Šest dnů Kondora

Šest dnů Kondora https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25418/sest-dnu-kondora-25418.jpg 4 137 32

Kondor série

Drama šestidenního boje o život, které prožije jeden z řadových mladých pracovníků CIA ve Washingtonu, té největší jednotky v rozsáhlé zpravodajské síti Spojených států, jejíž činnost zahrnuje široké spektrum od špionáže přes technický výzkum a financování zahraničních politických skupin až po všední, úmorné třídění informací z celého světa.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Six Days of the Condor , 1974

konicekbily
11.05.2023 4 z 5

Předloha slavného filmu se mi líbila. Skvělý námět z prostředí amerických výzvědných, policejních a zahraničních služeb na svou dobu moc pěkně zpracovaný. Četl jsem poprvé, film jsem zhlédl mnohokrát - mám ho na DVD. Nebudu srovnávat - kdyby nebylo knihy - nebyl by scénář a potom film.

Didi71
04.08.2022 1 z 5

Pro mě celkem nuda...

Jack Bauer
19.02.2022 5 z 5

V mládí jsem film pod názvem Tři dny kondora velmi miloval a kniha je jako vždy mnohem lepší, i na druhé čtení se mě velmi líbila a určitě si ji přečtu i potřetí.

Ladinek
08.01.2022 4 z 5

Pro mě lepší než film. Hlavně stran hlavní zápletky. Celkově pochopitelnější a uvěřitelnější než (jinak absolutně špičkový) film.

jprst
01.01.2022 3 z 5

Slušný průměr mezi podobnými knihami, má to spád, nechybí ani patřičná porce napětí, ale na druhou stranu nic, k čemu bych se v budoucnu vracel. Vhodná kniha do vlaku nebo pro zpestření zimního odpoledne.

borsalino_csfd
21.08.2021 5 z 5

Knížka předčila mé očekávání, a to vždycky fajn. Fakt jsem knížku slupnul za jedno odpoledne, ani jsem nedutal. Paráda.

kuky921
18.08.2021 5 z 5

Moc pěkné čtení, děj má spád a velmi příjemně se čte.

jfialova
04.06.2021 4 z 5

Poměrně krátká, ale velmi čtivá kniha ze světa tajných služeb. Děj má velmi rychlý spád a stejně jako hlavní hrdina v podstatě nevíme, co a proč se děje. Vše se dozvídáme spolu s ním za pochodu. Příběh s konspiračním, ale uvěřitelným námětem. Otevřený konec je sice taková trochu zrada na čtenáře, ale nedovedu si představit v podstatě lepší.

jaroiva
11.08.2020 3 z 5

Asi jedna z mála knížek, která se mi líbila méně než film. Film patří k mým oblíbeným (i když asi hlavně díky R.R.), ale kniha je jiná, víc přestřelkovitá a méně důmyslná, řekla bych. Co však musím ocenit, je to, kolik toho dokázal autor vecpat do tak malého počtu stránek.

Greenfingers
13.04.2020 5 z 5

Kniha je důkazem, že i na 142 stranách se dá rozehrát poutavý příběh plný napětí. Dnešní thrillery pod 500 stránek většinou nejdou, ale osobně nemám pocit, že by se jejich kvalita s rostoucím počtem stran zvyšovala.
Nemám ve zvyku srovnávat knihy s jejich filmovým ztvárněním. V tomto případě udělám výjimku, jelikož film s mým oblíbencem Robertem Redfordem byl opravdovou lahůdkou.

NienorNíniel
27.03.2020 5 z 5

Z této knížky jsem úplně nadšená. Byla krátká a měla spád, ale nebyla napsaná levně. Nemohla jsem se od ní do poslední chvíle odtrhnout a měla jsem nervy v háji :D I s koncem jsem byla moc spokojená. V této době jsem něco takového přesně potřebovala.

katy238
13.09.2019 4 z 5

Přečteno, abych měla šanci pochopit film. Kniha psaná pro svou dobu, bestseller, který už dnešku nestačí. Příběh jednoho státního ouřady, který musí přeskočit svůj stín a stát se někým, kým nikdy nebyl.... Jednoduchý, až pohádkový příběh pro dospělé z dob, kdy se obyčejní lidé toužili stát tajnými agenty. S dneškem již nedokáže držet krok, ale jako nostalgie a sonda do časů minulých velmi pěkné.

Pavelpi
01.09.2019 5 z 5

Když se zamyslím nad dějem knihy, myslím,že se to i takhle může stát.A to, že hlavní hrdina má štěstí a unikne všem nástrahám, měl prostě štěstí.Kniha i film jsou napínavé a dobré.

1amu
26.08.2019 2 z 5

Přečetl jsem si I.vydání knihy z r.1983. Velké zklamání, kdy autor považuje své čtenáře za předpubertální mládež, která mu "zobe jeho nápady z ruky". Naivní příběh administrativního pracovníka, ještě nedávného vysokoškoláka, zlanařeného CIA . Pracuje ve fiktivní organizaci s názvem "Americká literárně historická společnost", kde ubíhá den za dnem v nudě do dne, kdy je na řadě, aby přinesl několika kolegům něco k obědu z blízkého bistra. Při návratu vidí všechny postřílené. Zpočátku neví proč se tak stalo. Ale hrdina postupně "procitá". Uniká super profíkům, kterým se nedaří ho zlikvidovat. Ke konci příběhu se stává čímsi jako agentem 007. Závěr ? Samozřejmě HAPPY END ! Jak jinak !
Ještě, že film s R.Redfordem byl o něčem jiném.

karelk
11.08.2019 5 z 5

Geniální. Přečteno jedním dechem. Konec sice trošku slabší, ale už dlouho jsem se tak nezačetl...

DuncanIdaho
25.07.2019 3 z 5

Není to špatné čtení, ale zase to není nějak extra čtení. Příběh je dost krátký, konec takový divný, podle mne nepravděpodobný. Téma by se určitě dalo lépe zpracovat, příběh by tím byl obohacený a kniha alespoň o 100 stran delší.

Disease
16.05.2019 5 z 5

Na dobu vzniku pořád hodně dobrý špionážní thriller.

Radous
23.12.2018 3 z 5

Film jsem kdysi viděl (už si ho ale nepamatuji), no a když jsem procházel knihovnou, nějak mi kniha padla do oka, tak jsem ji vzal. Je to rychlé čtení, nevidím v tom ale nijak kultovní záležitost. Musel jsem se pousmát nad nezbytným (a docela vykresleným) románkem hlavního hrdiny (i když, Robert Redford, no ani se té ženské nedivím) a snad i až příliš velkou rolí souhry náhod. To mi přišlo takové zbytečně umělé. Ale co, jak říkám, četlo se to dobře, nemám s tím problém. 6/10

ThomasRuhe
16.01.2018 3 z 5

Jako první jsem viděl zdařilou filmovou verzi. Scénář byl však upraven, protože kniha se od filmu liší.
Začíná to už jménem Kondora, kniha Malcolm, film Turner. A jsou zde i další rozdíly, včetně závěru ( tady dávám přednost filmovému konci ).
Škoda, že v knize není vynikající filmová scéna ve výtahu. ( von Sydow vs. Redford)
Jinak jsem byl s knihou spokojen, a ocenil bych ji 70%.

Peleus
09.12.2017 3 z 5

Původně velmi zajímavý námět získávání tzv. know how z beletristických knih a zároveň sledování, zda někteří zasvěcení nevyzrazují veřejně ze svých znalostí příliš mnoho. Tím bohužel končí to výjimečné a originální.

Zbytek Šesti dnů Kondora je po dobrém rozjezdu lemován řadou šťastných náhod a málo uvěřitelných scén, které svého vrcholu dosáhnou v samotném závěru. Velká škoda promarněného potenciálu!

James Grady
americká, 1949