Kolik barev má štěstí

Kolik barev má štěstí
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539820/bmid_kolik-barev-ma-stesti.jpg 4 5 5

Poklidný život osamělého devadesátníka Algernona se ze dne na den obrátí vzhůru nohama, když u něj najde dočasné útočiště jeho dcera Helena, s níž se před lety rozešel ve zlém, a skoro šestnáctiletá vnučka Anna, kterou vidí poprvé v životě. Osobitá dívka, která se ráda obléká do křiklavých barev a kreslí si obrázky na kůži, staromódního dědečka občas pořádně vytočí, zatímco Anně nerudný a mrzutý starý pán trochu nahání strach. V malém venkovském domku navíc ožívají stíny minulosti – vzpomínky dobré i zlé. Dokážou spolu na první pohled tak odlišní lidé zastupující tři generace pod jednou střechou najít nejen společnou řeč, ale i domov? Barvitý, humorný i dojemný příběh o vztahu napříč generacemi a o tom, jak navzdory nepříznivým okolnostem vzít život za správný konec.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora
Originální název:

Every Shade of Happy , 2022


více info...

Přidat komentář

evineckY
30.06.2024 5 z 5

Teď už věděla, že když člověk dokáže přeskočit každou překážku, kterou
mu osud vrhne do cesty, najde často na druhé straně něco ještě lepšího.

Problém 3 generací, jejich soužití a znovunalezení po 16 letech.
Problémy stáří - jak s ním bojovat...
Problémy střední generace - partnerství, bydlení, práce...
Problémy středoškoláků - kamarádství, puberta, šikana, nová škola...
Pěkné čtení, skvěle napsaná kniha.

„Já nevím, co jsou to ty tvoje data a wifi, ale jestli to nějak souvisí s internetem, tak s tím nechci mít nic společného!“ Viděl, jak malá náhle sklopila hlavu, až jí vlasy spadly do talíře. Pak se mu zdálo, že zaslechl, jak si pobaveně odfrkla. Tak tohle jí připadá zábavné, pomyslel si a představa, že se jí zdá směšný, vyryla bolestivý vroubek do jeho osobní hrdosti.
„Ano, souvisí to s internetem, tati. Říká se tomu připojení! Celosvětová síť! Dneska už se bez toho prakticky neobejdeš. Potřebuješ to ke komunikaci, googlování… prostě na všechno.“ Helena si vsunula neposlušné klubko těstovin do pusy způsobem, který mu připadal dosti nechutný, takže odložil příbor a odsunul talíř. Namaže si chleba marmeládou, až budou mít tohle fiasko za sebou. Nebude ve svém domě trpět nové technologie… ani špagety! „Na všechno?“ opakoval po ní, v hloubi duše přesvědčen, že ke všemu internet určitě potřeba není.
V ten okamžik se malá napřímila, přehodila si vlasy přes ramena a oči jí zářily víc než kdykoli předtím od chvíle, co přijela. „Ano, na všechno! Prostě úplně na všechno. Snapchat, Instagram, muziku, knížky, mapy, hry, TikTok, YouTube, nakupování…“ Ta divná slova jí plynula ze rtů takovou rychlostí, až Algernon žasl, co se to proboha s jeho rodnou řečí stalo. Hleděl na ty dvě a nedovedl jejich zápal pochopit.
„Já mám knížky v knihovničce, hry v kredenci, rádio a atlas… a nechci ani vědět, co je to ten instantní gram a šňupací čert. Výborně se bez těch blábolů obejdu.“

Martule44
25.06.2024 5 z 5

Po prvním hodnocení jsem váhala, jestli mám dát knize šanci. Teď jsem moc ráda, že jsem se nenechala odradit !
V příběhu proti sobě stojí dvě osamělé duše, citlivá dospívající dívka a její rozmrzelý dědeček, kterého potkává ve svých skoro 16 letech. Setkání těch dvou se přes počáteční nedorozumění promění v krásný a dojemný vztah plný pestrobarevného pochopení!

" Carpe diem"


Autorovy knížky

2024  84%Kolik barev má štěstí