Paní z peřejí

Paní z peřejí https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27350/mid_pani-z-pereji-fk3-27350.jpg 3 15 6

Kočičí noci série

< 3. díl

Ve světle dvou měsíců, Anstreina bílého a Ginaina šedého, má krev lidí i Sarkaiů stejnou barvu. Nad Darínem však svítá. Přichází den, kdy umírají i tajemství.

AdíkJelínek
14.11.2023 4 z 5

Tahle autorka byla pro mě velký objev a její knihy mě opravdu bavily. Já nemusím příliš akční fantazy, takže mi poklidný vyprávěcí styl vyhovoval. Velká škoda, že už prý nepíše :-(

Malarkey
13.11.2021 3 z 5

Konečně se zde v rámci celé trilogie něco děje. Během čtení jsem měl pocit, že autorka je kniha od knihy lepší a lepší. Zde už byla i nějaká akce, nějaké to dění. Postavy, kterých bylo od počátku poměrně dost, se rozmělnily a nejvíc mě stejně zajímala hlavně Fínka. A to nejen pro její jméno připomínající mé oblíbené Finsko. Celkově vzato ale poměrně slabá fantasy, na které jsou nejhezčí obálky a vnitřní ilustrace.

Zelený_Drak
22.09.2018 3 z 5

Závěr trilogie mě bavil nejvíc. Přeci jen je člověk s postavami již obeznámen a zajímá ho, jak to s nimi dopadne. Bohužel se potvrdilo, že postavy herců z prvního dílu, které měly velký prostor, se už nikdy neukážou. Hlavní rozuzlení děje mě příliš nepřekvapilo, spíš ve vedlejších příběhových linkách přišly občas nečekané informace, ale pak někdy tyto linky zůstaly otevřené – například nevíme jistě, jak dopadla Taura. Většinu příběhů ale autorka uzavřela jednoznačněji. Osud Fínky a Inna byl po druhém díle celkem jasný, ale byl to pěkný příběh. Akorát to je asi poprvé, co si o něčem od Strak na vrbě říkám, že i když to je pěkně napsané, podruhé bych to nečetla.

Svářeč
02.01.2018 4 z 5

Povedené zakončení série. Stejně jako druhý díl i Paní z peřejí trochu přitvrzuje. Dočkáme se více akce, i celý příběh jako by vyzníval trochu temněji, přitom je poetika předchozích dílů zachována.

luthien
11.06.2015 3 z 5

Druhý díl se mi četl lépe než první, děj mi naopak přišel zajímavější.
Recenze: http://malacandra.blog.cz/1506/blanka-jiruskova-vedma-z-lesa-a-pani-z-pereji

fereny
12.12.2014 4 z 5

Moc hezké, detailně promyšlené a celkem originální. Ve druhém dílu se toho sice moc neděje, ale když beru všechny tři díly jako jeden celek - jeden příběh, líbilo se mi to.

české romány fantasy romány

Blanka Jirušková
česká, 1971
2009  67%Kočičí noci
2009  67%Vědma z lesa
2009  67%Paní z peřejí

Kniha Paní z peřejí je v