Harry Potter: Filmová kouzla (druhé, doplněné vydání)

Harry Potter: Filmová kouzla (druhé, doplněné vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209706/bmid_harry-potter-filmova-kouzla-2-dopln-JY6-209706.jpg 5 316 47

Druhé, doplněné vydání knihy, která zájemce a milovníky příběhů Harryho Pottera a jeho kamarádů zavede do zákulisí natáčení osmidílného filmového převyprávění čarodějnické ságy J. K. Rowlingové. Kniha byla napsána a navržena ve spolupráci s herci a filmovým štábem, kteří pomáhahli převést oblíbené romány J. K. Rowlingové na stříbrné plátno. Její autoři přenesou čtenáře do kouzelnického světa, kde se s nimi podělí o tajemství z natáčení, o dosud neotištěné fotografie a návrhy a o jedinečné vzpomínky účinkujících hvězd. Umožní čtenáři, aby se ponořil do úžasného světa filmů o Harrym Potterovi a zjistil, proč ledové sochy na Vánočním plese nikdy neroztály, jak vznikaly galeony, srpce a svrčky nebo jak tvůrci donutili hipogryfa, aby spolupracoval s herci. Dozví se, jak se zrodil bradavický hrad či jak se podařilo vytvořit pohyb děsivých mozkomorů. Toto vyprávění doplňuje řada dokumentů, jež se týkají natáčení jednotlivých filmů, reprodukcí a rekvizit. Tato nevšední publikace nabízí jedinečný a zasvěcený pohled na filmy o Harrym Potterovi a talentovanou skupinu mudlů, která vytvořila skutečné filmové kouzlo.... celý text

Fantasy Obrazové publikace Umění
Vydáno: , Slovart (ČR)

Harry Potter Film Wizardry (Revised and Expanded) , 2008

Beatris
27.03.2013 5 z 5

Sice už tuhle knížku znám nazpaměť, ale pořád si jí ráda prohlížím. Je prostě dokonalá a svět Harryho Pottera vám díky ní, připadá zase o něco reálnější a bližší. Ovšem je trochu škoda, že se nepočkalo na poslední díl, protože i k němu by jistě bylo pár zajímavostí a možná i "artefaktů". . .

cathyblack
24.04.2012 5 z 5

Zajímavě podaná kniha o filmovém zpracování maniakální série. Obsahuje spoustu zajímavých informacích o tom, jak, kde a co se dělo během natáčení. Navíc je obohacena nádhernými přílohami, které ocení každý fanoušek světa Harryho Pottera. Vtáhne ho to určitým způsobem do světa Bradavické školy. Někdo se parádně vyřádil (také je to znát na ceně, až časem cena klesne, ihned kupuji). :-)

Fay Skye
03.04.2012 5 z 5

Moc hezká knížka. Vzhled, zpracování.... už se těším na pokračování, pokud vyjde v češtině.
Než jsem si knížku poprvé přečetla, na filmy jsem občas poměrně dost nadávala. Po přečtení, když vidím, kolik si dali filmaři s některými věcmi práce, už nadávám jen trošičku... hlavně jsou ale Filmová kouzla dobrým průvodcem filmy a najde se v nich mnoho zajímavostí.

JelizaRose
07.02.2012 5 z 5

Když jsem tuhle knížku poprvé záhledla, nemohla jsem odolat! Okamžitě jsem si jí objednala přímo z nakladatelství, kde mimochodem byla ještě asi o 400,- levnější a to mi v tý celkový ceně přijde dost podstatný! Je úžasná, stejně jako celý Harry :D Rekvizity v podobě nálepek, plakátů a smrtijedskýho tetování to jen podtrhují.

Naglice
19.12.2011 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala k svátku a každou chvíli do ní koukám. Velmi se mi líbí, jak je propracovaná a kolik informací obsahuje. Pro fanoušky Harryho Pottera je opravdu nejlepším dárečkem.

netty.vanity
21.10.2011 5 z 5

Pěkně jsem si sáhla do kapsy, když jsem knihu kupovala, ale za žádnou cenu nelituji. Informace, které přečtením knihy získáte, plus nějaké ty bonusy jako nálepky na lektvary, dopis, plakát, tetování, nebo pozvánka na bál jsou zkrátka k nezaplacení.Opravdu magické!

motycek
25.12.2010 5 z 5

Krásná knížka, je úžasně zpracovaná! Zajímavé zážitky herců, a přípravy filmů. Věděli jste, že kousek scény s famfrpálem, který se připravoval 14 dní, trval na plátně jen dvě vteřiny? Po některých stránkách jsou různé bonusy, jako např. replika pobertova plánku, dopisu který Harrymu přišel o jedenáctých narozeninách nebo průkaz totožnosti na ministerstvu, a ne vyfocené, ale v 3D! Navíc to, že je z roku 2010 znamená, že tam není jako "třešnička na dortu" pár fotek z příprav Fénixova řádu, ale z Relikvií a to druhé části! A to vše není jen výmyslem na kterém by chtěl pan Sibley vydělat prachy (knížka je poměrně drahá, ale oprávněně) protože se na její přípravě podíleli třeba Stuart Craig, David Heyman atd. takže je to vše zakomponováno do filmu.