Konec hry

Konec hry https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426232/mid_konec-hry-uLH-426232.jpg 3 15 4

Za pokladem ukrytým francouzským plukovníkem Chevertem na Vyšehradě během války s Marií Terezií stojí rodinné tajemství. Ač to zní jako pohádka, potomkům barona Cheverta se podaří poklad na Vyšehradě najít. V patách jim však slídí neznámá zločinecká parta a velkou část pokladu jim ukradne. Čtivý román se odehrává v Praze i ve Francii, po lupičích pátrá česká i francouzská policie, a jakmile se přiblíží konec této hry, zřetelně vystoupí na světlo, jaké byly a jaké jsou rodinné vztahy mezi hlavními hrdiny románu.... celý text

annettka1098
28.05.2022 3 z 5

Začátek příběhu je velmi pozvolný. Poměrně dlouze se seznamujeme s Paulem, jeho rodinou a rodinnými vztahy. Po cca 100 stranách se ale opravdu začne bádat a hledat ztracený poklad a začíná napínavé dobrodružství. Tato část mě bavila a v závěru jsou skoro nedýchala. Na to, jak byl začátek pomalý se ke konci naopak stalo tolik věcí, že jsem je jen těžko vstřebávala.
Trošku mě mrzelo, že v knize není několikŕat zmiňovaná mapka Vyšehradu, abych si vše dokázala ještě lépe představit. Moc ráda bych si tím své čtení obohatila.
Musím pochválit velmi věrně vystihnutou pražskou i francouzkou atmosféru. Jen těžko jsem porovnávala, která je mi bližší a příjemnější.
Pokud máte rádi detektivky s historickým podtextem, bez přílišného násilý a krve, myslím, že by vás tato kniha mohla zaujmout.
HODNOCENÍ: 70 %

AlenaF
15.10.2020 3 z 5

Dobrý námět, kniha se četla dobře.

bookcase
23.04.2020 4 z 5

Hodně dobrodružný příběh s mnoha postavami, které se asi budou trochu plést.

jarin58
01.02.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná,jen toho popisování jak komu kručí v břiše bylo až moc.

Iveta Svobodová
česká, 1965