Šest dnů Kondora

Šest dnů Kondora https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25418/sest-dnu-kondora-25418.jpg 4 137 32

Kondor série

Drama šestidenního boje o život, které prožije jeden z řadových mladých pracovníků CIA ve Washingtonu, té největší jednotky v rozsáhlé zpravodajské síti Spojených států, jejíž činnost zahrnuje široké spektrum od špionáže přes technický výzkum a financování zahraničních politických skupin až po všední, úmorné třídění informací z celého světa.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Six Days of the Condor , 1974

nai.ivka
25.09.2017 5 z 5

Znala jsem jen film, knížka mě nezklamala. Mám ráda tento typ knih a nebylo v ní nic čím by mě zklamala. Perfektní oddychovka.

Ivan F
05.07.2017 2 z 5

Čisté "béčko" ... nič viac, nič menej ... obrovským plusom je to, že kniha má len niečo málo cez 200 strán. To je tak všetko, čo sa dá o tomto dielku napísať.

Atanone
10.05.2017 5 z 5

Mám ráda jak knihu,tak film. Film je skvěle obsazený,kniha je ale zase kniha..
Neotřelý nápad a napínavý děj.

trudoš
08.03.2016 4 z 5

Ač román může působit zastaralým dojmem, zdaleka to neznamená, že by nebyl čtivý a svižný. Už samotný nápad na oddělení, které se v rámci státní bezpečnosti zabývá studiem pokleslé literatury, prostě musí okouzlit. Což ještě podtrhuje autorův lehce ironický styl psaní, jež překvapí syrovou brutalitou i nečekanou hravostí.
Jak má však kniha skvělý rozjezd, tak ve chvíli, kdy se na scéně objeví dívka Wendy, sklouzává děj k dost nepravděpodobnému vývoji. Ani ne kvůli následným událostem, ale spíš nevěrohodností komunikace hrdiny s touto pro příběh v důsledku zbytečnou postavou. Poté už se mi vrstvily negativní detaily jeden za druhým. Šest dnů Kondora tak působí jako jízda na horské dráze - chvílemi neuvěřitelný spád a invence, vzápětí přešlapování na místě, naivistické jednání a předvídatelné chování. Závěr naštěstí podtrhuje celkově příznivý dojem z četby. Je totiž natolik agresivní a heroický, že vlastně obratem přestanete přemýšlet nad všemi jinými neduhy, které vám do té doby vadily.

jana2285
10.12.2015 4 z 5

Knihu jsem si užila. Mám ráda i její filmové ztvárnění.

ondrash77
18.09.2015

Jedno deštivé poledne se vypraví kolegům pro oběd. Zatímco je venku, do firmy vstoupí skupina mužů se samopaly a všechny postřílí. Po návratu je Malcom v šoku, sebere pistoli a uteče. Z telefonní budky zavolá na linku CIA pro mimořádné situace. Malcom nechápe co se stalo, je mu jasné pouze to, že mezi mrtvými měl být i on, a že naživu zůstal pouze náhodou. Také si uvědomuje, že uvnitř CIA operuje další organizace, která ho chce vidět mrtvého.

TheCiko5
25.05.2015 2 z 5

Dozvěděl jsem se, že americká veřejnost knihu hodnotí vesměs velmi kladně, ale ruku na srdce... nepochopil jsem proč. Příběh je vystaven příliš profesorsky, stroze a nezajímavě. Jakoby autor jen popisoval případ, který si náhodně vybral z policejního archivu a jen ho přet'ukal do knihy pod hlavičkou Román. Příběh není protkán žádným nápadem, zvratem, chybí emoce postav a nějaký autorův konkrétnější rukopis. S postavami nedýcháte a už vůbec se s nimi nedá ztotožnit. Nevím. Jediné, co mě oslovilo a oproti jiným detektivkám můžeme hovořit o něčem navíc,je pouze "krátkost" knihy,spolu se skutečností, že vám toto dílo příliš nezatíží mozek.

Honzeecheck
12.05.2014 3 z 5

Slušnej thriller z prostředí CIA. Čte se to dobře, jen je to tak krátký, že si člověk ani nevytvoří k hrdinům vztah. Pasáže "zlounů" jsou navíc dost béčkový... Tipuju že za ěmsíc už nebudu vědět o čem to bylo.

dubakm
24.02.2014 4 z 5

,,Kde je světlo je i stín", jeden z citátů v knize, který dokonale zhrňuje téma příběhu. Ano, to že je člověk navenek uznávaná autorita neznamená, že nemá kolem sebe několik temných stínů. Kniha se četla opravdu lehce, vtáhla do děje a vlastně i pod kůži ,,Kondora".A proto nás ani konec šestidenného příběhu nemohl překvapit. Ještě že se nechystám pracovat pro zpravodajské služby :-))

nabber
07.01.2014 5 z 5

Dobrá knížka. Mohu jen doporučit. Z toho jak je to napsáno nemá čtenář problém uvěřit, že se to v životě opravdu tak i děje. Skupiny které rozehrávají své ekonomické zájmy v miliardách, mají dost prostředků, a vlivu, aby je těmito metodami dokázali prosadit.

Dera
23.08.2012 5 z 5

Napínavá kniha. Přesně to, co od tohoto žánru čekám. Zápletky, intriky, děj se mění z minuty na minutu. Jediný nedostatek: Tato kniha je jaksi krátká, zasloužila by pár desítek stran přidat. Samozřejmě pokud by autor udržel skvěle nastavené tempo...

Ječmínek
22.08.2012 5 z 5

Od začátku do konce strhující a napínavý příběh. V akčním i špionážním žánru velmi kvalitní. Srovnatelně dobrý byl i film s Robertem Redfordem.

James Grady
americká, 1949