Třikrát Maigret a neochotní svědkové

Třikrát Maigret a neochotní svědkové https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98421/trikrat-maigret-a-neochotni-svedkove-98421.jpg 4 65 7

Tři příběhy, v nichž komisař Maigret nahrazuje svou znalostí psychologie nedostatek přímých důkazů a neúplné svědectví. Muž, který okradl Maigreta, Maigret a neochotní svědkové a Maigret a mrtvá dívka. Místem děje je Paříž se svými hospůdkami a kavárničkami a společenství všeho druhu.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

Maigret et la jeune morte (1954), Maigret et les témoins récalcitrants (1959), Le voleur de Maigret (1967) , 1967

janina66
23.06.2023 4 z 5

Všechny povídky byly dobré. Ale nejvíce se mi líbila Neochotní svědkové a ještě Maigretův zloděj. Poslední O mrtvé dívce- no čekala jsem lepší konec.

Layyen
07.04.2023 5 z 5

Měl jsem obavu, že to nebude dobré a nakonec jsem zkončil u celé série, je to psané podobně jako případy Scherlocka Holmese, určitě doporučuju všem, kterým Scherlock sedl :-)

astroweb
17.02.2022 5 z 5

Maigret je stále týž, standard, ale jednou za čas je dobré si připomenout pořádnou psychologickou kriminálku napsanou skvělým čtivým jazykem.

draka
28.01.2022 5 z 5

Na začátek roku jsem si vytáhl z knihovny tuto letitou knížku a byla to dobrá volba. Pátrání a vyšetřování zločinu detektivem, kterého mám spojeného s jeho filmovým představitelem, hercem Jeanem Gabenem. V záplavě současných akčních filmových kriminálek je Maigret příjemným osvěžením a připomenutím staré školy, inteligentnímu a intenzivnímu vyšetřovacímu postupu, vnikajícímu hluboko do logiky a motivace postav těchto povídek.

Jaruš7
04.12.2019 4 z 5

Maigretův zloděj - audiokniha

Citace :" Inteligence, kterou neprovází síla charakteru je na nic."
Je to i poodhalená šifra na obsah, kdo si troufl na M.? a proč?
Jako vždy dobrý.

iceVS
21.08.2019 5 z 5

Skvěle vybrané případy, brilantní úsudek a taky trochu chuť na spoustu dobrot z pařížských hospůdek. Je to labužník. A tu zmínka o koňaku, tu o pastisu, tu calvados, tu bílé víno, tu červené, tu víno šampaňského typu, tu pivo...
Jen ta fajfka mě neláká :-)

mgeisselreiter
28.07.2014 4 z 5

Moc povedený výběr tří novel, Simenon a jeho Maigret v nejlepším rozpoložení. Autor prostřednictvím Maigreta jako obvykle moc pěkně vykresluje atmosféru Paříže, dlouze dumá o podezřelých, analyzuje a nakonec případy odhaluje. 80%, 27.7.2014.