Pán Prstenů: Oficiální filmový průvodce

Pán prstenů zůstává jednou z největších knih, jaké kdy byly napsány. Mohu nabídnout jen jeho interpretaci, ale doufám, že se tak podaří pozvednout fantastický film na zcela novou úroveň dobrodružství a věrohodnosti. Peter Jackson Oficiální průvodce k filmu Pán prstenů je vydáván na počest trojice filmů, je bohatě ilustrován a uvádí čtenáře do zákulisí natáčení. Obsahuje barevné fotografie hereckého obsazení, plenérů, dekorací, netvorů, kostýmů a také exkluzivní rozhovory s Peterem Jacksonem a představiteli všech hlavních rolí. Podává rovněž poutavý přehled o tom, jak vznikla koncepce, jak se během uplynulých pěti let trilogie plánovala a natáčela, a tím čtenáři poskytuje výsadní informace o tom, jak vznikala nejzávažnější trilogie desetiletí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43659/big_pan-prstenu-oficialni-filmovy-pruvo-d71-43659.jpg 4.241
Literatura faktu, Fantasy, Umění

Vydáno: , Mladá fronta

The Lord of the Rings: Official Movie Guide, 2001

Kniha Pán Prstenů: Oficiální filmový průvodce

Šíša

Pěkné fotografie, nové informace. Kniha je ale zaměřena pouze na úplný začátek této filmové série, něco mi tam zkrátka scházelo. O něco více se mi líbily knihy od Jude Fisher.

luthien
10.01.2019

Pěkná knížka s krásnými fotkami, ilustracemi a pár zajímavými postřehy z natáčení.

martas006
29.05.2017

Pro mě jako velkého fanouška filmové trilogie Pán prstenů nezbytnost. Spousta zajímavostí a informací.

AndyTheReader
02.07.2016

Skvělá publikace, jež čtenáři umožňuje velmi detailně nahlédnout do zákulisí tvorby jedné z nejvýznamnějších filmových trilogií vůbec. Přináší řadu zajímavostí o dlouholetém plánování a postupných krůčcích převedení Tolkienova veledíla na filmová plátna, o zajištění veškerých organizačních a logistických nezbytností, nekonečné práci na scénáři, výběru hereckého ansámblu a vhodných lokací k natáčení, tvorbě nejrůznějších scén, triků, modelů, dekorací, kostýmů, masek, zbraní a zbrojí a v neposlední řadě o individuální i kolektivní práci s herci a samotném ostrém natáčení trilogie.

Leccos zajímavého se lze dozvědět i ze zdejších krátkých medailonků/rozhovorů s představiteli jednotlivých postav a komentářů osob zainteresovaných do natáčení (např. že Viggo Mortensen, který ztvárnil roli Aragorna, je všestranný umělec - kromě herectví se věnuje i komponování hudby, fotografování, malování obrazů či publikování vlastních básní, nebo že roli Gandalfa měl původně dostat Sean Connery (odmítl) a velmi po ní také toužil Christopher Lee (jako jediný ze všech lidí podílejících se na tvorbě filmové trilogie se osobně setkal s J. R. R. Tolkienem), jemuž však bránil vysoký věk a limitovaná fyzická kondice a nakonec získal roli čaroděje Sarumana).

Text je obohacen o desítky fotografií, které zachycují členy filmového štábu při práci, samotné natáčení, různé rekvizity či překrásné novozélandské scenérie. Kniha je vhodná zejména pro milovníky filmového Pána prstenů, lze ji však směle doporučit i fanouškům J. R. R. Tolkiena a zájemcům o jeho dílo obecně.

Arven2001
29.03.2016

Skvělá knížka, krásné fotky.

Alex.Barunka
28.02.2015

Naprosto úžasná knížka s krásnými fotografiemi a skvělými zajímavostmi z natáčení jednoho z nejlepších filmů vůbec :) ...

Lucy2211
18.08.2014

Úžasná knížka, nádherné fotografie z filmu a oddechové čtení. Moc jí všem doporučuji!

H.A.R.R.Y.
19.04.2014

Krásná kniha se zajímavostmi ohledně natáčení. Ano, i z téhle jsem se jako kluk mohl zbláznit:-)