Konec prokrastinace

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162891/konec-prokrastinace-xWW-162891.jpg 4.2844
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Jan Melvil

Kniha Konec prokrastinace

bellaaatrix9

Naprosto boží a OPRAVDU přínosná kniha. Extrémně mě namotivovala něco změnit a cítím, že by to tentokráte mohlo i vydržet, protože jsem zjistila, co přesně vždy dělám špatně. Moc doporučuji přečíst každému!

DreamerX9

Souhlasím že přednášky jsou mnohem přínosnějsí avšak tato kniha byla plná výborných typů do života a líbil se mi celkový pohled na prokratinaci a pro mě je kniha skvělou inspirací do budoucna

rosotaj

Čtení knihy jsem dlouho prokrastinoval. Nakonec se mi to podařilo dočíst a hodnotím kladně. Spoustu popisovaných věcí sice dělá člověk tak nějak automaticky a vychází ze samotné logiky, ale i tak je to dobře napsané a shrnuté na jednom místě. A nejde jen o prokrastinaci, ale obecně o vytváření návyků, zorganizování si času atd.

MHudec

Upřímně...od knihy jsem po obsahové, myšlenkové a jazykové stránce očekával daleko víc. Kniha je pro mě velkým zklamáním.

Sorrangar

Kniha pro mě byla velkým přínosem a určitě bych ji doporučil každému, ne jen lidem, kteří bojují s prokrastinací. Například takovou osobní vizi, což je jeden z nástrojů, by měl mít formulovanou každý. Kniha je navíc psaná velmi přehledně, jsou v ní nákresy shrnující hlavní myšlenky a vždy na konci kapitoly je rovněž její přehledné shrnutí. Pokud tedy něco z obsahu zapomenete, stačí ji otevřít na konkrétním místě a tyhle nástroje vám hlavní myšlenky rychle připomenou.

Anceroh

Už jsem četla víc knih s touho problematikou, takže jsem docela váhala, zda číst další. Rozhodla jsem se: přečíst další. A jsem ráda. Našla jsem tam i nové věci, které jsem ještě neznala. Kladně hodnotím autorovi ilustrace (skečnouty) - jsou fakt skvělý!

Bicanpavel

Účinná a fungující kombinace jednoduchých obrázků a postupů k odstranění chorobného odkládání. Flow lístek umožní najít radost ze života i těm nejzatvrzelejším pesimistům.

Adelen

Přiznám se, že jsem u čtení této knihy trošku prokrastinovala. Osobně byly pro mě daleko lepší přednášky Petra Ludwiga na toto téma, kterých jsem se zúčastnila. Pan Ludwig dokáže neuvěřitelně zaujmout a jeho názory jsou podložené výzkumy. Spoustu principů z knihy využívám denně v praxi a ulehčují mi studijní i pracovní život. Rozhodně stojí za přečtení a k zamyšlení.

MiaErrian

Dobré čtení pro začátečníky, odhodlané s tím něco dělat. Podle ní není problém pochopit, jak prokrastinace funguje. I když dělat všechna striktní cvičení podle ní je taky neskutečný žrout času. Proto už od začátku jsem si zvolila jednu testovací metodu kterou někdy plním a někdy se nedaří, ale důležité je ji mít stále na očích.
Asi nejlepší návod je na ovládání slona :D . Díky tomuhle když si plním diář, nutí mě to se nad sebou aspoň střízlivě zamyslet, jestli si toho nekupím na sebe už dost a neměla bych delegovat. Některé principy si prostě člověk vezme, aniž by musel denně zaškrtávat tabulky a dělat cvičení a plánování, a i tak mu to pomůže.
Ovšem pokud má někdo problémy i se sebereflexí, tak ty tabulky jsou vážně dobrým startem, jak se jí naučit.

Martica

Není to úplně špatné, ale vůbec mě to nepřesvědčilo, abych některý nápad vyzkoušela. A pár věcí mi vyloženě vadilo: tak nějak nabubřelý styl psaní, novotvary jako buzer-lístek, křečko-restart atp. (hrůza!), příliš časté opakování věty typu "Tohle vám zabere jen pár minut denně!" Minuta k minutě a celý proces by mi sebral asi dvě hodiny života denně. Dala bych jednu hvězdičku, ale mám špatné svědomí, že jsem tomu vůbec nedala šanci a žádné z doporučení autora nevyzkoušela, tak přihodím hvězdičku navíc.

Dennynka
04.12.2019

Pro úplné začátečníky nejspíš užitečná, jednoduše napsaná kniha. Ale pro někoho, kdo má už něco načteno o efektivní práci a osobním rozvoji, tam toho moc nového není. Pro pokročilejší doporučuji knihu Usnadněte si práci od Carson Tate :)
A skvělé motivující video na téma snížení překážky pro slona: https://youtu.be/TQMbvJNRpLE

trudoš
28.11.2019

Rozhodně si nechci představovat týdenní sebehodnotící konzultaci mezi mými lepším a lenivějším já, protože by jistojistě skončila depresivním pláčem. Přesto nemůžu knihu Petra Ludwiga jinak než pochválit. Autor je charismatickým vypravěčem, který by vymluvil díru do hlavy i železobetonové kostce, takže vás snadno přesvědčí o své pravdě. Naneštěstí už po první třetině člověku dojde, že předkládané fráze jsou přesně tím, čím obvykle fráze bývají - nic, co by nevycházelo ze samotné logiky věci. Pak se ale přejde ke kapitole o akceschopnosti a já zjistil, že si začínám dělat poznámky nebo si plánuju, co jak zkusím. Závěrečná kapitola o objektivitě pak patří jednoznačně k tomu nejzajímavějšímu na celém povídání, ani ne tak kvůli výstupní hodnotě, ale pro důležitost uvědomění si, že svět se netočí pouze kolem mě, nýbrž i kolem dalších osmi miliard lidí. Ve finále tedy musím hodnotit kladně, i přes fakt, že některé postřehy o neandrtálcích a negativní energii mi byly vysloveně proti srsti.

kleozpatra
16.11.2019

Buzer lístečky jsem si dělala v době, kdy byl autor ještě na houbách:). Už jsem z nich vyrostla, jejich vypisování stojí hodně přemýšlení a času, který můžu trávit chytáním lelků a být stále, jak se dnes moderně říká, ve flow. Též se osypávám, když slyším termín "komfortní zóna", zvlášť při spojení s bezdomovci. No nic, další mysterium odškrtávám v pomyslném todo-all a jdu pokračovat ve flow.

Prince_of_book
10.11.2019

Úžasná kniha od Petra Ludwiga a mě bylo potěšením ji číst. Doufám, že si z ní odnesu spoustu poznatků(vlastně některé už jsem si odnesl) a že mi kniha pomůže v porážení prokrastinace.

Opravdu první sebe rozvojová knížka, která vám radí pomocí výzkumů a vlastně vám ani neříká co máte dělat. Podává vám rady pomocí příběhů autora, jenž od svých klientů vyslechl. Velice poučné a proložené skvělými citáty, jenž jsem si zaznačil svými lepíky.

Ke knize se určitě budu častěji vracet, abych si připomněl hlavní myšlenky knihy a ukázal si, že vždy je možno svůj čas využít lépe a pro lepší účely.

10/10

bigbabe
20.10.2019

Přečteno za jeden den, což by možná taková kniha neměla být. Mělo by se jí věnovat více času, ale poznámek jsem si udělala hodně.
Hlavní myšlenka knihy, která i potvrzuje to, že kniha není pro mě. Zajímavá, ale ne pro mě.
"Spokojení lidé neprokrastinují."
((-:

kape97
19.10.2019

Kniha je velmi zajímavá, narozdíl od ostatních podobných knih nabízí krom rad i účinné nástroje a pomůcky, jak si poradit s prokrastinací. Kniha se velmi dobře čte, je doplněná názornými grafikami a obrázky.

MadamC
12.10.2019

Musím se pochlubit, že jsem knihu nevyprokrastinovala a zdárně dočetla, což samo o sobě samozřejmě nic neznamená. Jako všechny knihy o osobním rozvoji lze i tuto přečíst a jít dál, ale byla by to škoda. Opravdu je potřeba si radu, kterou právě čtete hned vyzkoušet, jinak se k tomu později nedonutíte. Rady jsou podle mého názoru super, ač se z počátku může zdát vypisování všech úkolů zdlouhavé, stojí to opravdu za to, protože jde pouze o návyk a pak už to dělá člověk automaticky.
Hlavně postupovat po menších krocích a vytrvat!

Mosula
02.09.2019

Knihu jsem četla po několika letech znovu a znovu jsem v ní našla spoustu užitečných návodů, jak zatočit se svým největším neduhem.

Morisius
30.07.2019

Zajímavá kniha, čtivá. Pár rad k zamyšlení a informace o fungování skupiny lidí. Za mě fajn počtení, žádná přemíra cizích názvů a poznámek pod čarou. Neztrácíte se v textu, jak to většinou u těchto motivačních knih bývá.

TomTomis
15.07.2019

Trochu jsem četbu této knihy prokrastinoval:) Odkládal jsem čtení a ploužil se radami. Určitě mají něco do sebe. Jen jedno by to chtělo, pustit se do toho a nenechávat to na někdy. Některé věci se pomalu pokouším uvést v život.

GRUMcz
14.07.2019

Na to jak je kniha vychvalovaná, tak mi přijde, že jsou tam pouze základní principy pro zamyšlení, ale vše je jen o tom, že se člověk musí překonat a něco zavést do svého života. Pokud jste opravdu flákač, kniha Vám určitě pomůže, ale pokud se trošku věnujete osobnímu rozvoji a tomu, abyste byli produktivní, kniha Vám přinese pár tipů, ale žádné novinky to nebudou....

andrisek.k
02.06.2019

Určitě je potřeba si knihu čas od času znovu přečíst, aby byl člověk stále ve střehu a moc neprokrastinoval.

Adelix
20.05.2019

Ten název se mi zprvu moc nezdál (přece prokrastinace = lenost, ne?), ale překvapilo mě to. Nakonec je to super knížka o motivaci a způsobech, jak si dodat chuť něco udělat. Líbí se mi hlavně forma, jakou je napsána - názorné obrázky jsou vtipné (fakt mě dostal ten slon s cigárem :-D ). Osobní vize, stav flow, mikronávyky, jasné. Zaujal mě i Todo-all systém. Může to být dobré pro řízení třeba nějakého projektu, ale nevím, jestli by to za chvíli nebylo těžce nepřehledné + riziko přehlédnutí úkolu s nějakým deadlinem, který se sám jaksi nepřipomene.

Ivča39
16.05.2019

Nemám ráda výraz prokrastinace, u mě je to odkládání nepříjemných věcí. Knihu jsem nečetla a ani nemíním číst, u mě to není složitá věc, čím déle věc odkládám, tím déle na ni myslím a zatěžuje mě, je lepší odhodlat se a skočit a vyřešit to a i kdyby to nedopadlo dobře, není to horší než to co do nekonečna odkládám, vydržím to max 48 hodin.

michaela.97
05.05.2019

Mě knížka bavila. Četla se hezky, rychle a budu se k ní ráda vracet. Našla jsem v ní několik zajímavých pouček, které bych ráda do budoucna zužitkovala ve svůj prospěch. Zároveň mě i namotivovala a posunula vpřed. Rozhodně doporučuju v ní minimálně občas zalistovat.

Alma.may
26.04.2019

Že je proti prokrastinaci třeba bojovat drobnou, trpělivostí prací a vytrvalostí? No jo, to jsem věděla, ale odmítala si to připustit :) můj postoj k výkonu býval dětinský. Měla jsem sklony věci odkládat, a pak pracovat pod tlakem, v iluzi, že tak podám lepší výkon. Kniha mi v mnohém pomohla, přestože jsem si na řadu věcí přišla už dříve postupně sama. Vizualizace úkolů mi skutečně pomáhá, klasický seznam úkolů mi nevyhovuje.

MišuleP
25.03.2019

Nelituji přečtení, komentář nepíšu aktuálně a už vlastně nevím o čem to bylo :-)
asi budu muset přečíst znovu, ale s prokrastinací momentálně nebojuji, tak nemám důvod.

Kmotr99
20.03.2019

Self-help literatuře jsem nikdy neholdoval. Petra Ludwiga ale sleduji a prokrastinace se už dlouho skloňuje úplně všude, tak jsem si řekl, proč ne.
A výsledek je tak někde na půl cesty. Oceňuji věcný a elegantně jednoduchý přístup. Seznamy a diagramy pomáhají, aby z toho utkvělo co nejvíc a dobře se ke knize a návodům vracelo. Jednotlivé návody jsou navzájem logicky propojené, že by to celé mohlo fungovat.
Na druhou stranu mám dojem, že Ludwig osm celkem banálních pouček (na tak půlku z nich jsem intuitivně přišel sám, a nemusel jsem jim dávat názvy jako "buzer-lístek" nebo "křečko-restart") vydává za jediný způsob, jak na prokrastinaci. Minimálně to tak může vyznít, přitom problémy lidí budou individuální a mnohdy závažnější a navzájem propojené, že malování tabulek sotva pomůže. Nejvíce mě zarazilo, když dal některý z tipů do souvislosti s léčbou deprese, takhle jednoduché to, obávám se, nebude. Problematické mi přišlo i zařazení motivace na první místo. Ano, souhlasím že to je základ. Když si ale představím bezradného prokrastinátora, úplně vidím, jak je vyděšen požadavky ohledně abstraktních otázek, na které si budujeme odpovědi po celý život. Další koncepty jsou už mnohem konkrétnější a myslím aplikovatelnější.
Věcnost knihy pak navíc podrývá ještě nadužívání klišé-citátů a neustálé omílání oněch osmi rad, díky kterým, jak se postupně nabalují a Ludwig je opakuje, působí celá kniha trochu jako teleshopping Horsta Fuchse. Podobnost seberozvoje a prodávání hrnců je vlastně v lecčem příznačná.

LuT
18.03.2019

Skvělá kniha...teď jí uplatnit v praxi. Uvidíme jak to půjde :)

SaintCaitlione
18.03.2019

Super záležitost. Čtete a máte pocit, že to je napsané přesně podle vás...:-D

Bar16
05.02.2019

Motivační knihy jsi jednou za čas přečtu, protože mě tohle téma trošku zajímá, jen mám pocit, že je ve všech to samé. Ono ne každé v každém zaměstnání jde ráno začít todo-listem, když se mi každý den pracovní plány mění asi tak 3x a v pracovní sféře všichni radí to samé a mě je to dost na prd. To mě trošku mrzí, na druhou stranu, určitě si z knihy něco vezmu, protože obsahem byla fakt výborná a takový buzer-lístek bude brzo na mé lednici.

minh0150
06.01.2019

Proktické rady podložené vědeckými výzkumy. Čtivá a srozumitelná.

asanita
27.12.2018

Drobná kniha s názornými ilustracemi, která předkládá metody v boji proti prokrastinaci. Je to první kniha o tomto tématu, na niž jsem kdy narazila, a tak jsem jednoduchost a přehlednost knihy jen uvítala. Nemohu říct, že bych využívala všechny metody popsané v knize - to snad ani nejde, ale todo-today a flow-lístek aktivně využívám doteď. Zvlášť se mi líbilo připodobnění se slonem a křečkem, na které asi jen tak nezapomenu. :-)

EliahDawn
19.12.2018

Jednoduše řečeno. V pohodě. Žádná sláva, ale hezky zpracované a oproti jiným knihám téhož druhu je to pecka. :-) A hlavně je to vytvořeno v ČR, takže velké plus z mé strany a proto dávám 5* :-p

Dejf_ano
09.12.2018

Knihu jsem prokrastinoval skutečně dlouho, ale přednáška Petra Ludwiga mě donutila knihu otevřít a její první přečtení zabralo zhruba víkend. Je neděle večer a mám nachystaný ToDo Today na pondělí.
Doufám, že budu úspěšně pokračovat :)

AdelaNov
03.12.2018

Pro někoho, kdo nikdy nečetl žádnou knihu o osobním rozvoji, může být určitě přínosná. Pro člověka, který už má něco načteno, nepřinese nic. Každopádně kniha musí mít skvělý marketing a evidentně má i mnoho fanoušků. Název je rozhodně líbivý.

MartinLiterKing
18.11.2018

Skvělá kniha, která mi osvětlila mnoho otázek, na které jsem hledal odpovědi. Určitě se k ní budu pravidelně vracet a připomínat si, co je v ní napsáno. Velmi doporučuji. Teď už je to na mně.

sf1
15.11.2018odpad!

Jak zatočit s prokrastinací? Přečtením knihy o prokrastinaci! No prostě geniální.

Hluboká poklona autorovi, že takovou neskutečnou blbost dokázal prodat a stále prodává dál.

Karimah
30.10.2018

Nedočetla jsem. Pokud tyhle rady někomu pomáhají, tak lidstvo spěje v záhubu. Já bych doporučila dlouhý bič a malý dvorek ... ale to se nedá tak dobře zpeněžit, jako to-do woodoo.
Hvězdy dávám za to, že se to dalo číst a mělo to hlavu a patu, narozdíl od většiny podobně zaměřených knih.

PabloFuentes
22.10.2018

Dobrý návod v příjemném grafickém pojetí o tom, jak zatočit s prokrastinací. Sám jsem zjistil, že některé postupy používám dlouhodobě ve svém životě, ale je hezké mít to vypsané celé pěkně na jednom místě.

Bustedka
16.10.2018

Knihu jsem přečetla za 90 minut, takže nečekejte že u toho strávíte několik večerů - i když pokud to pojmete jako pracovní sešit, může se vám to i prodloužit:-)

Těžko hodnotit objektivně, když nemám problém s prokrastinací, sebereflexí apod - působí to sice dost sebevědomě, ale kniha mě o tom přesvědčila.
Na druhou stranu si dokážu představit, že pokud bych opravdu tápala ve svém životě, nevěděla co dělat, respektive věděla bych, co dělat mám, ale nechtělo by se mi do toho, že by mi ta knížka ukázala aspoň směr, kterým se vydat.

Petra Ludwiga sleduji již dlouho i na sociálních sítích, poslouchám Deep talks, takže jsem s jeho myšlenkami a názory, potažmo i věcmi z knížky byla seznámená předem.

Kvituju použití grafických modelů a obrázků - v některých případech mi to přišlo zbytečné, ale pro někoho, kdo s osobním rozvojem teprve začíná, myslím povedená forma.

marie-anna
09.09.2018

Knihu jsem zhltla téměř jedním dechem.
I když s prokrastinací problém moc nemám, šáhla jsem po tomto titulu a rozhodně nelituji. Obsahuje spousty rad a pomůcek k ujasnění “osobní vize”, zefektivnění našeho času a nejen k tomu. Velmi mě překvapil přesah knihy do různých oblastí mého života a to už u prvního čtení - rozhodně se ke knize budu vracet. A všem mohu vřele doporučit!

Frupet
31.08.2018

První část knihy mě příliš nezaujala. Proto jsem ji na delší dobu odložila. Ale nejspíš na ni dozrál čas a zbylých cca 200 stran jsem přečetla za 2 odpoledne. Na můj vkus se trochu moc zaobírá lidmi kolem byznysu, myslím, že by prospělo se v příkladech o něco více věnovat příběhům lidí z jiných odvětví.

pkweb.eu
08.08.2018

Hezky pojato. Odkazy na zdroje, výzkumy a hlavně čtivě pojato.
Konec prokrastinace to ale nezaručí..

tandula
03.08.2018

Spíš tak 3,5 hvězdičky.
Petra Ludwiga si velice vážím, nicméně od knihy jsem očekávala trochu něco jiného - víc osobního příběhu nebo více osobních zážitků a tipů.
Zajímala mě hlavně kapitola o kritickém myšlení, ale zbytek mi nepřišel až tolik zajímavý - vzhledem k tomu, že většinu věcí doporučovaných autorem už reálně v životě dělám. Ale věřím a doufám, že pro ostatní to může být přínosná kniha...pokud chtějí ve svém životě něco změnit.

katka8366
27.07.2018

Doporučuji. Super praktický návod pro seberozvoj, time management, pohled na rozhodovací proces, sestavení priorit atd. Pokud si myslíte, že se vás prokrastinace netýká, tak tato kniha se vás ale týkat bude :) Hlavně oceňuji, že je napsána českým autorem pro českou mentalitu a ne americkým motivačním stylem.

antonin0999
21.07.2018

Je to na pohled pěkná publikace, která přináší pár dobrých nápadů a je svým provedením na naše poměry lehce nadčasová. Zábavnější by to určitě bylo s živým komentářem a kreslením na tabuli, ale za to formát knihy nemůže.
Většinu postřehů už jsem četl v jiných publikacích, ale palec nahoru míří hlavně za to, že si autor dal tu práci a dle svého nejlepšího vědomí a svědomí dal dohromady to, co mu připadalo nejdůležitější - a mělo to smysl.
A pak samozřejmě za ten parádně zmáknutý marketing.

koudy1
18.07.2018

Výborná kniha založená na praktických radách. Držte se jich. Přeji hodně štěstí v překonání "honeymoon phase" :)

Laviedete
12.07.2018

Kniha mě nadchla, motivovala. Asi přišla ve správný čas. Určitě 5* a pouštím se do vyzkoušení doporučených kroků a metod.

Kolaloka
17.06.2018

Jednoduché, stručné. užitečné. Tedy pokud nezůstaneme jen u čtení, ale aplikujeme alespoň některé techniky do svého života. Sama se ke knize opakovaně vracím. Ludwig si pět hvězd rozhodně zaslouží!

P-Verca
17.06.2018

Kniha "Konec prokrastinace" je rozhodně v něčem ojedinělá, už jen pro to, že jsem jí během pár let několikrát rozečetla ale nikdy nedočetla. ALE! zároveň je to první kniha, které jsem dala znovu šanci a konečně úspěšně dočetla. A nebylo to čtení z povinnosti, ke kterému bych se musela nějak přemáhat. Čtení bylo naučné, poutavé a bavilo mě to. Zkrátka k přečtení této knihy musí člověk dozrát (nemluvím o věku, pochopitelně :)). Velmi se mi líbily poznatky z praxe proložené moudry slavných osobností. Metody určitě využiji, ale myslím si, že pokud chce člověk metody využívat musí si z nich udělat vlastní "výcuc", jelikož vše najednou se používat nedá. Jediné, co mě na knize vadilo: bylo časté používání cizích termínu nebo názvů metod, které jsem si s tím jak fungují nedokázala spojit - v praxi to vypadalo tak, že při zhodnocení metod na konci kapitoly jsem musela přemýšlet a listovat, co daná metoda znamená, a jak funguje. Takže pokud pan Ludwig bude zvažovat nějaké aktualizované vydání, uvítala bych na konci knihy "slovníček" tzn. krátké vysvětlení cizích pojmů.

Ondrášeček
04.06.2018

“V jednoduchosti je síla,” tak nějak bych pravděpodobně popsal, jakým způsobem se nás kniha snaží naučit žit náš život v souladu s našimi představami. Tento nástroj je velice chytrý, předpokládá totiž, že právě čtenář této knihy bude mít s chorobným odkládáním záležitostí problém, snaží se tedy být co nejvýstižnější.

A ono to vcelku funguje, alespoň tedy u mne. Petr Ludwig zde za pomoci členěných návodů, výstižných obrázků, věděckých studií a různých příběhů ze života radí, jak nejlépe vyzrát proti prokrastinaci. A to rovnou s možností si vytisknout praktické pomůcky z webových stránek. Samozřejmě tato kniha nemůže být pro každého, protože například někteří lidé s prokrastinací problémy nemají (obdiv jim) nebo se štítí čtení.

Četl jsem mnoho komentářů, které si stěžují na to, že kniha prezentuje až příliš banální fakty, na které si tak nějak každý přijde sám intuitivně. O tom ovšem většinou klíč ke spokojenosti a úspěchu je; každý ho tak nějak ví, jenže jen málokdo se jím opravdu řídí a má ho nějakým způsobem členěný tak, aby dosahoval co největší účinnosti. V tom může být kniha dle mého názoru velmi cenným poradcem. Proto ji přes konstatování řady zjevných informací velice cením. Občas totiž přijde pocit, že člověk ty věci měl přímo před očima, ale neviděl je v těch správných souvislostech.

I když jsem s mnohými poznatky obeznámen, oceňuji, že si pan Ludwig dal práci (dokonce přes svou nevoli ke psaní) s tím, že sepsal stručný text, který od prokrastinace dokáže odnaučit i širší veřejnost. Cením také viditelnou snahu o propagaci kritického myšlení, které je velmi důležitým průvodcem celou knihou. Nedělám si iluze o tom, že ty metody vymyslel sám, ale musím mu nechat, že je umí bezvadně podat a prodat.

Bejkanec
16.04.2018

Bohužel sem dočtení odložil na neurčito ...

CtenarKarlik
29.03.2018

Kniha má skvělý marketing. Pokud ale už máte něco načteno, její obsah vás ničím nepřekvapí - kromě originálních srandovních obrázků. :-)

Randyz1986
19.03.2018

Pro mě, společně s knihou "Jak mít vše hotovo" (GTD), asi prozatím dvě nejužitečnější knížky. Konec prokrastinace je super v tom, že autor za čtenáře přežvýkal ohromné množství materiálů, studií a metodik a zkomprimoval je do tohoto neuvěřitelně čtivého jednoduchého a motivujícího textu plného obrázků a náčrtů, které opravdu hodně pomáhají pochytit z této knížky, co nejvíce a i při zpětném listování knížkou si ihned vybavíte a připomenete, co se v dané sekci řešilo. Knížka obsahuje i několik jednoduchých nástrojů, které věřím, že mohou pomoci se více motivovat a povzbuzovat v životní cestě. Pár z nich jsem už v trošku jiné formě začal dělat dříve díky GTD a řekl bych, že alespoň mně to pomáhá např. na věci nezapomínat a řesit je s větsí pravidelností po menších krůčcích. Knížka mě nejvíce překvapila tím, že rozhodně nevypráví jen o tomto v poslední době populárním buzzwordu "Prokrastinace", ale že se s tím pojí spousta dalších zajímavých sociologických, psychologických a jiných oblastí a metodik, jak vůbec společnost, člověk a jeho mozek a mysl ve své podstatě fungují. Řekl bych, že tato knížka, pravděpodobně, to nejlepší z nich velmi pěkně a elegantně sdružuje do jedné kompaktní "kostky", která bude mnohým naprosto dostačovat a pro jiné naopak může být odrazovým můstkem do hlubších vod i díky četným odkazům na zdroje, ze kterých autor čerpal. Knížku určitě doporučuji.

Nokondisi
19.03.2018

Skvělá kniha plná praktických rad!

AKul
12.03.2018

Podle mého názoru dost přeceňovaná kniha. Bohužel je psaná tak nudným a strohým stylem, že jsem ji ani nedočetl. Ještě že tam jsou aspoň ty roztomilé obrázky, ty text trochu oživují. :-)

Sabinaski
12.02.2018

Výborná knížka pro všechny prokrastinující. Bohužel jsem si ji přečetla až ke konci svého studia, ale o to bylo mé studium úsměvnější a mám na co vzpomínat. Kdo místo učení se nešel raději na pivo nebo nesledoval seriál? Tak tahle kniha vás nabudí a pomůže vám s prokrastinací bojovat a budete aktivnější. A ještě jedno bohužel: přesto stále prokrastinuji :D

cernikt
09.02.2018

Svěží knížka, rychle se čte. Návodná, nabízející ucelený systém, jak se vyhnout prokrastinaci: vědět proč (vize), jak (rozdělení velkých úkolů na menší zadání, začít po malých krocích, přičemž nejdůležitější je pravidelnost) a jak se poprat s problémy (motivace). V knížce není žádné převratné zjištění, které by nebylo možné najít i jinde. Její síla je spíš v komplexním přístupu a jednoduchých návodech a v tom je perfektní. Za mě 5 hvězdiček.

Mia-13
04.02.2018

Čtivá a dobře napsaná, ale nerozebírá nic nového, klasické věci, na které člověk příjde sám. Stojí za to si ji přečíst z důvodu toho, že po jejím přečtení tak 14 dní nebudete prokrastinovat, a budete aktivnější, na nějaký čas mě pozitivně motivovala :)

Otto von Pluto
02.02.2018

Ani dlouhá, ani krátká, s minimem nutné teorie a přiměřeným množstvím jednoduchých a praktických rad pro vybudování kvalitních zvyků a odnaučení těch nekvalitních, zdroje informací jsou řádně citovány a k tomu všemu je text doplněn vtipnými ilustracemi. Velmi sympatická knížečka.

marketa8485
16.01.2018

Spoustu typu na "ukolnicek"...

zdendaz
15.01.2018

Pro mě nejlepší kniha z oblasti, lepší jak profláknutý Kyiosaki apod. Obsahuje plno praktických rad, není to jen o slovíčkaření, ale i o skutečných metodách, které mají smysl a vedou k výsledkům.

PavlineCZka
14.01.2018

U čtení knihy jsem prokrastinovala téměř půl roku, bylo mi líto ji nedočíst a neustále jsem čekala na nějaké postřehy, které mi "otevřou oči".... Důvod je ten, že se jedná o opravdu vyčerpávající čtení na obsah nikterak bohaté. Musím souhlasit s názory zde, že se jedná o přeceňovanou knihu a není v ní v podstatě nic nového, na co by průměrně inteligentní člověk nepřišel sám.
Pokud ovšem někdo nikdy nad těmito otázkami neuvažoval, tak to může pro něj snad být inspirací....
Citát, který se mi líbil: "Buďte otevření, ale ne tolik, aby vám mozek vypadl z hlavy." :-)

vivienna
30.12.2017

..asi často prokrastinuji...Ale po přečtení knihy si to nějak více uvědomuji a snažím se tomu předejít tím, že se držím rad, jak neprokrastinovat:-) Kniha je určitě motivujíci...

Senua
19.12.2017

Zajímavá, příjemně podaná kniha. Její přečtení jsem samozřejmě odkládala asi měsíc, jak jinak :-D
Překvapilo mě, že se autorovi celkem povedlo najít důvody, proč oddalujeme určité povinnosti. Už toto pochopení je klíčem k dalšímu napravení situace.
Líbí se mi, že je kniha kapesního vydání, krátká a plná jednoduchých ilustrací. Stručně a jasně jde k jádru věci. Povedlo se knihu napsat tak, aby Vám něco dala, ale zároveň vás neodradila svoji složitostí a délkou textu.
Jen mi tam neseděla autorova zmínka o výzkumech. Na začátku knihy uvedl, že často věříme výsledkům výzkumů, které nikdo ve skutečnosti neprováděl – pak přichází nová kapitola a autor se zde opírá o výzkumy XY....

simecef
18.12.2017

V záplavě nesmyslných motivačních a osobnostně-růstových slátanin je Konec prokrastinace příjemným a svěžím vánkem, který poměrně prakticky, vtipně a přehledně popisuje, jakým způsobem plýtváme časem a radí, jak tento čas využít efektivněji.

Ne nadarmo se kniha stala na českém knižním trhu bestsellerem, a to i přesto, že téma se snaží poslední dobou literárně uchopit kdekdo.

ivanapraha
09.12.2017

Knihu jsem zakoupila, protože o sobě vím, že s problémem věčného odkládání neúspěšně bojuji, i když používám zdravý selský rozum, nedaří se mi... Autor nemůže za to, že dnes spíš než na polích pracujeme v prosklených budovách a "budujeme" tzv. korporátní svět, že spousta lidí hodnotí druhé podle značek a že spolu pomalu, ale jistě přestáváme umět dýchat jeden vzduch. Z toho, co jsem zatím přečetla jsem nadšená. Knihu rozhodně nepovažuji za ztrátovou investici i když chápu, že jejím přečtením se ze mě vzorňačka jistě nestane. V mé knihovně zůstane:-)

Gordonlord
05.12.2017

Hned z kraje vám můžu prozradit, že se v knize nedozvíte nic, k čemu by prostým selským rozumem nedošel každý, alespoň částečně přemýšlivý člověk. Neskutečně nafouklou, nabubřelou a neuvěřitelně zdlouhavě okecávací formou se zde dozvíte, že se nesmíte zavalit úkoly, jinak se z toho poděláte, že nesmíte být pohodlní, líní kreténi, jinak nic nedokážete a taky že vámi zvolená činnost, kterou chcete své prokrastinace zbavit, vás prostě musí naplňovat a ne otravovat. Jak jsem při čtení zjistil, tak téměř všechny návody a pomůcky, jak se prokrastinace zbavit a dosáhnout efektivní účinnosti ve svém konání, jsem si v určité podobě objevil již dávno sám a to se rozhodně nepovažuji za žádného génia, ale za "řadového blbce" .

Jednu hvězdičku dávám za to, že autor hezky dokázal okecat a květnatě popsat to, co všichni, kdož chceme svůj čas naplnit využíváme z popudu vlastního rozumu a sebereflexe, ale neumíme slovy a odbornými výrazy tak krásně popsat a označit jako autor.

A když už jsme u samotného strůjce této knihy, rád bych jako tečku za svým názorem na knihu odpověděl na jeho závěrečnou otázku, která se tázala na to, jakou z myšlenek v knize obsaženou bychom si chtěli z jejího přečtení odnést za předpokladu, že bychom měli celý zbytek knihy zapomenout. Nuže - pro mě je to tahle myšlenka : ´Je naprosto neuvěřitelné, jakou mají slova sílu. Když uvážím, že Ludwig tuhle látku dokonce přednáší živě a že je někdo (a často prý dokonce i majitelé firem a úspěšní lidé - no to mě po*er!!!) schopen zaplatit za to, aby si poslechl i pro sedláka naprosto známou cestu jak nebýt línej idiot, tak začínám přemýšlet o tom, že že nablýskanými slovy a květnatými proslovy zpracuji přednášku na téma "Musíme pít vodu, jinak zdechneme" a budu se živit stejně, jako pan Ludwig....´

Olafa
28.10.2017

Pro mě celkem nakopávací styl psaní a pár tipů, jak zefektivnit plnění denodenních úkolů.

Astonius
07.10.2017

Pro mě nezáživný text a nástroje zde zmiňované na mne nefungující.... Zdá se mi, že se rozebírá problém, na který každý sám v sobě tak nějak instinktivně zná řešení.

natalie8531
03.10.2017

Ze začátku jsem na tom byla hodně špatně, protože i u této knihy jsem prokrastinovala

katerina9455
24.09.2017

Skvělá kniha pro osobní rozvoj, mnoho užitečných rad, skvěle podaných a také doplněných o cvičení. Myslím, že každý může z této knihy dost vytěžit a sama doufám, že rady z této knihy mi pomohou bojovat proti prokrastinaci.

Lynxova
21.09.2017

Vůbec mě neoslovila, zbytečná kniha, pro mne nepřehledné formy obrázků a diagramů, počeštěné pojmy mi narušovaly čtení a komplikovaly souvislosti. Odložila jsem ji asi po jedné třetině..zklamání. Hezká grafika.

Toomm
16.09.2017

Velice přeceňovaná kniha.

ecila13
14.09.2017

Pár tipů funguje (např. rozložit úkol na menší části). Ale knížka neřeší příčiny odkládání a smysl úkolů. Spočívá smysl života ve splnění většího množství úkolů?

lukasresl
09.08.2017

Konec prokrastinace je kniha, ze které je mi smutno. Snaží se nám pomoct dosáhnout štastného a plného života a spoutat některé naše touhy pro dosažení tužeb ještě větších, trvalejších a udržitelnějších. Přesto je něco velice temného a znepokojivého na poznání, že naše životy jsou tak nějak ploché a bez přesahu a naše snažení je redukováno na dosažení šťastného života - nalezení té správné formule pro vybalancování těch chemických vazeb v nás, které nám dávají ten sladký pocit štěstí.

piney
08.08.2017

Kniha předčila moje očekávání.
Znala jsem přednášky Petra Ludwiga a měla jsem pocit, že v knize neobjevím téměř nic nového. Naopak jsem velmi překvapená z prohloubení toho, co mám naposlouchané, z vysvětlení dalších věcí a podkladů, které autor nabízí. Je navíc skladná, takže se mnou cestovala. Při její koupi jsem měla v plánu ji prodat, ale rychle si našla místo v mé knihovně.

veronika1751
24.07.2017

Tvz. Buzer-lístek praktikovat sice nebudu, ale kniha se mi moc libila a nečetla jsem jí marně.

Vladus9
13.07.2017

Moc přínosná kniha, nástroj jako je buzer-lístek jsem tedy vzdala, ale zjistila jsem, že nemá smysl odkládat nepříjemné věci, hlodají stále tam vzadu a zbavíte se jich (možná - určitě (!!!) i s dobrým pocitem), až když je vykonáte. Jakmile jsem někdy lenivější, otevřu si knihu, začtu se, a jsem opět na neprokrastinující vlně.

Jeronym
01.06.2017

Tahle kniha má smysl.
Ač jsem po pár dnech vzdal buzer-lístek a podobné nástroje, zůstalo uvnitř mě hodně seberealizačních myšlenek.
Těžko říct, jestli je to shoda okolností, ale poslední dobou o dost méně prokrastinuji a dostávám se do "flow".
Neuškodí si občas přečíst pár vět z téhle chytré knihy, shrnuje celkem zajímavé myšlenky od různých autorů a možná i vědců, co se o věc zajímají.
A kdo ví, až bude nejhůř, možná se k nástrojům zas vrátím...
Pomohly mi hlavně myšlenky o tom, jak je člověk nevhodně línej a hlavně neobjektivní. To už stačí, abych se dostal z "křečka"...

MorriconeTheGod
17.04.2017

Na začátek možná pár pro někoho alespoň trochu inspirativních postřehů. Od cca 5 strany (včetně přebalu) už je zjevné, že jde o další banální vejšplecht z tohoto zprofanovaného, komerčního žánru s jediným cílem...

Ann01
05.04.2017

Velmi přínosná kniha nejen pro všechny, kdo se chtějí rozvíjet a efektivně se naučit pracovat se svým časem (pracovním i volným), ale i pro ty, kteří cítí, že jejich život postrádá jiný smysl, než jen vydělat peníze, zaplatit včas nájem a splátku nebo udělat zkoušky a nějak dokončit semestr. Určitě se k této knize budu vracet. Lze ji doporučit každému, kdo hledá způsob, jak každý svůj den prožít, ne pouze přežít. Ať už techniky, uvedené v knize, vyzkoušíte nebo ne, můžete se nad ní (i nad sebou a svým životem v rámci toho) určitě alespoň zamyslet.

Miliarda
18.03.2017

Skvělá kniha, která poskytne řadu cenných rad, jak si co nejlépe organizovat čas, jak utlumovat negativní emoce a jak si osvojit řadu osobních návyků, jež zefektivní váš čas. Jsem moc rád, že taková kniha vyšla, neboť dává podrobný, přesto však přiměřeně stručný a velice názorný návod, jak co nejvíce omezit fenomén prokrastinace. A pokud se člověk rozhodne z knihy čerpat a využívat jejich rad, tak prokrastinaci porazí, je třeba jen chtít.

TheLamerek
08.03.2017

Sobota večer, času dost. Z knihovničky na mě koukal Konec prokrastinace. Raději ji začnu číst až zítra, pomyslel jsem si.

To byl asi první signál, že jsem na správné stopě. A opravdu jsem učinil dobrou volbu, když jsem se ke čtení později dokopal. Tato kniha je dle mého názoru jedna z nejlepších na poli literatury osobního rozvoje. To je dáno tím, že kniha má uskutečnitelná řešení, vedoucí ke správnému zužitkování času.

Po přečtení běžné knihy zůstanou ve čtenáři převážně pouze dojmy. Konec prokrastinace nabízí hmatatelné výstupy - čtyři druhy listů, které denně vyplňujete. Nejedná se však o zbytečnou buzeraci, jak by se na první pohled mohlo zdát. Výsledkem každodenního vyplňování je radost, když zjistíte, že se lepšíte - překonáváte sám sebe. To by přece měl být výsledek práce na sobě samém.

CyrusSmith
25.02.2017

Rozhodl jsem se tak trochu pustit do seberozvoje, ale nemohl jsem se za žádnou cenu dokopat k přečtení žádné knihy - tak jsem začal s touhle, s jakou taky jinou že? Nelituji toho. Kniha plná užitečných informací a především návodů. Super jsou ilustrace - názorné, shrnující, vysvětlující a zároveň ulehčují zapamatování. Rozhodně využiji buzer lístek, flow lístek...

Nebster
24.01.2017

Výborná kniha, hlavne prvé dve kapitoly Motivace a Akceschopnost ma donútili začať s prokrastináciou niečo robiť. Číta sa jednoducho a rýchlo, má dobré ilustrácie a je plná faktov podložených vyskumami.

Odehnalka
06.01.2017

Kniha se čte úplně sama, je to velmi dobře napsané, pěkné ilustrace. Navíc super formát, knížka se vešla kamkoliv, nebyl problém si ji brát do MHD. Jen jsem chvílemi měla pocit, že pomocí rad bych vlastně prokrastinovala. Ale člověka to donutí se zamyslet, jsem s knihou spokojená.

azghardi
31.12.2016

Neni to kniha o prokrastinaci, ale o Time mamagementu. Par napadu se mi tam velice libila a tesim se az je zkusim - buzer listek. Jinak autor ke sve prvotine udelal opravdu ale opravdu neskutecnej marketing.

romann
11.12.2016

Po přečtení knihy, jsem zjistil, že hodně věci jsem už četl nebo i dělal dříve, než jsem knihu přečetl. Proto mi tato kniha do života nic takového zvláštního nepřinesla, jenom mi praktický připomněla věci, které jsem už někde četl, a trošku zvýšila také obzor. Nelíbila se mi většina přirovnání v knize, jako byly například slon, křeček apod. Protože když si vybavím tyto slova - vybaví se mi vždycky úplně jiné myšlenky než byly psané v knize. Nicméně i přesto hodnotím knihu kladně, ale pro ty, kteří nejsou úplně na začátku, co se týče osobního rozvoje, si myslím nic velkého člověku, jako takovému nedají.

Standa Šebek
27.11.2016

Geniální! Tuto knihu mohu opravdu výrazně doporučit. Pořiďte ji sobě, vašemu psovi a možná i váš vysavač začne díky ní méně prokrastinovat.

Petr Ludwig bere to nejlepší a nejdůležitější ze světa osobního rozvoje, osekává nadbytečnosti a komplikovanost a vše uceluje do funkčního systému, který dává smysl a kterému kraluje ta nejdokonalejší vlastnosti - J.e.d.n.o.d.u.c.h.o.s.t.! Vše je pojmenováno přesně a výstižně (s podporou vědeckých výzkumů), metody a nástroje používané k boji s prokrastinací jsou maximálně jednoduché a funkční.

V knize bylo mnohem víc než jsem čekal. Návyky, osobní vize, důležitost opouštět svou komfortní zónu a trénovat hrdinství, bojovat s vlastní neobjektivitou či se vyrovnávat s minulostí. Ano, všechny tyto věci v knize slouží k boji s prokrastinací, ale zároveň jsou prospěšné samy o sobě.

Tuhle knihu bych se nebál označit za základní kámen osobního rozvoje. Pokud vás začal zajímat osobní rozvoj, začněte s touto knihou. Pokud byste si chtěli přečíst jen jedinou knihu o osobním rozvoji, přečtěte tuhle. A jestli vás osobní rozvoj nezajímá, přečtěte si jí stejně. Naučí vás řídit slona a likvidovat křečky.

Niannie
06.10.2016

Kniha se četla sama a přináší spoustu užitečných rad do života...určitě si ji přečtěte taky! :)

Mercatino
28.09.2016

Jednoduchost!!! Tam, kde mnozí autoři o osobním rozvoji zápasí s tím, jak se vlastně má člověk rozvíjet, Petr Ludvig jde na věc s Buzer lístkem, spoustou krásných citátu a myšlenek, které mu vůbec nepatří. Očividně to ale funguje. Proč ne?? 50% síly této knihy tvoří její obrázky a design, který je velice přitažlivý. Toto je první kniha která dává lidem skutečné pomůcky, které skutečně fungují, možnost jak na sobě pracovat. Pro mne je tato kniha jednou z nejlepších INVESTIC, kterou jsem kdy zažil :)

daza.dt
20.09.2016

Přiznávám, ke knížce jsem přistupovala s jistou dávkou skepse. Rozhodně nejsem příznivec knih, ve kterých najdete rady jak efektivní být v život, proaktivní v práci, asertivní vůči partnerovi a empatičtí...... to na mě často působí jak rudý hadr na býka.
Ale tato kniha je opravdu mile překvapila - autor se nesnažil za každou cenu do vět vměstnat co nejvíce výrazů, které vás spíše vyděsí. Témata a skutečnosti pojmenovává srozumitelně.
Jasně formuluje problémy, rady i závěry.
Jako celoživotní odkládač věcí musí říci, že to opravdu jde. Např. Buzerlístek - už mám taky a jde to - slon se sice občas bouří :)
Četbu rozhodně doporučuji.

francouz
12.08.2016

Tato kniha je opravdu velmi pěkně napsaná. Nemám rád takové ty samoučelné motivační knihy, které se plácají v zaprášené teorii, kterou se snaží přikrášlit fantastickými nadpisy. Tato kniha není prvoplánová, je opravdu protkaná jak teorii, tak pěknými příklady , které by vám měli ukázat cestu, jak se zbavit toho, či ono. A je jedno jestli je to křeček, nebo slon, všechno to jsou opravdu nádherné příklady, které Vás přímo vyzývají, začněte raději hned a nic neodkládejte. Je zde opravdu spousta mouder, která bychom si měli uvědomit, protože jak říká autor, doba našeho života je omezená a čas je tedy tím nejhodnotnějším co máme, proto bychom neměli stále odkládat jestli pojedem navštívit rodiče, nebo jestli půjdete sportovat, neboť jste se vrátili z práce a jste úplně bez energie, protože aniž si to uvědomujeme prokrastinujeme nejenom pracovní záležitosti, ale mnohdy i náš osobní život, vždyť na svatýho dyndy bude přece času dost. Ale to už nemusí ....

Eldar80
23.07.2016

Čtu běžně spirituální a duchovní literaturu a tak asi nepatřím do cílové skupiny čtenářů. Díky tomu nevím jak mám knihu hodnotit, protože mám nedostatky trochu někde jinde. Ikdyž literaturu osobního rozvoje moc nečtu, tak téměř všechno v knize jsem už znal, jen v jiné formě. To nic nemění na tom, že text knihy je precizní a prakticky úplně celý ozdrojovaný a tak je minimální šance, že by v knize byla nějaká hloupost. Téměř všechno je podpořeno buď psychologickými výzkumy nebo odbornou literaturou. Prvních asi 80 stran mi nedalo prakticky nic, protože byla zmiňovaná příliš samozřejmá a již mnohokrát opakovaná fakta. Nedokážu tak posoudit jak moc může být kniha užitečná pro ostatní. Pokud třeba hodně čtete budhistickou literaturu, tak je možné, že vám toho kniha moc nedá. Působí to na mě tak, že kniha se hodí skutečně jen pro lidi trpící prokrastinací. Psychologická podstata prokrastinace se však v knize naprosto neřeší. Kniha tak řeší pouze následky, ale vůbec se nezabývá příčinou. Je tedy poměrně povrchní a vůbec nejde do hloubky. Pro cílovou skupinu bude asi výborná a může být užitečná i pro studenty. 70%

bakjo95
04.07.2016

Kniha se čte téměř sama, jelikož je dělaná v menším formátu a obsahuje mnoho obrázků, které jsou příjemně a barevně zpracované. Také mě těšilo shrnutí na konci každé kapitoly a vlastně celá ta kniha byla velmi přehledná. Pár tipů na konec prokrastinace jsem zavedl i do svého života. Doporučuji - 100%

houbaaa
29.06.2016

Kniha se čte sama. Velice poučné a praktické zároveň. I když se jí neřídím, určitě doporučuji přečíst si ji pro zajímavost.

janulka1310
24.06.2016

Kniha se velmi dobře čte, je jednoduchá, názorná, spousta zajímavých nových informací. Na základě knihy jsem se zúčastnila i školení a myslím, že pan Ludwig ví, co dělá. Některé jeho metody se mi již podařilo zavést do svého života, na jiných teprve pracuji. Věřím, že pokud se čtenář rozhodne řídit touto knihou, že mu to určitě přinese pozitivní výsledky.

dalia1769
13.06.2016

Zajímavá kniha, názorně a přehledně psaná, vtipné ilustrace ji vhodně doplňují. Obsahuje řadu užitečných rad, i když je to určitě jen jedna z možných metod zvýšení efektivity. Trochu mne ruší anglické pojmy tam, kde by bylo možno použít český ekvivalent. Dobrý nápad je propojení knihy s webovou stránkou, kde je možné si stáhnout příslušné pomocné tabulky. Podle mého názoru je metoda ale spíše vhodná pro lidi v manažerských nebo rozhodovacích pozicích a s rozmanitou, členěnou pracovní náplní, případně tvůrčí profese. Užitečná by mohla být také při snaze skoncovat s nějakým zlozvykem typu kouření či pití nebo se přinutit např. ke studiu jazyka nebo ke cvičení, pokud schází pevná vůle. Otázkou je, jak rady uplatnit u člověka na pozici s jednotvárnou pracovní náplní.

dzafi6123
06.06.2016

zajímavá kniha, bohužel její přečtení neustále odkládám na později

lenamor
07.05.2016

Kvalitni motivacni kniha. Diky dobremu zpracovani vas kniha nakopne a tak sem si i ja zalozila buzer listek atd.po chvili jsem zjistila ze prokrastinuji v docteni knihy a rychle ji docetla. Urcite vhodna kniha pro lidi, co potrebuji nakopnout a zamyslet se nad sebou

lesumir
01.05.2016

Slabé, velmi slabé. Silně nafouknutá bublina.

Chmur
01.05.2016

Přiznám se, že jsem vůči podobným knihám dost skeptický, ale tahle mě celkem příjemně překvapila. Zdá se mi celkem praktická a některá z uvedených rad by možná mohla i fungovat. Každopádně něco vyzkouším a uvidíme. Trochu mi vadí to neustále používání anglických slov i tam, kde to není úplně nutné. Čeština je nádherný a bohatý jazyk. Myslím, že autoři by se měli snažit o určitou kreativitu a místo otrockého přebírání cizích názvu použít český výraz.

Edit 18. 6. 2017
S odstupem času se divám na podobné knihy dost skepticky. Myslím, že člověk by se měl spíše zaobírat tím, proč prokrastinuje, než jak se prokrastinace zbavit. Možná některé věci odkládáme či neděláme, protože v jádru nechceme a nutíme se do něčeho, co nenaplňuje. Opravdu potřebujeme být efektivnější a výkonnější? Není ta honba za vyšším výkonem a efektivnějším využíváním času nakonec to, co nás stresuje a vytváří pocit napětí?

mrksik
23.04.2016

Kniha vôbec neuvažuje nad významom prokrastinácie v živote človeka, ktorý s ňou bojuje - prečo sa prokrastinácia deje práve mne? Návody sú postavené na (behavioristickej) psychológii, ktorá ignoruje motivácie, jedinečnosť i komplexnosť prežívania každého jednotlivca a neprinášajú nič viac, ako korekciu správania pomocou odmien a trestov. Konec prokrastinace tak ponúka prístup, ktorý je dnes už do veľkej miery zastaralý a jeho aplikáciu by som skôr zvážil. Viac som sa rozpísal tu: http://differentcoaching.info/novy-pristup-ako-prekonat-prokrastinaciu/

angloumene
11.03.2016

Prokrastinace a osobní rozvoj jsou slova skloňovaná všemi směry už pěkných pár let, možná i proto jsem se rozhodla podívat se jim na zoubek i já. Moje očekávání o této knížce ale byla celkem nízká. Nejen, že se jedná o dost populární a tím pádem i komerční téma, ale také mě tak trochu odrazovalo české autorství, které v tomto směru rozhodně nemusí předznamenávat kvalitu. Nakonec jsem ale knížku přečetla téměř jedním dechem a musím se přiznat, že jsem byla víc, než mile překvapena.
První, asi nejzásadnější věc, která mě na tomto dílku oslovila je skutečný vědecký základ, o který se opírá. Jasně, autor přidává spoustu vlastních domněnek a typů, ale vše v mezích jasného rozdělování ocitovaných zdrojů a vlastních úvah. Druhým zásadním přínosem knihy jsou skutečné rady o které se člověk na začátku své cesty hledání sebe sama a budoucího růstu může opřít. Žádné vágní historky z vlastního života nebo pseudo-univerzální doporučení pro každého. Prostě jasně definovaný postup, jehož výsledek už závisí na každém z nás.
Celková čtivost, smysluplná návaznost jednotlivých kapitol a hezky zpracovaná grafika, která slouží k snazší orientaci v předkládaných tématech jsou jakési třešničky na dortu.

Liana
03.02.2016

Motivačnej a celkovo takejto literatúre sa vo všeobecnosti vyhýbam, avšak táto kniha si ma akosi našla a zaujala. Dá sa povedať, že som jej uverila a pokladám ju za celkom vydarený počin. Niektoré veci v knihe ma naozaj zaujali a pokúsim sa ich uviesť aj do praxe všedného dňa. Vrelo odporúčam.

lentilka_007
28.01.2016

Skončila jsem někde v půlce a už půl roku prokrastinuji v dočtení této knihy. :-)

helmiczka
25.01.2016

Chválim, že kniha je podložená rozsiahlym štúdiom a odkazmi na zdroje. Bohužiaľ, z týchto zdrojov cituje tak trochu skratkovito a niektoré veci sú lepšie vysvetlené v odkazovaných knihách.

Skutočne zaujímavé to začína byť až vo chvíli, keď dôjde na predstavovanie rôznych "nástrojov", čiže na praktické uplatnenie toho, čo Petr a kolektív zistili, že by asi mohlo fungovať. Rozhodol som sa ich aplikovať na sebe, tak uvidím.

Hoodec
20.01.2016

Pro mě není prokrastinace ničím, s čím bych bojoval. Ve svých 20 letech jsem si vypěstoval workoholismus a když jsem neuspěl u zkoušky z botaniky na kterou jsem se dlouho připravoval, řekl jsem si, že nejspíš nedělám něco efektivně. Knížka je velmi příjemná a ukázala mi spoustu výborných věcí, některé jsem využíval už dříve. Konec prokrastinace vás nenaučí jen věci neodkládal ale i správně odpočívat. Vřele doporučuji!

kob
14.01.2016

Užitečná knížka - sympaticky napsaná

jakub2696
02.01.2016

Kniha ma par dobrych myslenek ktere jsem i uvedl do praxe jako je napr buzerlistek no je za tom vsim strasne prohnana kampan kdezto kniha se opira o sudie a znalosti ktere jsou proste lip vysvetleny v jinych knizkach a diky tomu me az tak neoslovila. Kazdopadne bych ji doporucil nekomu kdo s organizaci casu zacina.

nicol.s
28.12.2015

Líbí se mi jakým stylem je kniha napsaná, je čtivá, proložení citáty a obrázky mě baví a udržuje lépe moji pozornost. Do mého života si z ní odnáším buzer-lístek a tak jsem zvědavá jak se s ním zžiji, do teď jsem si vystačila s klasickými to do listy a odškrtáváním položek

Michael15568
26.12.2015

Krásný návod... Ovšem mě se nedaří :-(

popelka595
09.12.2015

Zblbnutá reklamou jsem si knihu pořídila, přečetla, ale že bych si z ní sedla na zadek, se říct nedá. Je tam pár zajímavých postřehů, ale jinak mě prakticky vůbec nezaujala.

ninusshka
03.12.2015

Ja osobne tuto knihu považujem za geniálnu. Neskutočne mi zmenila život k lepšiemu. V praxi sa mi osvojili takmer všetky nástroje, ktoré sú v knihe uvedené. Jednoznačne doporučujem.

DCKH
03.12.2015odpad!

Knihe je extrémě čtivá ale s užitečností si tím až tak jistá jesem.Je pravda že třeba názorný obrázky a rady mi pomohly ale většinu testu si troufám považivat za nepotřebný balast.Začínám být alergický na jednu věc:dříve když někdo odkládal tak se oněm prostě řeklo že je to lenoch zatímco dnes je to prokrastinátor a mě to nepřipadá jako pozitivní posun.Ale za to autor nemůže.Myslím si že publikace je vzhledem k poměru cena-výkon zpracována užitečně

tevanko
26.11.2015

Kniha není příliš tlustá a lehce se čte. Je už pak na každém, jestli si z knihy něco odnese. Nejlepší a nejednouduší radu, kterou jsem kdy slyšela bylo: Jdi a udělej to!

Poutnice
15.11.2015

když jsem ji dostala, tak jsem moc radost neměla :-D no kdo by taky měl, když prokrastinace znamená chorobné odkládání povinností :-D ale je skvělá! Skvěle napsaná, skvěle se čte a musím říct, že rozhodně funguje.

kacka29
21.10.2015

Tato kniha je opravdu psána velice netradičně. A právě to se mi na ní líbí. Je jasná, srozumitelná a dává praktické rady do života. Díky jednoduchým obrázkům si ji pak lehce připomenete. Rozhodně mi pomohla v boji s mou prokrastinací.

koci.utd
20.09.2015

Kniha mě nedonutila jí pořádně ani dočíst, natož udělat něco s prokrastinací či životem jako takovým. Někomu možná pomůže, za mě ztráta času.

Peleus
17.09.2015

Možná je autor dobrý v komunikaci s lidmi naživo, ale dát svým myšlenkám čtivou psanou podobu není jeho silnou stránkou.

Kniha působí trochu šroubovaně. Kdo se někdy pokoušel psát s vědomím toho, že ačkoli ví, o čem má psát, zároveň se na to necítí (nemám rád výraz "múza", raději používám "vhodná nálada"), poznal, že vzniká takové čisté, leč mechanické cosi, z čeho jeden po přečtení textu nepocítí osobní autorovo zaujetí a nezbude mu žádný trvalejší dojem.

Nicméně mnohé myšlenky zaujmou. "Dostat křečka", názorný příklad se slony a provázkem, dobrý pocit z nezištně vykonané věci (tzv. meaning), nebo rozdíl mezi joy a flow.

Musím ale zmínit i dvě věci, které se mi kromě stylu psaní moc nelíbily. První je používání anglických výrazů - proč neříkat místo flow třeba vlna?, proč se musí za každou cenu mastit zkr. SWOT? Chápu, že autor častokrát cituje zahraniční zdroje, ale zajímá mě důvod, proč se pro českého čtenáře tyto zkr. nepočeští. Anglicky se přece dají používat na mezinárodních přednáškách. Nicméně nejsem odborník, třeba to všechno má logické vysvětlení.

No a pak už jenom drobnost - nejsem zastáncem jakýchkoli tabulek a barevných puntíků. Jedná se o můj osobní pohled na věc, takže vlastně o žádnou výtku či nespokojenost ve skutečnosti nejde.

P.S. Doporučuji k seznámení se s obsahem. Některé myšlenky stojí za úvahu.

ladyba
14.09.2015

Trochu načteno a přežvejkáno ze zahraniční literatury, ale každopádně kniha donutí k zamyšlení.

Barbara02
17.08.2015

Pro mě určitě nejlepší kniha o tom jak v sobě probudit motivaci a držet se stále "nad vodou". Líbilo se mi, že to není laciné podbízení těch dalekých cílů, kde z vás na konci budou milionáři :), tak jak to má většina podobných knih za cíl. Kde po přečtení cítíte energii, ale je to jak s románem, který ve vás za krátkou chvíli vyprchá. Tahle kniha je jiná. Je srozumitelná a chytrá. Dává vám lano, po kterém můžete šplhat. :)

teacup
16.08.2015

Téma, které známe všichni na vlastní kůži. Knihu provází slušné promo, zkusila jsem. Nápady možná dobré, ale nedá se to bohužel číst. Vtipné obrázky. No, možná několik věcí by šlo přece jen aplikovat do praxe. Tak jo, jen co dopíšu recenzi. Hned potom se do toho pustím, pokud teda mezitím nezačnu dělat něco jiného...

radus3723
16.08.2015

Kniha je zajímavá. Líbí se mi vysvětlování pomocí vtipných obrázků a nákresů. Ačkoli jsem jí přečetla dvakrát, tak stále je pro mě obtížné aplikovat většinu věcí do praxe...tak snad do třetice :-)

Taji
11.07.2015

Výborná kniha, která mě ( téměř vždy) nakopne k aktivitě.

parxel
10.07.2015

Vynikající kniha. Propojuje několik jednoduchých a praktických nástrojů pro práci s motivací, time managementem, vytváření návyků a několik dalších do jednotného a uceleného přístupu.

Určité riziko vidím v tom, že některé postupy mohou někomu připadat, tak triviální, že se je ani nerozhodne vyzkoušet.

Zatím používám pouze pomůcku "to do today", která mi poměrně výrazně pomáhá organizovat jednotlivé pracovní úkoly. Ve výsledku toho udělám mnohem více a některé úkoly v podstatně kratší době.

A to hlavní a nejpodstatnější je, že to celé dohromady dává smysl.

Hynais
09.07.2015

Jednoduchost, praktičnost a transparentnost - co více chtít od knihy, která má pomoci řídit vlastní život?

K4t13
09.05.2015

Nebylo to špatné, ale nebylo to ani dobré. A hlavně mi to bylo víceméně k ničemu. Ale obrázek křečka pobavil.

marlowe
05.02.2015

Výborně napsaná příručka pro všechny, kterým se zdá, že s časem, svěřeným jim do vínku, hospodaří někdy až příliš lehkovážně a rozmařile.
Velmi poučné, naprosto srozumitelně vysvětlené, přehledné, ukázkově názorné – zkrátka doporučeníhodné!
Teď už jenom maličkost: těch užitečných rad se držet… :-)

niika
16.01.2015

Na rozdíl od předchozího komentáře tvrdím, že existuje velmi mnoho špatných knih o motivaci a Konec prokrastinace je zářící výjimka. Člověk v tom poznává sám sebe. Určené spíše pro lidi, kteří si svůj pracovní i volný čas určují sami. Tato kniha jim pomůže čas efektivně zorganizovat a dá návod na to, jak všechny naplánované úkoly opravu splnit. Oceňuji především velmi konkrétní postupy, jak aplikovat různé nástroje do praxe.

martunka
11.01.2015

Nooo tahle kniha mě moc neoslovila. Zpracování je dobré, ale nemotivuje mě, abych ji dočetla. Určitě existují lepší knihy na tohle téma.

Johanita
08.01.2015

Je to výborná motivační knížka, čte se sama a člověka to skutečně nakopne, minimálně k velkému zamyšlení. Přečetla jsem ji jedním dechem, budu se k ní vracet a zajímavé tipy aplikovat postupně, naráz to nejde.

KnihomolkaM
08.01.2015

Výborná kniha plná skvělých motivačních citátů. Nutí člověka zamyslet se nad svým dosavadním životem i nad životním cílem. Své postřehy jsem shrnula zde: https://knihynadzlato.wordpress.com/2015/01/07/petr-ludwig-radi-jak-skoncovat-s-prokrastinaci/

Iskvík
05.12.2014

Už dlouho se chystám, že si tuto knihu přečtu. Z pár úryvků vypadá kvalitně s cílem opravdu se vypořádat s prokrastinací. Ale asi to nechám na jindy..

Pistácie
04.12.2014

Skvělá kniha. Člověk se dozví o sobě a svém životě spoustu zajímavých věcí, o kterých předtím ani nepřemýšlel. Je super si u této knihy posedět, začíst se, a zapřemýšlet, jak vlastně se svým životem nakládáme. Jestli svůj čas využíváme naplno a tak, jak bychom měli. Nebo zda spoustu času promrháme... Jak autor říká, je velmi těžké změnit své návyky. A je složité ze dne na den používat to, co on radí a doporučuje. Bojím se, že se během pár dnů/týdnů vrátím k původnímu stereotypu. Rozhodně to ale stojí za zkoušku a za přečtení. Nedočíst a vyprokrastinovat "Konec prokrastinace" bych se styděla :D

Clairka
03.11.2014

Super! :) ale prokrastinuji dál ...

orson
13.10.2014

S prokrastinací mi kniha moc nepomohla, ale dala mi hodně zajímavých podnětů, díky kterým jsem si uvědomil, jak některé procesy opravdu fungují, našel jsem pojmenování a vysvětlení některých stavů, které zažívám (flow, komfortní zóna, vnitřní motivace cestou) a to je na knihu hodně dobrý výsledek. Osobně mohu Konec prokrastinace jen a jen doporučit. Už teď vím, že se k ní v budoucnu několikrát vrátím.

momo01
07.10.2014

Hodně motivační, vede k akci. Vychází z kvalitních zdrojů. Jen svérázná terminologie autora mi trochu vadila.

Roman_T
19.09.2014

Věcný a srozumitelný obsah. Kniha, kterou stojí za to mít ve své knihovničce a čas od času po ní sáhnout.

_Michelle_
26.08.2014

Knihu můžu vřele doporučit, protože aplikací alespoň zlomku z doporučeného může člověk ve svém životě mnoho změnit.

bond77
09.08.2014

Kniha se mi strašně líbila, obsah mi přišel smysluplný, podložený řádnými argumenty. Jako bonus je také parádní grafika, díky které si zapamatujete to nejdůležitější z jednotlivých kapitol.

MesLivres
05.08.2014

V knížce jsou zajímavé myšlenky a rady ale přišlo mi, že se v ní pořád vše opakuje a k dočtení jsem se musela trochu přemlouvat...Čekala jsem prostě víc.

Zorka
20.07.2014

Kniha obsahuje zajímavé myšlenky, které pro mě ale nejsou všespásné. Ono už jen rozlišit, zda člověk trpí prokrastinací není dle mého tak jednoduché, jak se zdá. Občas jsem měla pocit, že jsem typický prokrastinátor, záhy poté jsem si říkala, že nikoli. A tak si myslím ano, přečíst útlou knížku a přistoupit k ní jako k možnosti vyzkoušet některou z metod (kdybych měla zrealizovat vše, co autor popisuje, musela bych se stát nejprve prokrastinátorem mnoha svých činností, abych zavedla, vstřebala a zautomatizovala doporučená protiprokrastinační opatření :-))

Daffodila
15.07.2014

Konec prokrastinace přináší spoustu velkých myšlenek zabalených do jednoduchých kroků. Je to přítel, který vám poskytne cenné rady. Přítel, který vám podá pomocnou ruku, když nevíte, za který konec uchopit svůj "úkoly zavalený život". Přítel, který vás nasměruje na cestu, jenž by nemusela být tak chaotická. Ovšem jít už po ní musíte sami.

Márinka
15.07.2014

Přečtení této knihy jsem už "fakt" nemohla odkládat. Flow-lístek je skutečně skvělý vynález :)

Gooverka
14.07.2014

Podobná kniha na našem trhu určitě chyběla, a mě se dost líbila. Opravdu má za hlavní úkol především nakopnout, a to se povedlo i v mém případě. Buzer-lístek i To-do today si pomalu nachází cestu do mého života. A jaké myšlenky se mi z knihy líbily nejvíce? Napsala jsem článek na svůj blog: http://gooverky.blogspot.cz/2014/07/jak-jsem-malem-vyprokrastinovala-cteni.html

Miken008
27.06.2014

Rozhodně jedna z nejlepších knih o osobním rozvoji. Obsahuje tolik užitečných i
informací, že není možné aniž by si nikdo nic z ní neodnesl. Vše stručně, jasně, pravdivě.
Hrozně moc se mi líbily i ony biochemické souvislosti. Co nás nutí utvářeto ny emoce apod. Přečetl jsem ji na jeden zátah...Tuto knihu by si měl přečíst každý.

Sugar289
06.06.2014

Chcete zažít změnu kupte si tuto knihu ... já po přečtení knihy jsem začal žít aktivnější a plnohodnotnější život. Mám naplánovány věci, které budu plnit během cesty svým životem. Tato kniha mi pomohla Ing zaměstnaní a já se snažím její učení přenášet na ostatní :)

Scathia
14.05.2014

Dala bych snad i šest hvězdiček. Tahle knížka mě nakopla změnit můj život, ze kterého jsem byla už dost otrávená...

Dixinka
25.04.2014

Čekala jsem víc o skutečné prokrastinaci. Kniha spíš popisu osobní růst, psychologii manageru. Jako opakování a nakopnutí dobrý, ale o konci chorobného odkládání jsem se toho moc nedozvěděla.

bersek
13.04.2014

Jednoduchá, přehledná a užitečná knižka.

Jonny
01.04.2014

Škoda že se kolem téhle knihy tolik mluvilo a marketingovalo. Takhle zkrátka neměla šanci moje představy naplnit. Je to dobrý přehled osoního a osobnostního růstu. Název je tedy poněkud nešťastný (Marketingově nejspíš dobrej tah... ale kniha se zaobírá mnohým jiným.)
V průběhu čtení jsem se zůčastnil přednášky "Konec prokrastinace" s Michalem Musilem (z GrowJob) který mi celé čtení trochu znechutil. Prostě jen memoroval věci z té knížky... žádná přidaná hodnota...
Asi si to přečtěte, ale nemějte přehnaná očekávání.

LordSnape
20.03.2014

Je to velmi dobrá věc. Konec prokrastinace to v rámci osobního rozvoje vyhrává svou jednoduchostí, srozumitelností a neslibováním zázraků, jak je to v podobných knihách zvykem. Druhým dopadem byla i celkem masivní reklamní kampaň, šuškanda na sociálních sítích a samozřejmě i ona díra na trhu. Do té chvíle zde podobná příručka nebyla a tak Ludwig využil situace. Ostatně na kvalitě knihy to neubírá nic. Textu je tak akorát, skicy fixami jsou super a vůbec nejlepší věcí jsou právě ony nástroje, jejichž pomůcky si lze i stáhnout a vytisknout. Díky nim pak člověk může sám na sobě dále pracovat.

martin3683
20.03.2014

Pokrastinace je často až chorobná tendence odkládat práci, úkoly, rozhodnutí atd. na později, až se nakonec nerealizují vůbec. Určitě každý z vás několikrát zažil, že jste se na důležitý test učili až večer před zkouškou nebo v práci začali na projektu pořádně dělat až pár dní před deadline, i když o tom víte měsíce. Často si to hezky zdůvodníme, že až když vám hoří za zadkem, že ze sebe dostanete maximum. Jsou to ale jen výmluvy, kterými odůvodníme nadměrný a úplně zbytečný stres, méně kvalitní výkon a nespokojenost s tím, že stále nic nestíháme. Zde je důležité upozornit, že pokud jste lenoch a jste se svým životem spokojen, kniha není pro vás. Máte-li ale hodně plánů a ambicí a s čím dál větší nespokojeností sledujete, jak vám život proplouvá mezi prsty a vy jste se stále nehli z místa, tak vám tuto knihu ze srdce doporučuji. Kniha kombinuje teoretické pasáže s šikovnými a velmi praktickými pomůckami a nástroji, jak problém řešit a dosáhnout ve svém životě větší spokojenosti a věřím, že o to většině z nás jde. Není to ale zázračný recept a očekává se, že čtenář se chce opravdu pohnout z místa a pracovat na sobě. Proprokrastinovat knihu o prokrastinaci by asi nebylo ideální :-). Kniha mě zaujala natolik, že jsem objednal ještě několik výtisků na firmu a dám je vybraným spolupracovníkům, kteří jsou schopní, ale až nadměrně často zajatí v řetězech prokrastinace.

Ponyo
15.03.2014

Nejužitečnější kniha jakou jsem za posledních několik let četla. Jednoduché a snadno použitelné metody jak vést spokojený život, napsané srozumitelným jazykem bez složitého vysvětlování. Knihu je dobré jednou přečíst a pak s ní pracovat, dokud se metody nestanou součástí našeho každodenního života, stejně jako je čištění zubů. Funguje to!

maximka
09.03.2014

výborná kniha s návodem, jak dát váš život do pořádku a hlavně uvědomit si, kam směřujete. budu se k ní často vracet.

LBZ
01.03.2014

Skvělé praktické návody jak překonat prokrastinaci. Možná by se autor mohl věnovat trošku více sebevědomí. :-)

Carrissa
18.02.2014

Všechny špatné věci související s prokrastinací, které pan Ludwig v knize uvádí, na mě sedí úplně do puntíku. I čtení samotné knihy jsem prokrastinovala... Kniha je psaná velmi srozumitelně, nehraje si na jedinou správnou pravdu, všechno důležité je minimálně dvakrát zopakováno. Nejvíc jsem si při čtení užívala grafické zpracování, obrázky knize daly úplně jiný šmrnc, formát je příjemně malý a skladný. Pomocné materiály na netu jsou dobrý nápad, který brání tomu, abychom tvorbu vlastních tabulek prokrastinovali. Zasekla jsem se u osobní vize, nemám ji komplet stvořenou doteď, doporučuju i přes nezdar číst dál, následně popsané antiprokrastinační metody k jejímu vytvoření snad pomůžou.

Jujkyna
17.02.2014

Myslím, že mi knížka hodně pomohla, co se týče organizace času. Jak si poručit a poslechnout se .. no, sice je přede mnou ještě spousta práce (přecejen všechno není hned), tak můžu říct, že mi autor dal spoustu tipů a postrčil mě správným směrem. Vřele doporučuju, kdo chce něco změnit dokáže to - tady je "jen" návod jak na to. :)

DooFooS
11.02.2014

Mentorsky a výukově na jedničku, jen mi tam chybělo více příkladů z praxe - vím, že by se kniha díky tomu nafoukla, ale přiklady táhnou a to i mě. I s touto malou výtkou, mi tato kniha velkmi pomohla, minimálně v terminologii a efektivním plánování.

ŽabákDokvákal
26.01.2014

Tato kniha v mém osobním žebříčku motivačních knih patří na první místo!
Spousta motivačních knih, s kterými jsem měl zatím co do činění, jsou napsány spíše na duchovním základu - "Stačí si přát a vše budeme mít.".
Konec prokrastinace, jako jedna z mála, se věnuje praktické stránce osobního rozvoje - co opravdu dělat, aby se náš život zlepšil, že nestačí si jen sednou do křesla a představovat si vysněné auto, ale že člověk musí něco proto udělat. Ale hlavně je to motivační kniha, kde slova typu "peníze", "drahá auta", "obří vily", "sláva", "soukromé tryskáče" apod. nemají prostor. Protože, jak je v začátku knihy napsáno, jsou to jen cíle, po jejíž dosažení nebudeme nikdy dlouhodobě šťastni.

Je napsána jasně, s lehkostí, její čtení mě velmi bavilo a zároveň je velmi poučná a přínosná!

Navíc se naučíte, jak jezdit na svém slonovi :)

Rozhodně stojí za (opakované) přečtení!

beowafle
02.01.2014

Výborná kniha a docela extrémně motivační.

Atisa
29.12.2013

Perfektní kniha, kterou jsem přečetla prakticky jedním dechem během dvou dnů. Už se těším, jak jednotlivé techniky vyzkouším a doufám, že se díky nim můj život změní k lepšímu.

Firefox4
28.12.2013

Šedivá je teorie proti zelenému stromu života, to je ta základní myšlenka, která ve mně po přečtení zůstala.

Red_Fox
23.12.2013

Musím se přiznat, občas mívám pořádnýho křečka a prokrastinaci zažívám častěji, než bych chtěla :D :/
Knížka se četla skoro sama a vlastně všechny témata na mě působily, že se mě vážně týkají (a ony týkají). Zpracování je hodně pěkné a lehké k pochopení. Dá čtenáři návod, jak na sobě zapracovat a poměrně jednoduchými způsoby změnit přístup k životu a k řešení různých problému.
Pro mě osobně, je ale nejtěžší, vytvořit si osobní vizi a jak ráda bych ji našla. Snad mi v tom opětovný prolítnutí téhle knížky a pořádný zamyšlení pomůže... a snad tenhle plán nevyprokrastinuji ;) :D

Paulie
21.12.2013

Jedna z nejlepších knih o osobním rozvoji.

petaSk
08.12.2013

Konec prokrastinace je přínosná kniha právě díky oněm nástrojům, které jsou vypíchnuty z jiných zdrojů, ale myslím si, že je třeba pochopit i další souvislosti a nemůže být jediným zdrojem v boji za spokojenost. Je to dobrá příručka a zdroj nástrojů s dalšími (i když netříděnými) zdroji, ale vadilo mi, že Petr Ludwig předkládá myšlenky, které si mnohdy odporují, takže matou, nebo plete několik myšlenek dohromady, takže co píše vyzní jinak, než bylo původně míněno a tím dává vzniknout možná škodlivým dogmatům, které sám odsuzuje. Doporučuji velmi kritické myšlení.
Kniha je asi nejvhodnější pro ty, kteří se nechtějí problematikou tolik zabývat a potřebují jasné nástroje.
Ti, co již něco osobním rozvoji vědí, v ní nenajdou mnoho nového, je to spíše takový souhrn.
Mám dojem, že úspěch knihy je dán hodně tím, že lidé si problém s odkládáním uvědomují a doteď na českém trhu chyběla kniha nabízející stručné a jasné řešení tohoto problému. To ale nic na kvalitách knihy neubírá, ale ani nepřidává.

dalimoni
03.12.2013

Podobných knih o "sebezlepšování" (osobním rozvoji) bylo napsáno "neúrekom". Tato mě zaujala svou jednoduchostí, provedením, grafickými doplňovacími schématy i zajímavými nástroji pro skutečné vylepšení osobního života. Nejvíce mě zaujal buzer-lístek, který jsem okamžitě zavedl a začal používat, tak uvidím s odstupem času, jestli tento nástroj bude fungovat :-D. Všechny knihy o osobním rozvoji mají jedno společné. Po přečtení je všem jakoby jasné, co udělat, aby vylepšili svůj život, ale většinou se to povede dodržet pouze určitou dobu a pak to "vyšumí ("vyprokrastinuje"). Tato pomocí pár jednoduchých nástrojů může dokázat, že se život každého, kdo je bude poctivě používat, dokáže aspoň o kousíček vylepšit.

Zidanek
13.11.2013

Ani jsem nepotřeboval nástroje na boj s prokrastinací, mě bohatě postačil začátek knihy, který uvedl do problematiky. Poté se moje problémy s prokrastinací poměrně eliminovaly. Takže pokud mě zase zastihne chorobné odkládání úkolů a povinností směle usednu a začnu číst - pokud však i to nevyprokrastinuji :)

psavec
11.11.2013

Jedna z mála "self-help" knih, kterou stojí za to nejenom přečíst, ale i naučit se ji celou nazpaměť, abyste ji dokázali komukoliv kdykoliv odvyprávět. Počkejte, vlastně žádnou další knihu, která by za tu námahu stála neznám! A to se v tomto typu literatury válím již od roku 2007. Doufám, že alespoň něco z knihy časem prosákne do našeho "výukového" systému.

inmax
27.10.2013

Nějak nevím, co knize vytknout.. myslím, že obsahuje spoustu důležitých rad a pomůcek... jak s nimi naložíte, je už na vás.

Eleanorra
24.10.2013

Skvěle popsaný přístup k překonání lidských neduhů v podobě prokrastinace, negativismu a dalších. Velmi zdařilé grafické znázornění. Nově zavedená terminologie - některá slovní spojení z hlavy jen tak nedostanete: např. "slon dostal křečka".
V knize můžete zjistit, zda náhodou nejste "cílový feťák" a pokud ne, ale jen prostě "máte křečka", tak si připomeňte, že "I pád na držku je krokem vpřed". Pokud nic jiného, tak se u knížky určitě pobavíte.

tormenta
14.10.2013

Skvělá kniha! :) Knihu jsem začala číst proto, že jsem ještě předtím viděla pár videí z přednášek od Petra Ludwiga. Přečtení této knihy mi ještě více opevnilo a osvojilo metody v ní uvedené.
Takže lidi, jestli trpíte "chorobným odkládání úkolů a povinností" přečtěte si to! :)
Kniha je i jinak graficky znázorněná než většina ostatních, takže vám více utkvěje v paměti. :)

worka
09.09.2013

Hodně dobré. Pro mě zejména první část knihy. Doufám, že se mi něco povede přenést do praxe :-)

Pe3ček
08.09.2013

Skvělá kniha. Petr Ludwig v ní přinesl několik přímo geniálních myšlenek, které můj mozek dokážou takřka okamžitě přesvědčit, aby přemýšlel jinak. Nástroje, které jsou v knize uvedeny, jsem si připravil a jsem odhodlaný je používat. Protože věřím, že mi mohou hodně pomoci. Díky. ;)
Moje recenze a osobní zkušenost s knihou zde: http://blog.petrloukota.cz/2013/09/13/konec-prokrastinace-zkuste-to-funguje-to/

Reiben
02.09.2013

Chtěl bych poděkovat Petrovi Ludwigovi za tuto skvělou knihu, která má v sobě plno výborných myšlenek. Obsahuje také jednoduché nástroje na osobní rozvoj, které když člověk začne používat, tak rychle vidí výsledky.
Za mě rozhodně velký palec nahoru.

Brabikate
22.07.2013

Prokrastinace nám může pěkně zavařit, zvlášť když ji dokážeme dohnat až do neúnosné míry - kniha nabízí spoustu efektivních rad, jak s tímhle nešvarem bojovat. Navíc je krásná, plná grafů a názorných obrázků, takže se čte velmi snadno.

sawako
07.06.2013

Doporučuji tuto knihu všem, kdo mají problémy s prokrastinací, i těm, kterým se tento problém na oko vyhýbá. Kniha totiž obsahuje nejen cenné rady time managementu, ale i v podstatě filosofické odpovědi na to, jak vést svůj život.

yank3e
05.06.2013

K praktickým nástrojům z této knihy se jistě vyplatí opakovaně vracet a uvést je do života. Konec Prokrastinace společně s metodou GTD a knihou Jacka Canfielda Pravidla Úspěchu budou zřejmě tvořit základ mého budoucího osobního rozvoje.

ona_vi
16.05.2013

Kniha osloví každého z nás, doporučuju především k četbě studentům v rámci zkouškového období. Prokrastinační křeček je mé nově poznané domácí zvíře, které si doma "pěstuju"

Koncept kontinua
Koncept kontinua