Kniha pohádek

Kniha Kniha pohádek

georginaa
24.09.2021

Knihy s obrázky Josefa Lady jsem měla moc ráda a dětem je četla před spaním. Jen čekám už na nějaké vnoučata, abych mohla pokračovat ve čtení.

Len2očka
11.07.2021

Opět knížka z 90 let,kterou jsme koupili k večernimu čtení našim malým dcerkám.Ty si samozrejmě jako z každé knížky oblibily některou pohádku více či méně,a ty se poté četly a četly a četly,byl to prostě krásný čas.

petraj30
25.04.2021

Pohádky jsou to krásné, ale asi si už budu muset pořídit slovník nářečí, protože mi nějaké věty nedávaly vůbec žádný smysl:-).
Hned tu první pohádku znám pod názvem O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku od Boženy Němcové, ještě tam byla trošku poupravená pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Objevily se tam i podobnosti z jiných pohádek, hlavně v plnění úkolů. Některé pohádky byly naprosto dokonalé, hlavně ty z Ruska.
Zase něco trochu jiného, převážně originálního a krásného:-) Ale opět některé pohádky číst dětem nemůžu:-)

RendyaDav
18.01.2020

Tyto pohádky mě hodně jako malou bavili.V knížce jsou krásné veselé obrázky..

aqz46
09.01.2019odpad!

Díky požitému archaickému jazyku, nebo je to nářečí v dnešní době pro děti nesrozumitelné.

Luccy78
26.08.2015

Krásné pohádky pro děti z Čech, Slovenska, Polska, Ruska, Litevska, Jihoslovanska, Rumunska, Německa, Francie a Bretaňska.