Kocour Vavřinec a jeho přátelé

kniha od:

Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Kocour Vavřinec a jeho přátelé

Hanina61
14. ledna

Přečtena znovu - teď už ji mám doma - tentokrát v rámci čtenářské výzvy jako kniha od autora z mého dětství. Super komiks, pamatuju si, jak jsem ho tehdy hltala, a dokonce i dnes si některé hlášky pamatuju zpaměti, a po celou dobu čtení mám přihlouplý úsměv na tváři... Holt nostalgie... :-D

evickakyticka
02.02.2021

Milý retro komiks. Přišla jsem k němu náhodou a po přečtení zdejších komentářů jsem knihu nabídla darem a splnila si tak poctivého bodíka do výzvy. Super.


ArwenAragorn
07.08.2020

Měla moje kamarádka a pořád jsem si ji od ní půjčovala.

janina66
07.08.2020

Nejkrásnější a nejmilejší kniha mého dětství. Snad denně jsem si ji prohlížela a pročítala, i když jsem ji už uměla zpaměti. všechny knihy dětství mám uloženy u rodičů na půdě.

PetrCepek
31.01.2020

Moje zamilovaná kniha. Jedna z prvních, s níž jsem se kdysi učil číst potichu. Nyní mi běhá po bytě neobyčejně akční zrzavý kocour jménem Vavřinec. To asi nebude náhoda ...

Hanina61
15.11.2018

Jedna z nejmilejších "komiksových" knížek mého dětství... teď, ve věku pokročilém, ji sháním znovu, možná známka senility, ale to nevadí, budu ji číst se stejnou radostí jako tehdy... :-)

Turlogh
25.08.2018

Přesně tak. Super kniha pro děti od 5 do 10 let, v případě nostalgie i od 50-99. Kocour, pejsek, prasátko a kozlík prožívají dobrodružné i veselé příhody. Obrázky Věry Faltové jsou prostě skvělé, pamatuji si jak na mě už ve velmi útlém dětství (kol šesti let) zapůsobila hluboce prostorová kresba vnitřku Otylčiny boudy. A jelikož mě zajímalo, kdo byl první, jestli známý a podobný čtyřlístek od Němečka anebo Kocour Vavřinec a spol. a tudíž možná kdo od koho "opisoval," tak jsem trochu pátral, jelikož obojí vyšlo v roce 1969. A zjistil jsem, že Vavřinec byl první, jelikož už vycházel předtím na stránkách Mateřídoušky. Takže sláva Vavřincovi a spol. ! Doporučuji samozřejmě k přečtení.

LadyAnn
16.06.2018

Neskutečná nostalgie a nezapomenutelná knížka, škoda, že už ji nyní nemám... :(

1