Kniha ztracených věcí

Kniha ztracených věcí https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452332/bmid_kniha-ztracenych-veci-0JG-452332.jpg 4 301 82

Druhé vydání kultovní knihy o síle příběhů! Dvanáctiletý David se snaží vyrovnat se smrtí své matky. Cítí se opuštěný, společnost mu dělají pouze knížky. A ty k němu začnou šeptem promlouvat... Příběh o smutku a o ztrátě, o věrnosti, o lásce, o válce a o zázračné síle vyprávěných příběhů. Kniha ztracených věcí vychází v češtině podruhé, tentokrát obohacená o dva bonusové příběhy, které autor napsal pro speciální edici publikovanou 10 let od prvního vydání. Obálku vytvořila Renáta Fučíková.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Book of Lost Things , 2006

Sireen
23.04.2016 5 z 5

Kniha, o které nemohu nic napsat, protože pro to nejsou slova a cokoli, co bych vyplodila, by bylo málo.

ladyfromskye
16.03.2016 2 z 5

Bohužel nemohu zdejší nadšení z knihy sdílet. Ba naopak. Vyvíjet se začal příběh více než dobře, skoro jsem litovala, že jsem se do knížky pustila: kde ji ještě seženu, aniž bych za ni neutratila celé jmění? Ale jakmile se David dostal do jiné říše, stal se text křížencem Letopisů Narnie a muzikálu Into the Woods, navíc "okrášlený" neustávajícími brutálními scénami plnými vraždění, krve a vyhřezlých vnitřností a já rychle ztratila zájem. Dočetla jsem, nerada nechávám rozdělanou práci nehotovou, autor je irského původu (a já Irsko a vše s ním související mám moc ráda), ale už nikdy se ke knize nevrátím a dál ji doporučit také nemohu.

Kikim
25.08.2015 5 z 5

Trvalo mi vcelku dlouhou chvíli,než jsem dokázala o téhle knize mluvit.Myslela jsem,že to bude jen nějaká nenáročnější knížka,kdy hlavní hrdina bude třeba jen trpět bludy a bude na něj mluvit třeba i skříň,ale do toho to mělo daleko.Chvílemi jsem tu knížku musela nechat v obýváku a obrátit ji předkem dolů a nechat ji tak do rána-fajn,mějte si mě za sraba,ale ten Hákáč je prostě Hákáč :D
Jinak knížka byla napsaná čtivě a jsou v ní poznat i nějaké výjevy ze současnosti.Škoda jen,že ji nemůžu nikde sehnat.Kdybyste ale někdo měl přebytečnou knihu Kniha ztracených věcí,dejte mi vědět :D
Jinak knihu doporučuju. :)

kata5121
21.01.2015 5 z 5

Neuvěřitelná kniha, z nějakého důvodu na mě zapůsobila nejvíc ze všeho, co jsem kdy četla. Po prvních několika stranách si připadáte tak pohlcení do příběhu - a tak moc ten příběh milujete, že ani nechcete, aby už skončil. Poprvé jsem ji četla jako knihu z knihovny a potom se ji přes 5 let snažila sehnat - a před dvěma měsíci se mi to konečně podařilo. Jsem hrdá majitelka Knihy ztracených věcí! :)

DR.Acula
22.11.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Jen málo knih na mne tak zapůsobilo.

Marbulka
16.03.2014 5 z 5

Nádherná knížka. Zezačátku jsem neměla potuchy co od ní očekávat, ale naprosto mě dostala a pohltila. A určitě ji chci mít ve své knihovně.

AnnieMyaSun
09.02.2014 5 z 5

Pro mě fantastická kniha! Koupila jsem jí v Praze na výletě s rodiči, kdy mě zaujala její obálka - zlaté ozdobné trní se na knížkách jen tak nevidí. Byla za pakatel, založená kdesi vzadu.
Přečetla jsem jí jedním dechem během večera, ale přiznám se, že některé souvisloosti i došly až při pomalejším druhém čtení. Způsob úpravy pohádek aneb ne všechno je tak snové je skvělý - jak Karkulka, tak Baba jaga.
Nádherně to nastuňuje i Ronald a jeho homosexualita, jeho smrt pro přítele , který byl možná něco víc. Celý ten pohled na téma umírání a těžkou nemoc. Osamocení. A křehký vztah ke knihám.

Je už ae těžko sehnatelná. Chtěla jsem jí darovat, ale mám jen jeden výtisk :(
Pro mě za 100%

Bublushka
03.01.2014 5 z 5

Když jsem na tuto knihu sáhla tušila jsem, že bude dobrá a bylo to tak.
U této knihy jsem se velice divím, že je v dětské knihovně protože byla dosti drastická a krutá. Také tam byl upravené pohádky někdy vtipně, někdy krutě a někdy tak, že to zaráželo. Je to moc hezky napsaný příběh a je velice čtivý. Je to kniha pro už starší čtenáře, ale mě pro úplně dospělé (ti si to ale taky mohou přečíst ).
Určitě ji mohu vřele doporučit. Je to skvělá kniha. A nabízí mnoho věcí k zamyšlení.

mauvais-ange
29.11.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Johna Connollyho a zároveň jedna z nejzajímavějších co jsem kdy četla. I když ji vypráví chlapec, co má 12 let, pro děti určitě není, spíše pro dospívající, kterým se bude líbit místy i brutalita a zároveň z toho budou mít už trochu rozum. Pro mě je to kniha především o hledání sama sebe, o dospívání a o vyrovnávání se se smrtí, to všechno podáno výborně ve snovém světě.

AjťačkaTýnka
29.08.2013 5 z 5

Ačkoli je uvedená kniha ve škatulce PRO DĚTI A MLÁDEŽ, možná bych si rozmyslela dávat ji číst 10 letému dítěti. Mám pocir, že by ne přímo pochopil vše, co se v knize odehrává. Já knihu četla 2x a sáhnu po ni určitě znova. Také jsem musela pořádně myslet, než mi docvakly veškeré věci. Odráží se tady hezky autorův pohled na svět. Určitě doporučuji, nečekejte žádné klišé ;)

Sigas
30.06.2013 5 z 5

Opravdu působivé, začetl jsem se a nemohl přestat. Příběh je vyprávěný z pohledu dvanáctiletého chlapce, což ale vůbec neznamená, že by to byla knížka vhodná pro děti. Pohádky, do jejichž světa chlapec vstupuje, jsou kruté, jejich brutalita je až traumatizující, nemluvě o takových výstřednostech jako zoofilní Karkulka nebo homosexuální rytíři. Jak se ale postupně ukazuje, jsou tyto příběhy především obrazem lidské duše s jejími temnými stránkami, tápáním, stezkem a hledáním smíření, jsou to příběhy, které “obsahují všechno, co je třeba vědět o životě a o světě”. Předpokládám, že ne nadarmo je na začátku zmíněno Jungovo jméno. Vlastně je to kniha o duši, o překonání dětského egoismu, o cestě k dospělosti a o vyrovnání se se smrtí.

Selket
28.06.2013 5 z 5

Trochu drsnější Coralína, jen vůbec ne pro děti. Chtěla jsem si jí koupit, ale mám smůlu...tak mi zbyla jen knihovna

vercadole
06.04.2013 4 z 5

Podle komentářů níže, jsem se docela bála zklamání z "morbidnosti". Jenže to se nekonalo. Je to velice povedená pohádka, spíše pro dospělé než pro děti, od které se nebudete moci odtrhnout!:)

bookcase
22.03.2013 5 z 5

Temná ponurá fantasy - pohádka, kterou jsem neodložila, dokud jsem nedočetla.

Erinye
09.03.2013 5 z 5

Úžasná, nápaditá a velice čtivá kniha. Možná působí poněkud pesimisticky nebo morbidně, ale můj žaludek to přežil naprosto v pořádku, tudíž mi to ani nevadilo :) Konec knihy byl podle mě naprosto nejlepší, takže opravdu doporučuji :)

Mikisan
23.07.2012 5 z 5

Nádherný a velice čtivý příběh...Po dlouhé době kniha, které mohu dát plný počet bodů :-)

Patapuf
12.06.2012 5 z 5

Alenka v říši divů alá John Connolly.... Na to že je to knížka pro děti, tak sem jí fakt hltal.... asi mám rád pohádky :)

Škuch
29.05.2012 4 z 5

Zpočátku jsem byla trochu vyděšená - zdálo se mi to zbytečně morbidní, ale postupně, s přibývajícími přečtenými stránkami jsem podlehla zvláštnímu kouzlu, které ta kniha má a nakonec jsem ji četla s velkým potěšením.

Hipi
19.04.2012 3 z 5

Asi to není nekvalitní kniha (autora Johna Connollyho mám ráda, obzvlášť jeho povídky s názvem Nokturna), ale připadalo mi to celé tak zvrhlé, že jsem to prostě nemohla vůbec dočíst.

zuzikk001
13.09.2011 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Místy trošku zvrhlá.. Nejvíce se mi líbila pohádka o červené Karkulce. Doporučuji knížku pro čtenáře každého věku, ale upozorňuji, že se od ní neodtrhnete :)