Kniha strát a nálezov

Kniha strát a nálezov https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256875/mid_kniha-strat-a-nalezov-ras-256875.jpg 4 180 62

Mladá fotografka Kate Darlingová sa spamätáva zo smrti matky a dúfa, že ak sa v starom dome uzavrie pred svetom, vyhne sa ďalšej bolesti. Potom však objaví neznámu stránku rodinnej histórie, keď sa jej do rúk dostane záhadná kresba ženy, ktorá sa neuveriteľne podobá práve na jej zosnulú mamu. Kto to môže byť? A kto nakreslil portrét, z ktorého stále vyžaruje energia a láska? Kate sa vydáva na fascinujúcu cestu v priestore aj v čase. Stopy po dávnom príbehu nenaplnenej lásky ju zavedú na krásnu Korziku, do očarujúceho Paríža a nakoniec medzi newyorské mrakodrapy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Book of Lost and Found , 2015

luciella10
24.07.2018 4 z 5

Krásná kniha, kterou nechcete odložit. Líbí se mi časové prolínání. Máte pocit, že na tom jste stejně jako Kate, chcete odhalit všechna tajemství, která nejsou vždycky krásná. Kniha, která určitě stojí za přečtení.

Katecake
23.07.2018 4 z 5

Knihu jsem si koupila ve slevě za 99Kč a zas moc jsem od ni nečekala. Ale pozor! Jestli jste byli stejného mínění, tak Vás musím ujistit, že kniha nakonec nebyla vůbec špatná. Neřekla bych ani, že je to "kdovíjaké" dílo, avšak na takové odpolední čtení neurazí.
Musím ale říct, že víc než příběh z minulosti, mě táhl ten z "přítomnosti". Proto jsem byla konec vnímala trochu rozpačitě a nemohla jsem si pomoct přestat myslet na Olivera s Kate. Bohužel mě nic neukojilo, protože na konci je o nich asi 1 věta :/

veronika9143
19.05.2018 5 z 5

Pěkná kniha, která je i moc hezky zpracovaná na pohled. Dobře se četla, ukrývala tajemství, opět zasahující do několika generací. Lásku, ztráty, těžká rozhodnutí. Ano, určitě stojí za přečtení.

jana79
12.05.2018 4 z 5

Zajímavý příběh,hezky se četla. Pohodová kniha na deštivé odpoledne,nechcete ji odložit,dokud nedočtete. Moc pěkné.

broskev28
29.04.2018 3 z 5

Zajímavý a čtivý příběh - prvotina, která určitě stojí za přečtení! Dvě kresby, na první pohled téměř totožné, ovšem datace napovídá mnohé. Různé osoby, různé osudy; opět se prolíná historie a současnost. A cituju z knihy: "Chceš milostný příběh. Ale já ti ho dala, chápeš? Jen zkrátka nedopadne tak, jak by člověk možná rád napsal."

Terry.89
12.09.2017 4 z 5

Prvně mě kniha zlákala svou obálkou a nezvyklým provedením. A samozřejmě mě také zaujala anotace. Musím říct, že se mi příběh zalíbil, i když z počátku se trochu vlek a pro mě se tam nedělo moc zajímavého. Většinou , když se u příběhu prolínají dvě časové linie, zaujme mě více ta, jež se odehrává v minulosti, pokud se tedy jedná o příběh s nádechem historie. tentokrát to však bylo zcela naopak. Musím se přiznat, že ve vyprávění z minulosti jsem se nejprve trochu ztrácela. Příběh se mi líbil, konec nebyl tak přeslazený, jak jsem očekávala, ale přišlo mi, že na to, jak příběh pozvolna nesl, byl trochu náhlý. jsem zvědavá na autorčinu další knihu.

Vierka_kikanika
29.07.2017 3 z 5

Príjemné, nenáročné čítanie na leto:) Na to, že je to autorkina prvotina, celkom dobrá kniha. Škoda len, že nepopracovala viac na niektorých charakteroch a závere. Záver mi príde ako najslabšia časť knihy, autorka skĺzla k lacnému, ničím neprekvapivému klišé románov z červenej knižnice.

ttpnkov
02.07.2017 3 z 5

Kniha má dobrý nápad, příjemné prostředí, vcelku povedené prolínání několika linií i sympatické postavy, nicméně si myslím, že autorka plně nevyužila potenciálu všech těchto prvků a celek trochu odflákla. Každopádně na její první počin dost dobré.

Jára76
08.04.2017 5 z 5

Poutavý příběh kde se proplétá minulost se současným životem hlavní představitelky,která pátrá po svojí pravé rodině.

zuzca.h
22.03.2017 5 z 5

Krásná oddechové knížka s chvílema lehce převídatelným dějem, ale krásně napsáno. Líbilo se mi prolínaní časových linií, dozrávání Kate a uvědomění si toho, že bez jistých obětí by jsme nebyli tam kde jsme, a že i když nechápeme nebo dokonce můžeme odsuzovat rozhodnutí druhých leckdy je k tomu danému rozhodnutí pádný důvod.

Denčaa
12.03.2017 4 z 5

Jeden z těch příběhů, který vás chytne za srdce. Silný děj, kde se krásně rozplétají životní osudy hned několika lidí. U této knihy mě akorát hodně mrzí, že se jí nedostalo takové pozornosti od širšího okruhu čtenářů, jelikož je to podle mě velice povedený kousek, i když jde o autorčinu prvotinu.

papaja
16.01.2017 2 z 5

Čtivě napsané, spousta věcí je předvídatelná od samého začátku, nejsou dopracované veškeré linie příběhu. Konec mě přijde odfláknutý, z knihy mám celkem plochý dojem. Knihu jsem si vybrala podle obalu v knihovně, který se mi líbil a když jsem šla kolem knihy asi po třetí, tak jsem se rozhodla, že jí dám šanci. Jako první kniha si myslím celkem dobrý pokus, ale další knihy si od autorky nechám ujít.

Danago
27.09.2016 5 z 5

Úžasná knížka, která člověka chytí a nepustí dokud ji nedočte. Skvělý příběh, moc dobře napsaný. Žádná přehnaná červená knihovna, přesto romantická knížka. Knížka se moc dobře četla. Nádherná obálka je bonus navíc .

Jerry29
28.08.2016 4 z 5

Až se mi nechce věřit, že tohle je autorčina prvotina.

Šánka
02.07.2016 5 z 5

Dějově bohatý, úchvatný milostný román, vyprávěný z pohledu několika osob. Líbí se mi moc příběhy, v nichž se prolíná minulost s přítomností a na povrch vystupují dávná tajemství schovaná po několik desetiletí. Kniha o osudové lásce poznamenané válkou nese pečeť velkých ztrát, ale i nečekaných nálezů. Kniha o lásce silné, která víc dává než bere.
Krásně, velmi čtivě a nekomplikovaně napsaná prvotina.

jane4352
27.06.2016 5 z 5

Moc krásná knížka! Čtivý příběh, který chytne za srdce, žádné zbytečné kudrlinky nebo překombinovaný závěr. Už teď se těším na případné další knihy od této autorky!

kalinkacz
17.04.2016 3 z 5

Opět jsme měla šťastnou ruku a sáhla po další skvělé prvotině (brzy světoznámé autorky)... Kniha ztrát a nálezů budí ve čtenáři už díky názvu vlnu myšlenek na jaké téma kniha může být... Jedná se o velmi citlivý příběh, kdy se každá žena ztotožní s hlavní hrdinkou, která chce zjistit pravdu o své matce... Příběh je vyprávěn nenuceně a proto je pro čtenáře velice čtivý... Jediné, co mi na knize nebo spíše na samotném příběhu vadilo byl fakt, že životní příběhy pár postav se dosti podobaly a někdy mohly jejich dialogy o životě čtenáře trochu nudit... Knihu i tak doporučuji všem a klidně i čtenářům vyhledávající častěji nenáročné příběhy...

anavi2009
12.04.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla za 3dny. Byla velmi milá, taková jako když se setkáte se starým přítelem. Krásně napsané, jemné, bez zbytečných klišé. Po dočtení mi zůstala melancholická nálada.
POZOR - SPOILER: Doufala jsem v happy end a setkání hlavních hrdinů ve stáří. Trochu mě mrzelo, že se tak nestalo. Knize to samozřejmě neubralo na kráse, možná právě naopak - spíš jen, že u těchto dvou jsem doufala :)

Knižní střípky
27.03.2016 5 z 5

Četbu této knihy jsem si moc užila, mám ráda příběhy, které se retrospektivně vracejí do minulosti a knihy tak vypráví nejen příběh současný, ale i ten minulý, mnohdy mnohem důležitější než ten první, hlavní....strašně moc jsem si oblíbila Toma Stafforda a i když ze začátku jsem jednu z dalších hlavních postav nijak moc nemusela, když jsem posléze pochopila její životní příběh, musela jsem před ní hluboce smeknout, dokázat se ve jménu lásky oné lásky vzdát, na to musí být člověk neuvěřitelně statečný....tváří v tvář tomuto příběhu z minulosti, mi ta současná dějová osa příběhu nepřipadala až tak silná, propracovaná, ale ke knize patřila.....navíc konec mi přišel najednou strašně rychlý, ani jsem ho nečekala, že nastane a už vůbec ne na cca dvou stranách.....nicméně ani toto mi neubralo milý čtenářký zážitk, který jsem při čtení knihy pociťovala

bookcase
15.03.2016 5 z 5

Krásný, vrstevnatý příběh odehrávají se v několika časových rovinách.