Kočovná nevěstka

První díl historické trilogie o ženě, která musí bojovat o svoji čest i život... Marie vyrůstá jako zámožná kupecká dcera. Když se o ni začne ucházet mladý hrabě Ruppertus, její otec je štěstím bez sebe. Zlé intriky však záhy zničí všechny jeho naděje i dívčinu budoucnost. Aby přežila, je nucena prodávat své tělo. Marie se však nevzdává a věří ve svou pomstu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/161972/kocovna-nevestka-161972.jpg 4.5137

Kočovná nevěstka (1.)

Die Wanderhure (2004)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Euromedia, Knižní klub

janarzk
08.12.2018

Ajajaj, tak tohle se mi nepovedlo. Sáhla jsem vedle. Na knížku jsem se neskutečně těšila, ale asi jsem očekávala něco trochu jiného. Skutečný historický román. Ale tady mi styl psaní připadal takový moc jednoduchý, až primitivní. Nevím, možná to může být i překladem. Nakonec jsem nedočetla. Ty dvě hvězdy dávám za příběh, který dle mého soudu není špatný, ale pro mě by musel být kvalitněji zpracovaný.

Lemurka
31.10.2018

Dočetla jsem, ale už jsem se k tomu musela nutit. Místy nudná, zdlouhavá. Jediná část "Nebezpečné putování" se četla jedním dechem, jinak za mě průměr. Do dalších dílů se nepustím.

socka123
24.01.2018

kniha svým dějem upoutala od prvního okamžiku, pořád se něco děje, žádné nudné pasáže, už se těším na další díly
Žánr ze středověku mě baví a líbilo se mi, jak tam byla i zmínka o upálení Jana Husa

renata0698
29.11.2017

opět poutavý příběh hurá na další díly

jindrusa
03.10.2017

Po přečtení pár kapitol jsem si říkala, odkud já ten příběh znám a pak jsem si vzpomněla, že jsem letos viděla kus nějakého filmu o nevěstce. Pátrala jsem a opravdu byla kniha zfilmována. Film byl docela kravina, ale kniha se mi líbila moc, napínavé, měl o to spád, na pozadí jsou skutečné historické události .Určitě si půjčím další díly. A opět se mi potvrdilo, že knižní předlohy jsou vždycky lepší než jejich filmové zpracování.

Kerberos
19.06.2017

Marie statečná holka,která si umí poradit i s nepřízní osudu.

martina.culik
24.02.2017

Nejdřív jsem si říkala, z toho se holka dostaneš a pak jsem jen s otevřenou pusou četla, co všechno se může stát. Hrdinku jsem si oblíbila a jakmile vyšly další díly, pustila jsem se i do nich.

Kabalenka
29.11.2016

Musím říct, že knížka je čtivá, prostředí a doba rozhodně velmi zajímavé, zároveň hodně hodně drsné. Jak snadno se může žena stát nevěstkou a jaké pak má postavení ve společnosti a co všechno ji může potkat..

Petůnius
27.08.2016

Temné, mrazivé, beznadějné...

petvet
13.06.2015

Kniha mě fakt dostala-poutavý příběh městské dívky Marie,která se dostala do spárů hnusných ničemů,přežila znásilnění,trest a vyhnání z města,5 let kočování jako nevěstka.Hlavní hrdinka si toho tolik vytrpěla,že opravdu byla HRDINOU a divím se,že to všechno ve zdraví přežila. První díl končí dobře-Marie se dočká trestu pro zapřičinitele jejího neštěstí...
Zajímavé bylo,že do příběhu vložila autorka i střípky z historie-1415 a upálení mistra J.Husa-doba to musela být otřesná!
Dala bych pět hvězdiček,ale jelikož byly některé pasáže dost zdlouhavé,tak dávám 4*.

teery.ts
22.04.2015

Skvělá kniha, napínavá, dojemná i když s trochu pohádkovým koncem :-) Zatím nejlepší, co jsem od Iny Lorentz četla. těším se na další díly.

vikaa
07.01.2015

Tak tahle kniha mě dostala. Miluji knížky od Vaňkové (zvlášť z období Přemyslovců) a Iny Lorenz se co do čtivosti a historických skutečností Vaňkové určitě vyrovná. Příběh byl originální a je pravda, že o životě kočovných nevěstek ve vrcholném středověku jsem nic nevěděla. Také život kněží a vysoké šlechty byl podán dle mého názoru pravdivě a bez příkras. Kniha okrajově popisuje i část českých dějin - upálení mistra Husa včetně historických souvislostí. I když byl konec knihy značně nepravděpodobný, neubírá to v žádném případě knize na přitažlivosti. Zázraky se přece dějí...

seredomi
19.11.2014

chcete číst knihu - čtivou, poutavou, protkanou láskou, zajímavou, poučnou, historickou, šokující a poukazující na bezpráví?? tak můžu jen doporučit !

Kamiliana
13.09.2014

Aneb co tě nezabije, to tě posílí. Mně to jako oddechovka moc nepřišlo, naopak. Docela drsné vykreslení života v 15. století. Scéna o pomstě vojáků, kteří doslova rozpárali nevěstky na útěku, se mi v myšlenkách vrací i teď po měsících od přečtení. Velice zajímavá mi připadala vsuvka s Janem Husem. Kdyby šlo, dám 4-5*.

zuza.floderova
04.09.2014

Kniha, která opravdu chytí za srdce a už se nepustí. Určitě ji budu číst několikrát. Nechápu proč tato kniha upadla v zapomnění a už se nečte, je to úplná škoda.

svitim
31.03.2014

Velmi hezky napsaná knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Žít v té době bych ale opravdu nechtěla......

orinka3
17.12.2013

Drsná doba, drsné popisy. Nevím, jestli je možné, aby žena vydržela všecko co hrdinka musela, aby se nakonec dočkala svého štěstí - ale co, je to oddechovka ke čtení pod lampou. Angeliku jsme měli všechny rády, nebudu se tedy ofrňovat. Mám ale menší výtky ke stylu psaní, možná spíš překladu, občas se vyskytují toporné obraty. Jako nenáročná četba - proč ne?

TheJitulka
16.10.2013

Neskutečně skvělá kniha, přečetla jsem ji už podruhé a klidně bych se do ní pustila znovu, jen je na čase přečíst si další díly.:)

maruna
08.09.2013

Napínavá knížka, středověk, krutost, ale i láska a potrestání viníků.

klarka61
01.07.2013

Velmi pěkná kniha a už se těším na pokračování. Doporučuji.

MBubu
30.05.2013

Přečetla jsem jedním dechem. Ale je to docela drsné čtení. Holt doba byla těžká a dívka bez zázemí rodiny musela prožívat krušné chvíle. Je to napínavé čtení a moc jsem hlavní hrdince fandila, aby ze své situace vytěžila v rámci možností co nejvíc.

deedulka
10.05.2013

Skvělá kniha! Neotřelé téma z doby 15. století, kdy nevěstky cestovaly po světě a neměly možnost svému osudu žlutých stuh uniknout. Marie si v životě dost vytrpěla, když ji mocichtiví lidé připravili o rodinu, majetek i poctivost. Aby nezemřela a mohla pomýšlet na pomstu, rozhodne se pro život nevěstky spolu se ženou, která ji zachránila a stala se její celoživotní přítelkyní. Kniha popisuje mocenské boje, intriky a těžký život, který musely nevěstky zakusit. Cestovat z města do města, čelit nebezpečí přepadení a pohrdání ostatních lidí. Ani přes velký počet stran mě kniha nezačala nudit a dočetla jsem ji napjatá až do konce. Hned se jdu poohlédnout po pokračování. Zároveň jsem zvědavá, jak se podařilo knihu zfilmovat. Na to se taky těším - film vznikl již v roce 2010 (viz zajímavosti ;) ).

Dašička
10.05.2013

Všechny díly nevěstky Marie jsou naprosto skvěle napsané. Přesvědčivý obraz středověku. Doporučuji všem:)

renataab
20.04.2013

Velmi pěkný příběh, těšila jsem se na chvíle s knížkou.

petik1
14.03.2013

Pěkný a napínavý příběh, kniha se čte sama a nemohla jsem se od ní odtrhnou.Určitě doporučuji.

Lenka 13
23.08.2012

Pěkný.... zajímavý - napínavý příběh,pěkná knížka,čte se sama,nedalo se odložit .

paloma
01.08.2012

Kniha se moc dobře čte!

tina.38
12.04.2012

Kniha je romantická a přitom i historická(při čtení jsem si vzpoměla na učitele dějepisu ze ZŠ,který miloval tuto dobu a na hodiny chodil ustrojený jako husita i se zbraněmi).Kniha se moc líbila.

Cirila
18.02.2012

Moc pěkně a napínavě psaný příběh, který se líbil i mému příteli.