Kočka na plotě

Kočka na plotě https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218380/bmid_kocka-na-plote-Puf-218380.jpg 4 105 32

Kolikrát jste si o někom řekli: „Ten se má, jeho starosti na mou hlavu“ a teprve pak jste zjistili, že byste s tím člověkem ani za nic neměnili? Anežka, jejíž vstup na tento svět nebyl právě idylický, vyrůstá ve spokojené rodině jako milované a hýčkané děvčátko. Ale jen do chvíle, než jí její spolužáci vyzradí tajemství…

1casper
17.11.2016 5 z 5

Kniha se četla doslova sama, přečetla jsem ji za pár hodin. Jen konec byl na mě dost useknutý, čekala bych víc....klidně bych brala druhý díl, kde by bylo popsáno Anežčino dospívání, eventuelně vztah/nevztah s babičkou.

sporran
10.09.2016 3 z 5

Dobrá kniha. Přečetla jsem ji za pár hodin večer a dočetla ráno. Řada věcí je předvídatelných. Asi jsem ji četla v době, kdy jsem četla silnější knihy. Takže na mě nezapůsobil tolik ani ústřední motiv - láska matky, která onemocněla leukémií a vzdala se svého dítěte, aby mohlo žít šťastným životem a holčička o ni nepřišla v útlém věku. Kolem bylo zbytečně hodně dalších příběhů lidí, kteří se Anežky byť jen dotkli. Samotná adopce je tam hodně zidealizovaná. Takhle všichni získají dojem, že je to frk mrk. Jeden den schůzka, druhý den už si jedou pro mimčo. Pro mě typicky sladko-bolestný příběh.

Pet007
29.05.2016 4 z 5

Knihu jsem objevila v sekci románů pro ženy, tak jsem byla trochu připravená. Příběh se mi líbil, hodně věřím na mateřskou lásku. Příroda to zařídila, že matky většinou chrání svá mláďata. Třeba ta čapí při nedávné bouřce přikryla své děti vlastním tělem. Bohužel zahynuli všichni. Velkým zázrakem je, když tohle pouto vznikne i mezi nepokrevními.

Helena Lacková
07.05.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přemýšlela jsem o všech postavách knihy a zachovala bych se stejně jako všechny postavy v knize v dané situaci

28401
14.03.2016 5 z 5

Souhlasím s iris861 - kniha se četla pěkně, ale něco mi tam stále ještě nějak chybělo...

iris861
25.01.2016 3 z 5

Přečteno během jednoho večera,pěkně se četla. Jen přiběh mohl být více rozvinutý,z Anežčina dospívání.

zuzca.h
04.01.2016 4 z 5

Moc nemusím České autory, ale při četbě této knížky jsem byla příjemně překvapená. Zajímavý a propracovaný příběh o odvaze ženy, která se rozhodla nemyslet na sebe, ale na život své dcery a vymyslela dokonale propracovaný plán. Při čtení jsem občas postrádala trochu hlubší propracování klíčových postav a trochu mi vadil ten konec. Ale musím říc, že si rozhodně ráda přečtu další knihu od této autorky.

sabca
21.10.2015 5 z 5

Nádherná kniha, která se nedá odložit dokud se nepřečte. Nádherně předvedeno, jak i malému dítě lze vysvětlit proč je adoptované. Zajímavé také bylo rozhodnutí matky dítěte jak se vyrovnat s tím, že je nevyléčitelně nemocná. Tuto knihu rozhodně doporučuji k přečtení

bookcase
28.08.2015 5 z 5

Společenský román s psychologickými prvky. Líčí příběh lidí, jejichž životy jsou ovlivněny malou holčičkou, která je nalezená v babyboxu. Proč? To se dozvíte v této čtivé knížce. Já ji přečetla za večer.

Aneleh
16.04.2015 5 z 5

Čtivý psychologický a detektivní román se skvěle a citlivě vykreslenými postavami, jakými se knihy od této autorky vyznačují. Zajímavé téma adopce, mateřské lásky a odpovědnosti z reálného prostředí. Přečetla jsem jedním dechem a všem doporučuji.

Ivanka0070
14.03.2015 5 z 5

Na doporučení kolegyně. Jsem naprosto nadšená, knížka si mě získala hned po prvních 3 stránkách. Skvělý román ze života a skvěle popsané osudy postav. Jedním slovem - doporučuji! :)

MartinaF
15.12.2014 4 z 5

Anotace slibovala trochu něco jiného, než nakonec příběh byl. Je to taková sonda do lidských duší. Jednotlivé příběhy lidí se točí kolem jednoho malého děvčátka. Kniha se mi líbila, byl to psychologický román a autorka v něm reálně vystihla povahu svých postav.