychicky labilního člověka, co lidi jen shazuje a do práce nechodí pro radost ale pro uspokojení toho že je lepší než ostatní a tady tímhle si to musí jen dokazovat, což se mi prostě nelíbí..

pokud mě chce někdo vysvětlit skrytou pointu tohoto komiksu tak jen do toho, ráda bych ho totiž pochopila.

los
01.01.2020 1 z 5

nechápu, co je na těchto stripech vtipné - všechny na jedno brdo, takto se přece mezi sebou baví všechny profesní nebo zájmové skupiny (a nevydávají své každodenní řeči knižně)

mimochodem - už od prvních stran několik redaktorských pochybení, stejně tak v závěrečné korektuře...

Kate18
15.12.2019 5 z 5

Sarkastické stripy nejen o práci korektora. Ve spoustě z nich se poznávám, i když mám úplně jiné povolání.

Adele02
19.08.2019 5 z 5

Moje srdce aspirující učitelky češtiny, studentky bohemistiky a hledače chyb nad tím plesá a skáče kilometry do vzduchu.
Moje duše aspirující spisovatelky má jakýsi tik v oku...

Terva
02.08.2019 5 z 5

Nejkouzelnější je
přesvědčení autorů,
že v jejich práci jsou chyby,
pouze protože je tam vidíte –
a hlavně protože je tam vidět chcete!

PROČ A ZA CO?

PROČ? Proto, že se Jana Kilianová (K.l.anová) dala do paktu s kotletou (Kotletou), a vyžrala krezbu k příběhu Bratrstvo krve i z hořčicí. Chtěl jsem tak zjistit, co tato kreslící korektorka spáchala, že jí vzal Kyša pod svůj.. a zjistil jsem, že skoro NIC. (smajlík, co se směje)

A ZA CO? Za 444 korun Českých jsem tento komix „o chybách a o životě“ (zavádějící dovětek) koupil v ant1kvar1at ě v Nuslích. Pravděpodobně to byl poslední dostupný vítisk na našem trhu. Vostatní už jsou asi zpálené po přečtení... ...do půlky.

Citát: Pravopisné chyby jsou jako lidé. Všude je jich zbytečně moc.

Kolektor (geologie) – zběrná porézní hornina s nahromaděným zemním plinem, směřující k výbuchu.
Korektor – hlavní sběrač chyb v textu určený k výbuchu. Nejlépe vybuchuje v přítomnosti nových spisovatelů. Nemá rád jímky a ani výjimky, nesnáší, když věta začíná „Tak“ a miluje „to“ (Ze jo pane Stefane Kingu)

Citát: Při příchodu do práce na věšák odkládám kabát, rukavice... ...a víru v lidstvo.

Tak vám musím napsat, že tohle není k smíchu, celý koncept tripů je spíš k pláči a směřuje k návštěvě Bohnic. Korektor je chudáček a každý spisovatel by jej měl litovat, (poznámka pro P. Kajnarovou :-) a vlastně nemá svojí práci rád, nebo to umně ukrývá. Vesmír se točí jen kolem ho. Vlastně by to mněl korektor zabalit a jít skočit do vyjímky. (Tuhle práci bych nikdy dělat nechtěl) Myslím korektora, ne skákání do výjimečné jímky.

Malá ochutnávka:
Jenže jsou práce a práce. Některé se dají vykonávat mechanicky: každý den si vyřešíte svoje a jdete domů, kde se klidně můžete třeba natáhnout k televizi s pivem. A pak jsou práce (třeba psaní komentářů), které vás neopouští, podepisují se na vás. Protože nestíháte, berete si je domů, špiníte si jimi stůl nebo plochu počítače., vpouštíte si je do soukromí. Děláte to, protože musíte......... (…)

Chyby v textu jsou schválně, protože jsem tento komentář chtěl nejdříve ukázat Koubkovi nebo K.l.anové. (Kilianové), aby mi to zkorektorovali. Hrozilo však, že by po mne hodily kávovar a byly by v prdelííííí, protože bez kafe ani korektor nefunguje. V nejhorším případě by se mně snažili upálit a posléze by hasičům tvrdili, že se jen snažili uklidit bordel v kanceláři, protože jejich šéf vedle se nesnažil a jen chrápe a nechápe.

Citát: Sekání trávníku sekačkou není efektní, ale efektivní. Klestění si cesty domem plným oživlých mrtvol sekačkou na trávu je obojí.

PS – Pravopisná podtržítka jsou červená a gramatická jsou zelená... aha, tady je všechno černé na bílém...UPS. Víte, jaký je rozdíl mezi gramatikou a pravopisem? Korektor alias Grammar Nazi.

…..ZAHRAJTE SI NA KOREKTORA A UPRAVTE VÝŠE UVEDENÝ KOMENTÁŘ.....

Výsledky mi neposílejte, stejně tam budete mít spousty chyb!

........váš názor mě nezajímá a nakonec mám vždycky pravdu................

Citát: Lobotomie je vynikající lékařská procedura, která z vás udělá bezproblémového člena společnosti.

lee5747
11.07.2019 5 z 5

Narazila jsem na komiks náhodou a zaujal mě kvůli Janě. Komiks je velmi vtipný a dobře pojatý. Já jako špatný češtinář se v některých stripech poznávám.

OFKitsune
06.06.2019 5 z 5

Na Korektora jsem narazila náhodou. Jelikož ani já nejsem dokonalá a často se dopouštím pravopisných a interpunkčních chyb, komiks mě velice bavil. Škoda jen, že nevyšel další díl se zbytkem, který se objevoval např. na Facebooku. Také je škoda, že dále nepokračuje, i když je jasné, že se hůře vymýšlí stále nové vtipy a perličky.

hrdlickova_61
01.04.2019 5 z 5

Už jsem si vzpomněla na tolikero knížek, jimž musím teď hned dát pět hvězdiček (a u většiny si říkám, jak to, že mě nenapadla hned mezi prvními) - a najednou se mi vybavil Korektor! Jak to, že mě nenapadl hned mezi prvními? Hledí na mě z obálky knížky... Tak už jsem tam zaklikla těch pět hvězdiček... Korektor hledí dál... Za vteřinku se odhlásím z Databáze a budu pokračovat v tom všem, co jsem dneska už rozdělala (náhodou ne žádné korektury, ale taky je někdy pro někoho dělávám) a říkám si, jak se asi tak bude v tu chvíli tvářit korektor...

jarabr
20.01.2019 4 z 5

Zábavná forma vyjádření toho, jak těžký život má korektor. Bavil jsem se a některé stripy by měly viset na sloupech, případně v MHD. Třeba by to pomohlo k jazykové vzdělanosti národa.
Jeden za všechny:
Korektor o klaunech
Všude, kam se podívám, vidím samé "to".
...
Co si o tom asi myslí Stephen King?

mosem
29.12.2018 5 z 5

Pokud máte rádi inteligentní cynismus - skvělá volba. Pokud máte rádi humor - skvělá volba. Pokud máte málo času - pro krátkost stripů skvělá volba. Pokud chcete přemýšlet nad dalším možným pokračováním - skvělá volba. I když nejsem právě hltač tohoto žánru, v tomto případě bez váhání pět hvězd.

sgjoli
26.10.2018 5 z 5

Jako člověk, co vystudoval češtinu a co se nějakou dobu korekturami textů pracovně zabýval, jsem se v tomhle komiksu dost našla. Hodně jsem se u toho pobavila. S některými psavci to mají korektoři holt těžké. :-D

Andi
20.09.2018 3 z 5

Dobrý, něco je i vtipné. Komiks přečtený za 15 minut. Jo, byl fajn.

Brambu
28.08.2018 4 z 5

Výborně a vtipně provedeno. Naprosto mne to dostalo a úplně nejvíc obličej Pana korektora, ten opravdu nemá chybu. A ty jeho výrazy, boží! Jde o humorné zachycení starostí a strastí ze života korektorů, kteří to vůbec nemají jednoduché. Život se s nikým nemaže. Tento komiks je tak povedený a trefný, mohu jen doporučit.

Madluska
31.07.2018 5 z 5

Napadá mě snad jen jediné - jak jsem se o Korektorovi mohla dozvědět tak pozdě? Knižní vydání nebo aspoň webovou adresu by měli dávat studentům češtiny v prváku při úvodu do studia! Ne všechny stripy jsou skvělé, některé jsou prostě jen dobré, jiné jsou možná i slabší, ale celkově je to pecka. Může se z knížky kopírovat? :-)

EvikU.
10.07.2018 1 z 5

Četla jsem ji do čtenářský výzvy na téma co obvykle nečtu. Celkem šla, některý stripy mě i pobavili.

ClarrWinchester
11.03.2018

Korektor byla skvělá oddechovka na prázdniny a popravdě, klidně bych si ho zase přečetla znovu. Opravdu úžasná práce, autoři. 11/10 . A pamatujte, výjimka není jímka!

efka.saf
09.03.2018 5 z 5

Dokonalost sama :-D. Myslím, že tolik humoru na tak málo stránkách jsem zatím ještě neměla tu čest číst. Je to krátké, stručné, výstižné, úderné a hlavně tak strašně pravdivé! Nemyslím si, že je to čtivo pro každého, humor je dost specifický, ale i tak má Korektor početnou fanouškovskou základnu, do níž se nově počítám i já.

Iki1
02.03.2018 4 z 5

Počtení je to hodně příjemné, protože tento typ humoru je mi hodně blízký. Pobavil jsem se dokonce i u poznámek. A to už je co říct.

kapr
15.02.2018 3 z 5

Tak už jsem, tentokráte na druhý pokus, na stránce 53.
Jsou to vynikající hlody. Pro mne nezvyklá forma poněkud odrazuje, ale na vině bude určitě i poměrně malý font, který je pro mne mnohdy obtížně čitelný.
- (s odstupem:)
Zatím jsem to vzdal. Koncem léta (srpen - říjen) se ke knížce chci určitě vrátit. Ten termín má své velmi soukromé důvody.
Prozatím jsem se snažil dát pokud možno neutrální hodnocení 3 ***. Podle s velikými obtížemi přečteného ale soudím spíše na 4 až 5. U stručných textů jsem to ještě rozluštil. U těch třířádkových už ne, prskal jsem nejdřív jak politá plotna, a nakonec jsem to dočasně (Ach jak já to slovo nenávidím !!!) vzdal.
Knize by prospěl větší formát, i menší počet jednotlivých obrázků na stránce. V tomto okamžiku ale netuším, zda něco z toho není z nějakého důvodu třeba plánovité, i když o tom pochybuji.
Domnívám se, že by některé jednotlivé obrázky, mohly být docela dobře prodejné, a mnozí z nás by si jej rádi pověsili nad svůj pracovní, i jiný stůl. (V některých okamžicích jsem si vzpomněl třeba na Kantorka, což pokládám pro tuto knihu za velkou poklonu.)

syky245
10.12.2017 2 z 5