Kniha strát a nálezov

Kniha strát a nálezov https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256875/mid_kniha-strat-a-nalezov-ras-256875.jpg 4 180 62

Mladá fotografka Kate Darlingová sa spamätáva zo smrti matky a dúfa, že ak sa v starom dome uzavrie pred svetom, vyhne sa ďalšej bolesti. Potom však objaví neznámu stránku rodinnej histórie, keď sa jej do rúk dostane záhadná kresba ženy, ktorá sa neuveriteľne podobá práve na jej zosnulú mamu. Kto to môže byť? A kto nakreslil portrét, z ktorého stále vyžaruje energia a láska? Kate sa vydáva na fascinujúcu cestu v priestore aj v čase. Stopy po dávnom príbehu nenaplnenej lásky ju zavedú na krásnu Korziku, do očarujúceho Paríža a nakoniec medzi newyorské mrakodrapy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Book of Lost and Found , 2015

janasim
04.01.2020 3 z 5

Dočetla jsem. Zprvu mě kniha zaujala, někde uprostřed jsem se s ní prala, do čtení se nutila a četla jen kvůli výzvě. Už jsem se chtěla vzdát, když mě děj opět chytl. Nakonec to bylo celkem dobré.

Ctenar1202
30.10.2019 3 z 5

Kniha mě zaujala obálkou, anotace taky zněla slibně, ale výsledný pocit je takový nijaký. Nebylo to špatné čtení, ale že bych byla nadšená, to ne. Střídání časových období mi nevadilo, i když zpočátku jsem se motala v postavách a v první třetině jsem tušila jak celá kniha skončí....jako oddychovka je knížka fajn, ale nic ve mě nezanechala.

zimka.r
30.09.2019 4 z 5

Opět kniha z různých časových linek (asi už je toho moc), ale zápletka se mi líbila...byla to taková knížka na lehké přečtení.

terezarath
20.09.2019 3 z 5

Nějak si u téhle knihy nejsem jistá, co si myslet. Čekala jsem od ní lacinou young adult knížku, což jsem ve své podstatě i dostala, ale přeci jen na tom příběhu bylo něco zajímavého a originálního, co mě přinutilo číst dál. Nebudu lhát, kniha byla zdlouhavá a neustále zmatečné střídání pohledů tomu moc nepomohlo. Začetla jsem se až někde za půlkou knihy. Druhá polovina knížky byla výrazně lepší a potěšil mě realistický konec bez přeslazeného happyendu.

Bauriska
18.07.2019 2 z 5

Ta knížka nebyla špatná. Byla hezky, lehce napsaná. Příběh byl hezký a uvěřitelný. Proplétání děje v současnosti a minulosti bylo přehledné. Postavy sympatické... Ale přesto mě ta knížka moc nebavila. Bylo mi vlastně jedno, co se bude dít a chtěla jsem ji jen mít konečně přečtenou. A přiznám se, že ač to vážně!! téměř nikdy nedělám, tady jsem sem tam přeskakovala řádky, aby to rychleji uběhlo.

Liduka
23.06.2019 4 z 5

Popravdě jsem z knihy na rozpacích. celkově se mi líbila a těšila jsem se až se zase dozvím něco o Alici a Tomovi, ale skoro do půlky se nic moc nedělo. Vždy, když už se Tom chystal něco odhalit, tak to autorka usekla a to nemám ráda. Navíc bylo všechno popisováno až moc košatě a děj se tak minimálně o 60 stránek prodloužil. SPOILER: Každopádně nechápu Aliciino chování. Samozřejmě, když někoho miluješ, přeješ mu štěstí a úspěch, ale aby takhle nesmyslnou lží zkazila život sobě i svému nenarozenému dítěti a možná i Tomovi, který chtěl hlavně být s ní, to nechápu. Stejně tak její rozhodnutí před válkou. Každopádně kdyby se rozhodla jinak, tak by nebylo o čem psát, že? Nicméně kniha, až na trochu rozvleklý začátek, stojí určitě za přečtení. Ten konec ale nemusel být tak useknutý. Určitě by se mi líbilo ještě zjistit, jaká byla reakce Toma, když se dozvěděl, že Kate je jeho vnučka a také co bylo v posledním dopisu pro Alici.

zuzka894
18.06.2019 2 z 5

Není to špatný román, ale můj šálek kávy to není. Hned na začátku jsem se ztrácela v postavách kdo je kdo. Moc postav, moc příběhů, které se navzájem propletaji.

Betty11
16.05.2019 odpad!

Neurazí, nenadchne, nic nedá. Dostala jsem knihu k narozeninám, opravdu střelba mimo cíl -ztráta času. Žádné překvapení v příběhu, ten je velmi předvidatelný a konec knihy je záchrana. Autorce se opravdu vyhnu obloukem. Nedoporučuji

Nedomova.em
04.05.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Přišla mi hodně podobná typem psaní jako knihy od Jojo Moyes. Krásný čtivý příběh.

ajasin
30.04.2019 3 z 5

Pro mě k hodnocení velice nesourodá kniha. První část - úvod do děje – neurazí, nenadchne. Druhá část – i přes o třídu lepší zpracování než zmíněný žánr, obsahuje snad všechna klišé charakteristická pro červenou knihovnu. Poslední část – naprosto skvělé. Nejraději bych dala 2,5 hvězdy, ale to nelze, tak za ten závěr jsem se přiklonila ke třem.

Ametymka
28.03.2019 4 z 5

Zakoupila jsem jí na základě prvních pár řádků. Nevěděla jsem do čeho jdu, o co se jedná, s čím mám počítat-snad poprvé za svojí knižní existenci jsem si to tak přála.

Knížka je psaná velice čtivě. Nejednou mi u ní stékaly slzy po tvářích. Bylo to tolikrát, že jsem tomu sama nemohla uvěřit. Děkuji, že jsem si u ní uvědomila tolik věcí.

Ovšem přeci jen něco vytknu.
Některé části děje se daly předpokládat dopředu.
T. oproti A. na mě působyl neustále jako hoch.
Konec mě trošičku zklamal, přála jsem si víc, byl useklý tak náhle.

Klárča11
19.03.2019 4 z 5

Za mě se kniha velmi povedla. Sice konec mohl být trošku rozpracovanější. Přesto knihu doporučuji.

EvikU.
21.02.2019 4 z 5

Kniha byla hezká. Vyprávění o minulosti jak z jeho tak poté i z její strany. Ne vždy jsem její rozhodnutí chápala. A pak téma války. Nekončící téma a kdybych přečetla nevím kolik knih na toto téma, tak nepochopím jak to mohlo procházet. Věznit masu lidí a udělat z nich úplné trosky. Nebo jen tak zabíjet... dojemný příběh.

zaranda
15.02.2019 4 z 5

Pěkná oddechovka se zajímavým motivem.

Hopulka
26.01.2019 4 z 5

Knihu bych si sama nevybrala, dostala jsem ji darem, a neměla jsem žádná očekávání. O to více mě ale nadchla! Příjemné čtení o milostném příběhu v těžkých dobách odehrávající se na krásných místech. Doporučuji!

Prateri
24.01.2019 4 z 5

Ano, je to kniha ztrát a nálezů, která se netýká věcí, ale lidí, citů a lásky. Tyto ztráty jsou bolestné a o to bolestnější pokud je stav neměnný. Nálezy mírní bolest ze ztrát. Je to pěkné čtení.

alexis818
21.12.2018 4 z 5

Krásný,dojemný příběh.Příjemná atmosféra Korsiky,zajímavé období z minulosti.Jako prvotina autorky víc,než dobré.

iška
06.12.2018 3 z 5

Příjemné nenáročné čtení.

pip11
09.10.2018 3 z 5

Pěkná kniha, zajímavý příběh. Je to poklidné a nenáročné čtení.

bábuška
24.07.2018 4 z 5

Krásně popsaná romantická příroda Korsiky a v ní ukrytý, už starý, slavný malíř Tom, který do pozdního věku nemůže zapomenout na svou první lásku. A na druhé straně Alice, která sdílí stejný cit, ale oba, stále se míjející. Podíváme se do Paříže, Benátek, ale i do New Yorku, kde stále hledá staré stopy jejich vnučka Katy. S Alicí prožíváme ztrátu čerstvě narozené dcery, poté její objevení a sledování jejího osudu, pak i čtyřicátá léta v okupované Francii. Je to román o dvou vynikajících lidech se smutným osudem.