Kmotr Mrázek II - Krakatice

Kmotr Mrázek II - Krakatice https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212939/mid_kmotr-mrazek-ii-krakatice-212939.jpg 4 327 47

Kmotr Mrázek série

Kniha vyšla v listopadu 2008, ale skandál vyvolala ještě před tím. V Mladé frontě DNES se totiž začaly objevovat ukázky z této knihy a to hnulo žlučí politikům. Kniha se opírá hlavně o autentické odposlechy policie, která mapovala aktivity Františka Mrázka.

m.valova
18.01.2018 4 z 5

Četla jsem delší dobu než první díl,velké množství informací,jmen a přezdívek,opět záslužná práce pana Kmenty,obdivuji,že se v takovém množství informací dokáže orientovat,nejlepší je závěr kdy dané osoby nic neví a nic si nepamatují!

nai.ivka
08.01.2018 5 z 5

Dokument, pro mě čtivé a zajímavé téma, i když po přečtení mám trochu depku. Kam všude se hajzlíci dostanou, Mlha až na Hrad.

Stanča
03.01.2018 4 z 5

Pobavil mne závěr knihy, kde jsou rozhovory s aktéry ( osobnostmi ). Nikdo s nikým nemluvil a nikdo nikoho nezná.
Fajn čtení.

ecila13
09.11.2017 4 z 5

Docela vtipná knížka, kdyby to nebyla realita.

... Mlha (Zeman), Prófa (Klaus),
Vodník (Šlouf), Pták (Stehlík), Počasí (Nečas), Špacír (Procházka), Když chceš psa bít (Klacek), Ptáci (ODS) ...

"Kdyby se začali rejpat v minulosti, tak si tam kriminálka může otevřít celý patro." Tomáš Pitr o IPB

Sajdeman
27.09.2017 5 z 5

To, že je druhý díl víc o přepisu odposlechů, než o vyprávění, dle mého názoru jen přidává na autentičnosti.
Po takovéhle knize přeci nesáhnu ve chvíli, kdy se chci nechat unášet na pohodové vlně vyprávění autora, ale když chci pochopit, co se to kolem nás děje za svins*vo.
No a až si to přečtete, tak zjistíte, že to prostě nepochopíte, že to co se děje kolem Policie, Politiky, Mafie, ..... je tak úplně někde jinde, mimo chápání průměrného člověka .... že se seberete a začnete číst díl třetí.
Alespoň já to rozhodně udělám.

iampatrik
13.05.2017 2 z 5

Pokračování Mrázkové trilogie druhým dílem Krakatice mé velké nadšení z předchozí knihy hodně zarazilo. Kniha se točí především kolem jediného případu, což by nebyl problém. Problémem je styl, jakým je událost vyprávěna. Přepis zaznamenaných odposlechů, který zabírá drtivou většinu textu, se čte těžce a nepřehledně. Po první třetině knihy už nastávala nechuť pokračovat.
Pozitivem naopak opět příloha, která obsahuje rozhovory s některými zúčastněnými a také radost z toho, že jsem druhý díl přelouskal a můžu se pustit do závěrečného dílu.

28401
24.01.2017 5 z 5

zajímavé čtení...doporučuji

St.Evelin
30.12.2016 5 z 5

Když se lidé dostanou ke zlatému koryto, tak to dopadá přesně takto :-( Z knihy se mi udělalo až fyzicky nevolno po zjištění, jak to vlastně celé může fungovat a funguje. Kniha mi vzala chuť jít volit, jelikož ve mě vyvolala silný pocit, že to opravdu nemá cenu... Petr nebo Pavel... je to fuk...

Lenka8418
13.11.2016

Chvílemi mi bylo z knihy nanic a to z toho důvodu, co vše jsou lidé schopni udělat pro peníze a ani se kvůli tomu necítit špatně. Hnus. Ale jsem ráda, že jsem si jí přečetla. A taky je hrozné, že s tím nikdo nic nezmůže, vždy jsou lidé, co to zametou pod koberec a nikdo není potrestán

papajapa
03.07.2016 5 z 5

Musim priznat, ze jsem se o politiku nikdy nezajimala a o to vetsi je me zdeseni. Ruzove bryle jsou definitivne pryc. Jeste treti dil ...

misowi84
26.06.2016 5 z 5

Ještě třetí díl a pak rychle na nějakou pohádku. Potřebuji žít v naději, že alespoň v pohádce dostane bubák přes prsty.

Evus
03.06.2016 4 z 5

Kniha, kterou by si měl přečíst každý, kdo věří v naší republice v demokratické principy. Prakticky kontinuelně mi bylo z knihy na zvracení, navíc nevěřím, že smrtí Mrázka se tu něco změnilo. Policejní odposlechy sice byly na četbu náročné, nicméně jsem ráda, že tam byly.

Jaruš7
28.04.2016 4 z 5

Literatura faktu , četlo se to se zaujetím pro věc, strohá medializovanost budí v autorech zveřejnit to, co se veřejnosti ,ze vztahů a povah aktérů , nedostalo na světlo.

anelaz
02.04.2016 3 z 5

kniha se mi docela líbila, i když podrobný popis různých podvodů, byl na mě až moc podrobný.... Nyní mám přečtený i následující díl a ten se mi líbil mnohem víc, protože mi to přišlo takové ucelenější.

Rumplestiltskin
11.02.2016 3 z 5

Trochu zdlouhavé pokračování, které mě přestalo přibližně v půlce bavit, tak jsem na chvíli knihu odložila. Primárně je tam rozebírán hlavně prodej IPS a pád IPB, což je po pár stránkách, kdy se cyklicky opakuje to, že IPS získá Středoevropská Stavební a pak zase Skanska. Konec dostal trochu spád a pak bylo na čtyři stránky vměstnáno spousty informací, který si zasloužily více prostoru.

maryzka
07.02.2016 3 z 5

Tak tohle byla pro mě vyšší politika. I když mám k tomu spousta neodpustitelných komentářů coby soukromá osoba(asi mnoho lidí nebude souhlasit). Tuto republiku vedli dilentanti, hochštapléři veksláci. Kdyby jistý ministr financi dal policii pokyn a sebral lidem, kteří jsou jmenováni v této knize majetky a peníze, tak by snad musel zaplatit státní dluh a možná by zbyli peníze ještě na jiné věci. No i když lituji, že Mrázek a spol. nevytunelovali EU a nedosáhli do organizací podporující IS. Možná, že bychom tady neměli emigrantskou vlnu. Ale mimochodem jistého ministra financí neměl Mrázek příliš v oblibě.

veronie
02.04.2015 3 z 5

První díl byl pro mě zajímavější. Jak je uvedené již na začátku knihy, figuruje zde velké množství lidí a jmen a člověk se v tom trochu ztrácí. Pobavily mě ale rozhovory, které jsou uvedeny na konci knihy. Dle odposlechů je jasné, kdo všechno ve kterých kauzách figuroval a se kterými lidmi byl spojen. Nicméně skoro všichni odpověděli, že o ničem neví, nikdo nikoho nezná... Ani pod tíhou důkazů nepovolí..

HDosoudilová
27.10.2014 3 z 5

Musím říct, že druhý díl mě bavil ještě méně než první. Byla výhoda, že postavy byly vyjmenovány a vysvětleny hned v úvodu, i tak jsem se občas ztrácela. To ovšem nedávám za vinu autorovi, spíš je to tím, že jsem tu dobu tehdy nesledovala. Nicméně i přesto jsem zvědavá na další díl. Je skvělé, že něco takového vůbec vyšlo a měli bychom si to přečíst všichni.

kazatell
27.10.2014 3 z 5

Hned na začátku mě potěšilo, že jsou přezdívky vysvětleny a přiděleny komu patří. Bohužel dál v knize jsou přezdívky opět v závorkách překládány a to kazí celistvost čtení

sackettboy
20.05.2014 4 z 5

Kniha sa skladá prevažne z odposluchov, ktoré sú doplnené o autorovi poznámky. Dobré sa číta a niekedy zostává človeku len rozum stáť ako ten náš svet funguje. Niečo podobné ako slovenská Gorila.