Poslední lov

Poslední lov https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450959/bmid_posledni-lov-uKT-450959.png 4 164 53

Komisař Niémans série

Komisař Pierre Niémans se vrací. Druhý díl bestselleru Purpurové řeky. Legendární francouzský thriller má pokračování... Komisař Pierre Niémans se téměř po dvaceti letech vrací. A spolu s ním je tu jeho parťačka Ivana Bogdanovičová. Během honu v lese v Alsasku našli dva francouzští hosté tělo 34letého hraběte Jürgena von Geyersberga, potenciálního dědice z velmi zámožné německé rodiny. Hlavu oddělenou od těla, vykastrovaný, s vyjmutými vnitřnostmi. Čin je velmi krutý a historie rodiny dlouhá a pestrá. Komisař Niémans bude mít co dělat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

La Dernière Chasse , 2019

Ladislav73
16.07.2022 5 z 5

V německém pohoří Schwarzwald najdou dva lovci znetvořenou mrtvolu Jürgena von Geyersberga. Kdosi bohatému švábskému dědici uřízl hlavu a vykastroval ho. Na místo činu je povolána specializovaná dvojice vyšetřovatelů: Pierre Niémans a Ivana Bogdanovićová. Případ je zavede až na stopu Černých lovců, zločineckého praporu, který v roce 1941 založili nacisté. Když kriminalisté odhalí jedno strašlivé tajemství, sami se ocitají ve smrtelném nebezpečí...

Skvělé pokračování série s komisařem Niémansem, který pro mne vždy bude mít tvář Jeana Reno. Kniha se skvělou atmosférou a do toho zase ti náckové a jejich tajemství.
Doporučuji.

berila
14.05.2022 4 z 5

Podle mě trochu slabší než 1. díl , ale přesto doporučuji k přečtení.

Čmeláček
12.05.2022 5 z 5

Francouzi jsou specialisti na thrillery, skoro jako Seveřani. Výborná kniha, dobře se četla.

konicekbily
18.04.2022 5 z 5

Pokračování osudů hlavního hrdiny z prvního dílu je pěkně napsaný thriller se spoustou informací o loveckých způsobech lovu zvěře, německé aristokracii a historii. Děj nesnese srovnání s reálností možného děje, ale o to je to zajímavější. Krátké kapitoly a rychle se střídající obrazy naznačují, že text je autorem připraven na scénář dalšího filmu!

AndulinaU
14.04.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila, i když vrah byl jasný od začátku, motiv by mě tedy nikdy nenapadl. Až tak moc brutální mi knížka nepřipadala, to už brutálnější byly purpurové řeky.

Ella_85
15.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Ja byla hodne prekvapena, ze tu „akci“ v Guernonu prezil….obrecela jsem to.
A kdyz jsem zjistila, ze Niemans je tu v cele sve „specificnosti“ hltala jsem stranku za strankou….
Nechybelo nic, az na par korektorskych chybicek.
Dej byl misty dost brutalni a az si clovek rika, ze tohle! uz prece nikdo praktikovat nemuze, ale jo.
Pribeh se mi ve finale libil, i kdyz Purporove reky o neco vic a treba se Pierre objevi i do tretice. ;-)

Kerberos
08.03.2022 4 z 5

Návrat komisaře Niemanse tentokrát s jinou parťačkou, ale námět trochu podobný se vztahem k nacizmu a čistotě krve. Napínavé, brutální a opět se tu objevují psi jako zbraň. Konečně je objasněna Niemansova fobie.

Titas9001
15.02.2022 3 z 5

Hvězdu navíc dávám za atmosféru příběhu, ale jinak jsem se doslova musela nutit ke čtení. Snesu hodně, ale té brutality tam bylo šíleně moc. Detektivové téměř nesmrtelní a ty milostné hrátky bych si úplně odpustila. Všeho moc na náhodu a jako vrchol psí plemeno roetkenů. Z toho už mně bylo i nevolno, když si uvědomíme, k čemu tato rasa nacistům sloužila. Ano, hlavní motiv se má točit kolem čistoty rasy, ale Purpurové řeky se mi líbily mnohem více. Tam se tomu dalo trochu věřit

ivoiro
08.01.2022 4 z 5

Příběh zajímavý se zajímavým koncem. Nicméně, první díl byl dle mého názoru o kapku lepší.

martina2540
21.12.2021 5 z 5

Velmi zajímavá a čtivá knížka s originálním motivem k vraždám. Doporučuji k přečtení.

Šánka
07.10.2021 4 z 5

Vlastně jsem na knihu přišla úplnou náhodou, když jsem po dočtení Purpurových řek zjistila, že mají pokračování. Výborné pokračování, které autor napsal po téměř 20 letech. Pokud jste Purpurové řeky nečetli (napravte to :-)!), ale klidně se dá číst i samostatně.
Tentokrát se docela krutě kosí v řadách německé aristokracie a detektiv Niémans se svojí novou parťačkou to jednoduché nemají, když musí proniknout do temné historie i současnosti místní aristokratické smetánky.
Čtení je to opravdu výborné, uvěřitelnost i tentokrát značně mimo, ale papír to snese :-), a mě to bavilo, i když o maličko více se mi líbily Purpurové řeky.

gordon13
30.09.2021 4 z 5

Drsný, temný thriller s ponurou atmosférou. Zhltla jsem ho, ale vlastně ani nevím, zda se mi tolik líbil. Čím jsem starší, tak mě tyto zneklidňující příběhy dokáží spíš psychicky rozhodit :-)
Byla jsem ale prostě zvědavá na druhý díl :-)

m_martina
27.09.2021 5 z 5

Nutně jsem si musela přečíst i další knihu s komisařem Niémansem. Je sice jiná než Purpurové řeky, ale líbila se mi stejně. Dávám pět hvězd a doporučuji.

85098211
22.09.2021 5 z 5

Tato kniha má parádní spád od začátku až do konce a já jsem ji doslova slupla jako malinu ;-). Na další setkání s Niemansem jsem se moc těšila a také se zde seznamujeme s jeho novou parťačkou Ivanou. Když dojde k první vraždě, oba se vydávají na místo činu a začínají vyšetřovat v zajímavém a zároveň neobvyklém prostředí jedné šlechtické německé rodiny, která sice oplývá majetkem, ale po citové stránce už to tak slavné není. Čtenář se tedy setkává se sestrou zavražděného Laurou a dalšími lidmi, jejichž nejhlavnějším zájmem je lov. Případ jako takový nabírá na obrátkách, brzy totiž dojde k další vraždě a Niemans proniká stále hlouběji do podivného a svým způsobem zkaženého světa, ve kterém žil zavražděný Jürgen s Laurou a jejich rodiči. A také musí zjistit, co se stalo s předchozími členy této rodiny, kteří jsou již léta pohřešováni... No a samozřejmě nejen to ;-). A na závěr je pochopitelně pravda odhalena a pachatel odhalen ;-). Dávám plný počet, protože autor píše tak nějak lehce a stránky jen letí. A také knihu doporučuji všem milovníkům tohoto žánru.

Jiparis
06.09.2021 5 z 5

Zápletka naprosto neotřelá až neuvěřitelná, stejně jako dvojice vyšetřovatelů, kteří dělají dobře svou práci, i když si každý z nich nese z minulosti velké šrámy na duši. Přítomnost se mísí s minulostí a napínavý dej vás nenechá vydechnout, dokud nedočtete.

hanzmb
24.08.2021 5 z 5

Měl jsem trochu strach, že autor vytvoří jen nějaký odvar vynikajícího prvního dílu. Ale naopak. S 1. dílem je tento spojen jen osobou hlavního hrdiny. Vše ostatní je zcela nově postaveno a možná ještě lépe než u slavné jedničky. Takže nezbývá než doufat, že bude ještě trojka a dříve než za 20 let, jak to bylo mezi 1. a 2. dílem.

Atak
05.08.2021 5 z 5

Purpurové řeky jsem viděl a tak přečíst si tuto knihu byla jasná volba, napínavě napsané, byl jsem na tom podobně jako vyšetřovatel neměl jsem ani anunk o co tam jde ;)

JajaPaja
27.07.2021 5 z 5

Skvělá, napínavá vřele doporučuji

momo01
27.06.2021 4 z 5

Je to dávno, co jsem četla Purpurové řeky a shlédla film a tak jsem se trochu bála, jak se mi bude číst bez osvěžení prvního příběhu. Ale obavy byly zbytečné. Na prvních stránkách se autor vypořádal s návazností a pak se pustil do zcela samostatného příběhu, kdy Niémans a Ivana jsou přivolaní na místo brutální vraždy hlavního dědice jednoho z největších německých majetků: byl nalezen v alsaském lese, sťatý, rozčtvrcený a vykastrovaný podle zvláštní lovecké techniky.
Podezřelých je hodně: konkurent, rodinný příslušník nebo třeba skupina motorkářů, inspirovaná Černými lovci, praporem zločinců, které Himmler povolal k lovu Židů. Jejich specialitou je lov lidí pomocí röetkenů, plemene psů, které už nemá existovat.
V této ďábelské zápletce se prolíná historie s fikcí, kde je všechno správně namíchané, aby napětí dosáhlo vrcholu: krátké kapitoly, svižný styl, psychicky trýzněné postavy a originální zápletka. Na druhou stranu možná až příliš originální. Co mě navíc bavilo byla přirovnání, která dokreslovala situaci.

„Zatím jsme ve stadiu klasické detektivní hry Cluedo, pomyslela si: lovecký pavilon, význační hosté, žádný mobil ani auto.“

„Velice rychle se ocitli na nechráněném prostoru. Ivana klopýtala za Niémansem a cítila se v bezpečí asi tak jako hliněný holub na střelnici.“

MíšaS.
26.05.2021 5 z 5

Knižní orgasmus... Nic lepšího mi nenapadá.