Konec prokrastinace

Konec prokrastinace https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162891/bmid_konec-prokrastinace-TsK-162891.jpg 4 1173 231

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den.... celý text

Sugar289
06.06.2014 5 z 5

Chcete zažít změnu kupte si tuto knihu ... já po přečtení knihy jsem začal žít aktivnější a plnohodnotnější život. Mám naplánovány věci, které budu plnit během cesty svým životem. Tato kniha mi pomohla Ing zaměstnaní a já se snažím její učení přenášet na ostatní :)

Scathia
14.05.2014 5 z 5

Dala bych snad i šest hvězdiček. Tahle knížka mě nakopla změnit můj život, ze kterého jsem byla už dost otrávená...

Dixinka
25.04.2014 2 z 5

Čekala jsem víc o skutečné prokrastinaci. Kniha spíš popisu osobní růst, psychologii manageru. Jako opakování a nakopnutí dobrý, ale o konci chorobného odkládání jsem se toho moc nedozvěděla.

bersek
13.04.2014 5 z 5

Jednoduchá, přehledná a užitečná knižka.

Jonny
01.04.2014 3 z 5

Škoda že se kolem téhle knihy tolik mluvilo a marketingovalo. Takhle zkrátka neměla šanci moje představy naplnit. Je to dobrý přehled osoního a osobnostního růstu. Název je tedy poněkud nešťastný (Marketingově nejspíš dobrej tah... ale kniha se zaobírá mnohým jiným.)
V průběhu čtení jsem se zůčastnil přednášky "Konec prokrastinace" s Michalem Musilem (z GrowJob) který mi celé čtení trochu znechutil. Prostě jen memoroval věci z té knížky... žádná přidaná hodnota...
Asi si to přečtěte, ale nemějte přehnaná očekávání.

LordSnape
20.03.2014 4 z 5

Je to velmi dobrá věc. Konec prokrastinace to v rámci osobního rozvoje vyhrává svou jednoduchostí, srozumitelností a neslibováním zázraků, jak je to v podobných knihách zvykem. Druhým dopadem byla i celkem masivní reklamní kampaň, šuškanda na sociálních sítích a samozřejmě i ona díra na trhu. Do té chvíle zde podobná příručka nebyla a tak Ludwig využil situace. Ostatně na kvalitě knihy to neubírá nic. Textu je tak akorát, skicy fixami jsou super a vůbec nejlepší věcí jsou právě ony nástroje, jejichž pomůcky si lze i stáhnout a vytisknout. Díky nim pak člověk může sám na sobě dále pracovat.

martin3683
20.03.2014 4 z 5

Pokrastinace je často až chorobná tendence odkládat práci, úkoly, rozhodnutí atd. na později, až se nakonec nerealizují vůbec. Určitě každý z vás několikrát zažil, že jste se na důležitý test učili až večer před zkouškou nebo v práci začali na projektu pořádně dělat až pár dní před deadline, i když o tom víte měsíce. Často si to hezky zdůvodníme, že až když vám hoří za zadkem, že ze sebe dostanete maximum. Jsou to ale jen výmluvy, kterými odůvodníme nadměrný a úplně zbytečný stres, méně kvalitní výkon a nespokojenost s tím, že stále nic nestíháme. Zde je důležité upozornit, že pokud jste lenoch a jste se svým životem spokojen, kniha není pro vás. Máte-li ale hodně plánů a ambicí a s čím dál větší nespokojeností sledujete, jak vám život proplouvá mezi prsty a vy jste se stále nehli z místa, tak vám tuto knihu ze srdce doporučuji. Kniha kombinuje teoretické pasáže s šikovnými a velmi praktickými pomůckami a nástroji, jak problém řešit a dosáhnout ve svém životě větší spokojenosti a věřím, že o to většině z nás jde. Není to ale zázračný recept a očekává se, že čtenář se chce opravdu pohnout z místa a pracovat na sobě. Proprokrastinovat knihu o prokrastinaci by asi nebylo ideální :-). Kniha mě zaujala natolik, že jsem objednal ještě několik výtisků na firmu a dám je vybraným spolupracovníkům, kteří jsou schopní, ale až nadměrně často zajatí v řetězech prokrastinace.

maximka
09.03.2014 5 z 5

výborná kniha s návodem, jak dát váš život do pořádku a hlavně uvědomit si, kam směřujete. budu se k ní často vracet.

LBZ
01.03.2014 4 z 5

Skvělé praktické návody jak překonat prokrastinaci. Možná by se autor mohl věnovat trošku více sebevědomí. :-)

Carrissa
18.02.2014 5 z 5

Všechny špatné věci související s prokrastinací, které pan Ludwig v knize uvádí, na mě sedí úplně do puntíku. I čtení samotné knihy jsem prokrastinovala... Kniha je psaná velmi srozumitelně, nehraje si na jedinou správnou pravdu, všechno důležité je minimálně dvakrát zopakováno. Nejvíc jsem si při čtení užívala grafické zpracování, obrázky knize daly úplně jiný šmrnc, formát je příjemně malý a skladný. Pomocné materiály na netu jsou dobrý nápad, který brání tomu, abychom tvorbu vlastních tabulek prokrastinovali. Zasekla jsem se u osobní vize, nemám ji komplet stvořenou doteď, doporučuju i přes nezdar číst dál, následně popsané antiprokrastinační metody k jejímu vytvoření snad pomůžou.

Jujkyna
17.02.2014 5 z 5

Myslím, že mi knížka hodně pomohla, co se týče organizace času. Jak si poručit a poslechnout se .. no, sice je přede mnou ještě spousta práce (přecejen všechno není hned), tak můžu říct, že mi autor dal spoustu tipů a postrčil mě správným směrem. Vřele doporučuju, kdo chce něco změnit dokáže to - tady je "jen" návod jak na to. :)

DooFooS
11.02.2014 4 z 5

Mentorsky a výukově na jedničku, jen mi tam chybělo více příkladů z praxe - vím, že by se kniha díky tomu nafoukla, ale přiklady táhnou a to i mě. I s touto malou výtkou, mi tato kniha velkmi pomohla, minimálně v terminologii a efektivním plánování.

ŽabákDokvákal
26.01.2014 5 z 5

Tato kniha v mém osobním žebříčku motivačních knih patří na první místo!
Spousta motivačních knih, s kterými jsem měl zatím co do činění, jsou napsány spíše na duchovním základu - "Stačí si přát a vše budeme mít.".
Konec prokrastinace, jako jedna z mála, se věnuje praktické stránce osobního rozvoje - co opravdu dělat, aby se náš život zlepšil, že nestačí si jen sednou do křesla a představovat si vysněné auto, ale že člověk musí něco proto udělat. Ale hlavně je to motivační kniha, kde slova typu "peníze", "drahá auta", "obří vily", "sláva", "soukromé tryskáče" apod. nemají prostor. Protože, jak je v začátku knihy napsáno, jsou to jen cíle, po jejíž dosažení nebudeme nikdy dlouhodobě šťastni.

Je napsána jasně, s lehkostí, její čtení mě velmi bavilo a zároveň je velmi poučná a přínosná!

Navíc se naučíte, jak jezdit na svém slonovi :)

Rozhodně stojí za (opakované) přečtení!

beowafle
02.01.2014 5 z 5

Výborná kniha a docela extrémně motivační.

Atisa
29.12.2013 5 z 5

Perfektní kniha, kterou jsem přečetla prakticky jedním dechem během dvou dnů. Už se těším, jak jednotlivé techniky vyzkouším a doufám, že se díky nim můj život změní k lepšímu.

Firefox4
28.12.2013 3 z 5

Šedivá je teorie proti zelenému stromu života, to je ta základní myšlenka, která ve mně po přečtení zůstala.

Red_Fox
23.12.2013 5 z 5

Musím se přiznat, občas mívám pořádnýho křečka a prokrastinaci zažívám častěji, než bych chtěla :D :/
Knížka se četla skoro sama a vlastně všechny témata na mě působily, že se mě vážně týkají (a ony týkají). Zpracování je hodně pěkné a lehké k pochopení. Dá čtenáři návod, jak na sobě zapracovat a poměrně jednoduchými způsoby změnit přístup k životu a k řešení různých problému.
Pro mě osobně, je ale nejtěžší, vytvořit si osobní vizi a jak ráda bych ji našla. Snad mi v tom opětovný prolítnutí téhle knížky a pořádný zamyšlení pomůže... a snad tenhle plán nevyprokrastinuji ;) :D

Paulie
21.12.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih o osobním rozvoji.

petaSk
08.12.2013 4 z 5

Konec prokrastinace je přínosná kniha právě díky oněm nástrojům, které jsou vypíchnuty z jiných zdrojů, ale myslím si, že je třeba pochopit i další souvislosti a nemůže být jediným zdrojem v boji za spokojenost. Je to dobrá příručka a zdroj nástrojů s dalšími (i když netříděnými) zdroji, ale vadilo mi, že Petr Ludwig předkládá myšlenky, které si mnohdy odporují, takže matou, nebo plete několik myšlenek dohromady, takže co píše vyzní jinak, než bylo původně míněno a tím dává vzniknout možná škodlivým dogmatům, které sám odsuzuje. Doporučuji velmi kritické myšlení.
Kniha je asi nejvhodnější pro ty, kteří se nechtějí problematikou tolik zabývat a potřebují jasné nástroje.
Ti, co již něco osobním rozvoji vědí, v ní nenajdou mnoho nového, je to spíše takový souhrn.
Mám dojem, že úspěch knihy je dán hodně tím, že lidé si problém s odkládáním uvědomují a doteď na českém trhu chyběla kniha nabízející stručné a jasné řešení tohoto problému. To ale nic na kvalitách knihy neubírá, ale ani nepřidává.

dalimoni
03.12.2013 5 z 5

Podobných knih o "sebezlepšování" (osobním rozvoji) bylo napsáno "neúrekom". Tato mě zaujala svou jednoduchostí, provedením, grafickými doplňovacími schématy i zajímavými nástroji pro skutečné vylepšení osobního života. Nejvíce mě zaujal buzer-lístek, který jsem okamžitě zavedl a začal používat, tak uvidím s odstupem času, jestli tento nástroj bude fungovat :-D. Všechny knihy o osobním rozvoji mají jedno společné. Po přečtení je všem jakoby jasné, co udělat, aby vylepšili svůj život, ale většinou se to povede dodržet pouze určitou dobu a pak to "vyšumí ("vyprokrastinuje"). Tato pomocí pár jednoduchých nástrojů může dokázat, že se život každého, kdo je bude poctivě používat, dokáže aspoň o kousíček vylepšit.