Konec prokrastinace

Konec prokrastinace https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162891/bmid_konec-prokrastinace-TsK-162891.jpg 4 1173 231

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den.... celý text

Zidanek
13.11.2013 5 z 5

Ani jsem nepotřeboval nástroje na boj s prokrastinací, mě bohatě postačil začátek knihy, který uvedl do problematiky. Poté se moje problémy s prokrastinací poměrně eliminovaly. Takže pokud mě zase zastihne chorobné odkládání úkolů a povinností směle usednu a začnu číst - pokud však i to nevyprokrastinuji :)

psavec
11.11.2013 5 z 5

Jedna z mála "self-help" knih, kterou stojí za to nejenom přečíst, ale i naučit se ji celou nazpaměť, abyste ji dokázali komukoliv kdykoliv odvyprávět. Počkejte, vlastně žádnou další knihu, která by za tu námahu stála neznám! A to se v tomto typu literatury válím již od roku 2007. Doufám, že alespoň něco z knihy časem prosákne do našeho "výukového" systému.

inmax
27.10.2013 5 z 5

Nějak nevím, co knize vytknout.. myslím, že obsahuje spoustu důležitých rad a pomůcek... jak s nimi naložíte, je už na vás.

Eleanorra
24.10.2013 5 z 5

Skvěle popsaný přístup k překonání lidských neduhů v podobě prokrastinace, negativismu a dalších. Velmi zdařilé grafické znázornění. Nově zavedená terminologie - některá slovní spojení z hlavy jen tak nedostanete: např. "slon dostal křečka".
V knize můžete zjistit, zda náhodou nejste "cílový feťák" a pokud ne, ale jen prostě "máte křečka", tak si připomeňte, že "I pád na držku je krokem vpřed". Pokud nic jiného, tak se u knížky určitě pobavíte.

tormenta
14.10.2013 5 z 5

Skvělá kniha! :) Knihu jsem začala číst proto, že jsem ještě předtím viděla pár videí z přednášek od Petra Ludwiga. Přečtení této knihy mi ještě více opevnilo a osvojilo metody v ní uvedené.
Takže lidi, jestli trpíte "chorobným odkládání úkolů a povinností" přečtěte si to! :)
Kniha je i jinak graficky znázorněná než většina ostatních, takže vám více utkvěje v paměti. :)

worka
09.09.2013 5 z 5

Hodně dobré. Pro mě zejména první část knihy. Doufám, že se mi něco povede přenést do praxe :-)

Pe3ček
08.09.2013 5 z 5

Skvělá kniha. Petr Ludwig v ní přinesl několik přímo geniálních myšlenek, které můj mozek dokážou takřka okamžitě přesvědčit, aby přemýšlel jinak. Nástroje, které jsou v knize uvedeny, jsem si připravil a jsem odhodlaný je používat. Protože věřím, že mi mohou hodně pomoci. Díky. ;)
Moje recenze a osobní zkušenost s knihou zde: http://blog.petrloukota.cz/2013/09/13/konec-prokrastinace-zkuste-to-funguje-to/

Reiben
02.09.2013 5 z 5

Chtěl bych poděkovat Petrovi Ludwigovi za tuto skvělou knihu, která má v sobě plno výborných myšlenek. Obsahuje také jednoduché nástroje na osobní rozvoj, které když člověk začne používat, tak rychle vidí výsledky.
Za mě rozhodně velký palec nahoru.

Brabikate
22.07.2013 5 z 5

Prokrastinace nám může pěkně zavařit, zvlášť když ji dokážeme dohnat až do neúnosné míry - kniha nabízí spoustu efektivních rad, jak s tímhle nešvarem bojovat. Navíc je krásná, plná grafů a názorných obrázků, takže se čte velmi snadno.

yank3e
05.06.2013 5 z 5

K praktickým nástrojům z této knihy se jistě vyplatí opakovaně vracet a uvést je do života. Konec Prokrastinace společně s metodou GTD a knihou Jacka Canfielda Pravidla Úspěchu budou zřejmě tvořit základ mého budoucího osobního rozvoje.

ona_vi
16.05.2013 4 z 5

Kniha osloví každého z nás, doporučuju především k četbě studentům v rámci zkouškového období. Prokrastinační křeček je mé nově poznané domácí zvíře, které si doma "pěstuju"