Kočárová cesta

V poutavé historické próze sledujeme osudy české dívky za vlády Marie Terezie. Šestnáctiletá Markéta, dcera hajného, se stává komornou kněžny Paarové a odjíždí s ní do Vídně. Leckdo si ji plete se zesnulou princeznou a císařovou chotí Isabelou Parmskou, tak moc jí je podobná. I díky své kráse prožije milostný románek s budoucím majitelem výrobny kočárů, a coby knížecí komorná se ve Francii účastní svatby Marie Antoinetty. Roku 1771, po smrti kněžny Paarové, vstupuje do služeb samotné císařovny Marie Terezie. A to její postup vzhůru, až do nejvyšších pater monarchie, ještě zdaleka nekončí…

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321729/kocarova-cesta-uGJ-321729.jpg 426
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
Počet stran:384
Jazyk vydání:český
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-243-7451-2

Kniha Kočárová cesta

pip11

Krásné psaní o historické Vídni a dvoru Marie Terezie. Dopodrobna popisovaný život tehdejší doby, z pohledu služebnictva byl zajímavý. Příběh je poutavý a lehce čtivý, doporučuji.

Zoja706
15.12.2018

Opravdu úžasná knížka. kde hraje významnou roli můj milovaný Josef druhý, dlouho jsem takovou knížku hledala.krásně mi nastínila prostředí staré Vídně a měla jsem možnost vidět dobu Marie Terezie očima komorné z chudších vrstev.

knihovnička007
10.08.2018

Perfektní historická kniha z doby Marie Terezie a jejího syna Josefa II.
Kniha není čtení na jedno odpoledne, ale čte se opravdu skvěle a příběh rychle utíká. Líbil se mi příběh Markéty/Grétl, která se díky náhodě dostane z malého českého města do Vídně a později přímo k císařovně.
Přišlo mi, že po čase se ze skromné Markétky stala kapku pyšnější Grétl...

Dozvěděla jsem se spoustu věcí, kniha se mi hodně líbila. Určitě doporučuji k přečtení všem :)

lapagerie
02.03.2018

Příjemný příběh z období vlády Marie Terezie a Jodef druhého. Můžeme nakouknout do života komorných a služebných. Grétl sama o sobě mi přišla trochu naivní, ale nakonec se se životem popasovala, jak mohla.

orinka3
26.07.2017

Od této autorky jsem přečetla obě předešlé knihy. Líbily se mi, i když ke Chlebanům i Moruším jsem měla výtky. Oceňuji spisovatelčin styl, který začíná být nezaměnitelný. Zlepšila se. Kočárová cesta je rovněž "vzpomínková" knížka, ale s nádechem slavné historie. I když jde zpočátku o text s minimem přímé řeči, přesto nenudí. Jsem mile překvapena tím, jak se autorka stále zlepšuje. Jen ta psychologie postav, to je slabší. Pro mě je příslibem do budoucna, budu se těšit na její další prózu.

alnahu
21.06.2017

Příběh Markéty dcery hajného od kočárové cesty z panství Zdechovice ,se četl velmi dobře. Patnáctiletá Markéta slouží ,jako komorná u kněžny Paarové ,po její smrti se dostane do služeb až k císařovně Marii Terezii k Vídeňskému dvoru, kde je přejmenována na Grétl.Její neuvěřitelná podoba s Isabelou Parmskou zaujme samotného císaře Josefa, který se do ní zamiluje .Krásný příběh kočárové cesty se četl sám.

cérka
01.06.2017

Moje setkání s knihou bylo osudové. K přečtení mě inspiroval rozhovor na IDNES s ředitelkou Krajské knihovny v Pardubicích, paní Kodetovou. Na otázku: "Co právě čte", odpověděla "Kočárovou cestu..." :-). Tak jsem se do ní pustila i já a vůbec nelituji. Barvité, čtivé, milé. Děkuji !

knihomolka525
17.04.2017

nemám ráda knihy které se řadí do červené knihovny.Tady jsem byla mile překvapená .Příběh je vyprávěn velice přesně a barvitě a spíš než že čtete máte pocit že sledujete film.Neztrácíte se v dlouhých dialozích.Příběh je vyprávěn s lehkostí kterou už dnes v knihách moc nepotkáte.I přes početnost postav neztratíte orintaci.Doufám že při její četbě budete na tom jako já a od knihy se neutrhnete.Jen mi vadí - a to je nešvar u všech knih -zbytečně objemná a těžká.Psané by se vešlo tak na dvě třetiny knihy Text je zbytečně ˇ"roztahaný " na spoustu stran.Během čtení ji musíte násilím jakoby roztahovat protože je tak pevně vázaná že se vám v rukách sama zavírá.A k tomu její váha a když ji odložíte bolí vás ruce jakobyste sekali dřevo.A každou knihu taky nehodláte hodit do sběru a tím pádem máte za chvíli knihovnu plnou....

Jana Klimečková

Jana Klimečková