Konečne po štyridsiatke: Zrelej žene patrí svet

Konečne po štyridsiatke: Zrelej žene patrí svet https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415543/bmid_konecne-po-styridsiatke-zrelej-zene-Hqy-415543.jpg 4 56 8

Strach z pribúdajúcich rokov je nezmysel - tvrdí známa spisovateľka Susanna Kubelková. Na príkladoch z dejín a medzinárodnej scény potvrdzuje, že úspešné ženy nad štyridsať dominujú vo všetkých oblastiach života: v zamestnaní, láske, v spoločenskom živote, v rodine alebo pri výchove detí. Obdobie po štyridsiatke je pre ženu tým najkrajším. Vie, aká je a čo vlastne chce. Po období bezhraničného idealizovania mladosti nastal čas na úvahy o kríze stredného veku a o prekonávaní strachu zo starnutia. V tejto širokej diskusii poskytuje kniha Susanny Kubelkovej optimistický návod na novú životnú orientáciu zrelej ženy. Lebo šarmantným, zdravo sebavedomým a rozhľadeným štyridsiatničkám patrí svet.... celý text

Pro ženy Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Ikar (SK)

Endlich über vierzig , 1980

JancaMia
21.07.2022 4 z 5

Je mi 37 let a autorka krásně rozumí mě duši a úžasně zvedá sebevědomí.

Dámaskloboukem
26.03.2022 4 z 5

Zpočátku mi to prislo hodně iracionální. Autorka knihu napsala v 37 letech, tak jak ví, co přijde za 3 roky?
Nosná myšlenka je o tom, ze pokud nemáte aspoň 50 let a váš partner není minimálně o 10 let mladší, houby víte, co je to život.
Za příklad je dávána babička, která se v 76 letech provdá za 20-ti leteho. To snad pochopí jen gerontopsychiatr.
Kniha poprvé vyšla v roce 1980, což vysvětluje určité nepřesnosti.
Pak přišla část o zralých matkách, a tady s autorkou souhlasím. ( nic jiného mi totiž nezbývá :)
Pokud se povznesu nad jisté nesrovnalosti, tak je to optimistické a pozitivní čtení.
Knihu dočítám s přesvědčením, že se mám do budoucna na co těšit!

Autorku si představuji podobně jako Elišku Balzerovou ve filmu Ženy v pokušení.

harena
26.05.2019 4 z 5

No, jak píše čtenářka stranska, není to čtení pro intelektuály, ale je to čtení optimistické a zábavné. A víte, že např. gynekoložka tvrdí, že ženy, které mají děti později, zůstávají nejen déle mladé, ale jsou též vynikající matky? A co stáří nad 60 - 70 let? Nenaříkat, nemluvit o nemocech a kdo má srdce otevřené pro ostatní, ten je ve stáří právě tak vítaným hostem, jako v mládí.
"Začal nový věk. A patří zralé ženě."
Myslím, že je čas poslat knížku dalším ženám v mé rodině, kterým je právě přes čtyřicet. Třeba je potěší.:)))

niknikita
06.03.2014 5 z 5

První knížka kterou jsem od autorky četla a hned se mi zvedlo sebevědomí o sto procent :-)

Betty11
31.10.2013 5 z 5

V průběhu čtení nás autorka ujistí, že po čtyřicítce nejsme staré - ale jen nádherně dozrálé, a že je třeba užívat života plnými doušky a přijímat s láskou a optimismem vše co přichází. Ke knize se ráda vracím a na mé doporučení ji přečetly všechny vrstevnice co okolo sebe mám a nesetkala jsem se s negativní odezvou. Přeji všem ženám, které se rozhodnou tuto knihu číst, aby si ji užily tak jako já.

p.stranska
07.10.2012 1 z 5

no není to zrovna čtení pro intelektuály...ale jednou za pár let, ve slabé chvilce...:-)

paja1ajaja2
04.09.2012 3 z 5

Musí se tato kniha brát s humorem .-)

Alma-Nacida
30.11.-0001 1 z 5

Děs. Nedoporučuji nikomu a zejména ne ženám, které překračují čtyřicítku. Autorka sice vždy na začátku kapitolky předloží celkem rozumnou tezi, proti níž nemám námitek, např. že dnes vládne kult mládí a že stárnout je normální, načež na konci kapitolky čtenářky ujistí, že ony si nemají nic dělat z vrásek, ale ona ani ženy v její rodině žádné nemají až do 98 let. Po třech kapitolách bych byla schopná při osobním kontaktu autorku inzultovat nejen slovně.