Kopírák

Kopírák
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515781/bmid_kopirak-Zp5-515781.jpeg 4 673 673

Nejděsivější krimi thriller roku! Má krutost nějaké hranice? Anglii ochromí série hrůzných vražd. Každá byla spáchána jinou metodou, brutální … a povědomou. Pachatele totiž podle všeho inspirovali nechvalně proslulí sérioví vrazi – Charles Manson, Jeffrey Dahmer, Edmund Kemper a další. Vysloužil si proto přezdívku Kopírák. Co když se ale rozhodne své vzory ještě překonat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Echo Man , 2022

rimar
24.06.2023 3 z 5

Nejděsivějším na téhle knize je akorát to že ji někdo vydal. Začátek absolutně nezáživný musel jsem se nutit číst s pak se to přes nelogické věci trochu rozjede ale celkově dojem z knihy slabší. Snaha za každou cenu šokovat a být rádoby děsivé nic moc. Byla to prvotina a autorka si dala větší cíl než dokázala zvládnout. Chvíli jsem si říkal že to nemůže být anglický autor ale že to je nějaká ujeta severská kriminálka.

wendys93
24.06.2023 3 z 5

Že by byl Kopírák bůh ví jakej wow zázrak to si úplně nemyslím, nicméně se četlo moc fajn. V nemocnici po operaci dobrý, doma bych to asi odložila. Ovšem zajímalo mě kam se to bude ubírat, jak se postavy budou v návaznosti na děj vyvíjet, kdo je dobrák, kdo je vrah - i když i to se dá celkem brzo rozklíčovat - a kdo je tak nějak normální, což to je rozhodně plus.
Možná bych ocenila víc retrospektivních kapitol a psychologickou stránku věci, ale budiš.
Tu poslední kapitolu bych každopádně vytrhala ze všech výtisků, protože celou knížku brutálně sráží. Ale tak autorka si očividně chtěla udělat prostor pro pokračování a zvýšit si finanční rezervu na účtě a nenapadlo jí v tomhle směru nic originálnějšího.
Škoda no, ale sama sobě tím dost podřízla větev.
Pokračování si asi nepřečtu, rozhodně na něj dychtivě nečekám, ale taky je fakt, že sem měla v ruce mnohem víc mnohem horších knížek, než je tohle.

m2056
24.06.2023 2 z 5

Kniha je špatná vydavatelství ji potřebuje prodat tak ji chválí co může jak se to skvělé za mě zbytečný čtení o nic nepřijdete.

Didi15
23.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Rozhodovala jsem se mezi 2- 3 hvězdami, nakonec vyhrálo to vyšší ohodnocení a to jenom za pěknou ořízku . Thriller roku ani omylem . I když nápad to byl skvělý , kopírovat vrahy , ale podle mě se to nepodařilo dobře zpracovat .
Totální blbost , aby vlastně rozlousknout případ pomohla vyšinutá ženská , která se skoro vůbec netrápí tím, že ji shořel domov, dítě má v nemocnici apod. Na konci na ní nasadí sledovací tým a ona jim záhadným způsobem uteče ? Vyšetřovatel jí ubytuje u sebe doma a ukazuje ji fotky z případu a seznamuje ji s tím ? Sakra ,co tohle bylo za policajty ? A neznámý lékař ji v nemocnici začne ihned tykat?
Vůbec se mi to nepozdávalo.

Ajuszka
23.06.2023 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo!
Šílenec,který napodobuje sériové vrahy. Ale to mu nestačí, chce být ještě lepší!
Mnohdy až barvitý popis vražd tomu dodal správný šmak.
V polovině knihy jsem si říkala,že jsem na to Kapla a vím,kdo je vrah.
Na konci jsem klasicky valila oči a říkala si,jak jsem se spletla. A na samý závěr jsem zjistila,že ne. Autor si s vámi dost pohraje.
Knihu si na 100% užijete.

krevetka79
16.06.2023 5 z 5

Za mě neskutečný mazec...
Čtivě napsaná knížka, která byla napínavá od začátku do samého konce.
Chvílemi jsem měla husí kůži, chvílemi se mi zvedal žaludek a říkala jsem si, že to je na mě silné kafe ...
Podezřívala jsem kde koho, ale konec mě i tak překvapil.
Za sebe mohu jen doporučit.

Kiikuus
12.06.2023 4 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k thrilleru a rozhodně toho nelituji. Četl se krásně, bylo to napínavé, zajímavé a překvapivé. Vyvolal u mě podezřívavost, kdy jsem si každých pár stránek myslela, že už jsem prokoukla, kdo to udělal. No, nakonec jsem podezřívala úplně všechny. A tyhle emoce mě u knížek jednoznačně baví! Takže doporučuji.

ivvy45
10.06.2023 5 z 5

Za mě velmi dobrá kniha.. člověk si myslí, že ho nic nepřekvapí... ale v této knize, je vlastně možné vše.. po delší době detektivka...

čef
08.06.2023 4 z 5

To bylo zase kotrmelců! Hříčka s hledáním vraha, který kopíruje všechny slavné sériové vrahy, je svým způsobem potvrzením toho, že vše již tady bylo a najít nějaký nový motiv je nemožné. Autorka se o to sice pokusila, ale nezvyklé vztahy mezi postavami příběh okořenily opravdu jen trošinku. Nemá tedy smysl hledat nějaké zvláštnosti a moudra, ale nechat se zdrogovat příběhem, připravit se na nejhorší a doufat v nejlepší.

anetka.repova
04.06.2023 3 z 5

Vždy, když se pouštím do knihy pro mě neznámého autora, jsem lehce nervózní. Přesto se na knihu těším.

Než kniha vyšla, měla obrovskou reklamu. Na sociálních sítích na mě vyskakovala každý den. Díky tomu jsem se rozhodla si knihu přečíst.
Navíc knihu zdobí naprosto boží ořízka se šibenicí.
Na obálce knihy je napsaná věta: Nejděsivější krimi thriller roku.
Pod tou větou si představuji daleko drsnější příběh, plný akce a napětí. Zřejmě jsem četla jinou knihu.

Děj se odehrává v Anglii, kde dochází k brutálním vraždám. Vrah se nechal inspirovat nejznámějšími skutečnými vrahy historie.

Na mě v knize bylo až moc postav a vypravěčů. Měla jsem problém se do knihy začíst a ponořit do vyprávění a nechat se strhnout. Tak to mám u krimi příběhů ráda.
Druhá polovina knihy začala pomalu nabírat spád, ale pořád to nebyla taková jízda jakou jsem čekala.

Autorka si zvolila vynikající téma, které nedokázala lépe zpracovat.
Chyběl mi detailnější popis postav, vražd. Samotný popis vražd mi nepřišli nijak brutální, zřejmě jsem zvyklá na daleko větší ,,sado-maso".

Uvítala bych více akce a napětí. Doufám, že na tom autorka zapracuje a s další knihou to bude lepší a lepší.

FejKýý
04.06.2023 4 z 5

Tak tohle byl mazec! Úžasný thriller. Těším se na další díl. Ten otevřený konec je hustý. Zdá se, že je jednoduché vraha uhodnout. Měla jsem na něj tip, ale byl tedy až na druhém místě. První místo byl někdo jiný. Ale nakonec to bylo úplně všechno jinak. Jako fakt koukám. Mrzí mě, že kniha nemá lepší hodnocení. Určitě by si to zasloužila.

Beky
03.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak mě se to rozhodně líbilo!
Svižné, napínavé, strhující, přečteno za jeden den. Mělo to grády, bylo to drsné, hnusné, zvrhlé a slušně zamotané a propletené.
Celkem dává smysl, že základ všeho je minulost a věci, které se pachateli děly.

* SPOILER *
Nečekala jsem ovšem, že konec bude trochu překvapivý - opravdu jsem tíhla pouze k jednomu vrahovi - a oceňuji nápad podání vražd coby napodobení známých sériových vrahů.
Nic mi nechybělo, možná bych vynechala dějovou linku jistého "poměru" i bez té by to dávalo smysl a vše do sebe zapadlo.
Já jsem fakt spoko :)

Hella
02.06.2023 2 z 5

(SPOILER) No tohle byla s prominutím blbost. Tak především ta snaha autorky šokovat popisem a množstvím těch zvrácených brutalit. To nikdo normální nemůže číst. Pak ten nesmysl, že jen hlavní hrdinka přijde o manžela, tak si hned začne s někým jiným. Ohroženou dceru hodila na krk prarodičům taky až s příliš lehkým srdcem. Jo a to rozuzlení, resp. epilog? Tak na to jsem nenašla slušné výstižné slovo.

Januli
30.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Thriller roku... Pro někoho,kdo nemá ještě moc v tomhle žánru načteno tak ano. Je to hnus, když se zamyslite, jak někdo může být tak zvrácený, rozbitý, a když se vlastně potkají dva... Kniha mě moc neprekvapila. Ani postavami ani závěrem. Za mě průměr.

Iva095
28.05.2023 5 z 5

Trošku mě zaráží to nízké hodnocení. Nejsem si jistá jestli bych o této knize měla říkat že byla pěkná, protože to rozhodně nebyla, některé části byli hodně odporné a nechutné. Ale sám o sobě příběh byl fajn. Oceňuji množství postav, kterých tam bylo tak akorád a krátké kapitoly. Kdo je vrah jsem začala tušit tak přibližně v půlce a na konci jsem si to akorád potvrdila. Jediné v co doufám, že kniha bude mít pokračování, protože konec nebyl ani náhodu zakončený. S čím nesouhlasím je že je to nejděsivější kniha roku. Jako odporná místy byla to jo, ale rozhodně ne nejděsivější.

Katulinka69
26.05.2023 4 z 5

Za mě dost slušné, čtivé, drastické, krátké kapitoly,fajn postavy a hlavně jich nebylo moc jako v některých knihách.

Izu
26.05.2023

Vydržela jsem dočíst na stranu, kde detektiv dává jen tak přečíst podezřelé materiály k vraždě. Sice jí uhořel manžel ale asi tři vteřiny smutnění a jede se dál. Thriller může být kapku nevěrohodný, nesmí být ale stupidní.

barcasknihou
26.05.2023 3 z 5

Nechutné. Hrůzostrašné. Těmito slovy bych popsala tuto knihu. Hodně propagovaná kniha, která vám slibuje, že je to nejděsivější a nejlepší thriller roku. Ano, popisy jednotlivých vražd a způsoby jak si vrah "pohrával" s obětmi jsou hodně nechutné. Ale je to vážně tak moc dobré, jak se všude píše?

Kopírak, jak vrahovi přezdívají, kopíruje vraždy slavných sériových vrahů, což nejdříve zní vcelku působivě a lákavě. Já, jakožto velký fanda true crime, už znám všechny tyhle známé vrahy a mám toho hodně naposlouchaného a nakoukaného. A jestli jste taky zločinožrouti, tak bohužel v průběhu čtení zjišťujete, že čtete popis vraždy a místa činu, který už znáte. Přišlo mi, že autorce asi chyběla fantazie, nevymyslela nic nového, jenom okopírovala vraždy, které už někdo udělal. Chvilkami mi to přišlo až přehnané a ne uvěřitelné. Myslím si, že v tomto století, v dnešní době, se všemi možnými technologiemi, moc nejde nemít vůbec žádné důkazy, když člověk zabije okolo dvaceti lidí.

Od začátku jsem měla tip, kdo by mohl být Kopírákem a měla jsem z části pravdu. Je to hodně otřepaná zápletka, kterou jsem viděla už ve spoustě kriminálkách. Byl tam možná jenom tak jeden wau moment, který mě dost překvapil, ale to bylo tak vše. První polovina byla nudnější, takže jsem si chvílemi i nutila číst.

Za mě je to průměr.
Rozhodně to nebyla ztráta času, ale četla jsem lepší.

sibumi
23.05.2023 3 z 5

Příběh začal na můj vkus moc rychle, nemohl jsem se zorientovat v množství postav. Mrtvoly a litry krve na nás autorka chrlí hned z prvních několika stránek. Příběh se postupně rozplétá, ale i tak to na mě celé působí hrozně zmateně. Zdá se mi, že reklama na knížku je mnohem zdařilejší než její obsah. Nápad na příběh je ale každopádně originální, ten jako jediný hodnotím pozitivně.

simcat13
22.05.2023 3 z 5

Po dočtení se ve mně teď perou názory a netuším, jak knihu ohodnotit, kam ji zaškatulkovat. Čte se rychle, to bezpochyby a možná je až moc svižná. Nejděsivější thriller to není. Konec vesměs otevřený a napínavý jako moje myšlenky při psaní téhle "recenze". Knížku už bych si znovu nepřečetla a nedoporučila bych ji ani těm, které zajímají reálné případy z minulosti, protože o tom ta knížka není. Kopírák je za mě o tom, natláskat co nejvíce akce, neštěstí a ztracenosti do pár stránek. Asi se tedy přidávám ke skupině, která knížku nemusí.

Sam Holland
americká