Kmotr Mrázek II - Krakatice ekniha

Kniha vyšla v listopadu 2008, ale skandál vyvolala ještě před tím. V Mladé frontě DNES se totiž začaly objevovat ukázky z této knihy a to hnulo žlučí politikům. Kniha se opírá hlavně o autentické odposlechy policie, která mapovala aktivity Františka Mrázka.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212939/kmotr-mrazek-ii-krakatice-212939.jpg 3.9235

Kmotr Mrázek 2.

Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno (ekniha)

Kniha Kmotr Mrázek II - Krakatice

Bohemians
13.11.2020

BEZ SPOILERŮ, AUDIOKNIHA:

Poslechnuto jako audiokniha. Mnohem slabsi, nez prvni dil. Naprosto drtiva vetsina knihy jsou “pouze” prepisy z odposlechu. Nicmene i tak se jedna o velmi zajimavou nedavnou historii a cloveka se bohuzel jima bezmoc, kdyz zjisti, ze se vlastne nic z toho nevysetrilo. Je to smutne, az zarazejici a neuveritelne. V audioknize mi chybi zenske hlasy - muzske dabovani zen je komicke, ackoliv takove byt nema. Zaverem dodam, ze nektere pasaze jsem prakticky nepochopil, natoz souvislosti. Kazdopadne vrhnu se i do tretiho dilu, protoze ten je dle recenzi mnohem zajimavejsi.

J.P.S.
09.11.2020

Prostřední díl trologie se čtbe nejhůře, přestože jeho informační hodnota je nejvyšší. Autor totiž nabízí samotný surový zdroj - výňatky z policejního spisu Krakatice. Protokolované odposlechy autor doplňuje svými komentáři, aby čtenáři vysvětlil kontext.
Děsivý je zejména důkaz o někdejším propojení Františka Mrázka s Miroslavem Šloufem, což je člověk, který stál za vzestupem našeho současného prezidenta....

reign
01.11.2020

Druhý díl Mrázkova příběhu mnohé zklamal formou - mně však právě přepis odposlechů velmi oslovil, přijde mi to velmi svižné. Celkový dojem z knihy (kromě hrůzy z dosahu podsvětí do ovládnutí společnosti) je pro mně obdiv vytrvalé práce hrstky neúplatných policistů a lítost nad zmařením jejich práce zkorumpovanými parchanty. Jaroslav Kmenta dělá přesně to, co žurnalista dělat má - díky takovýmto počinům ta práce hrdinů nakonec vniveč přijít nemusí. Krakatice je tvor hlubinný a takovéto svícení do očí ji do karet zrovna nehraje.

Warty
21.10.2020

Velice zajímavé ale smutné čtení. A tak nějak mám pocit, že to i teď funguje nějak podobně.

Pumpkin
04.03.2020

jako jo, to téma je pořád zajímavé, ale je to prostě náročné číst. Před třetím dílem zase sáhnu po jiné knize na odlehčení :)

Kopta
08.12.2019

Druhá část, která by mohl asi nejednoho unudit k smrti. A asi si dokážu představit proč. Já vlastně ale kupodivu z touto větší knihou ani moc velký problém neměl. Kniha dost hrubě a tak jak jen může ukazuje přesně, co se dělo. S každým písmenem a s každou tečkou. To může být v celku dost unavující, ale já to bral jak v celku hrůzné, ale odpočinkové počtení. Bohužel jsem si z toho asi neodnesl ani 50% obsahu, ale to důležité jsem v sobě měl. A dalo mi to dost. Četlo se rychleji, příjemněji a svižněji než první knížka. A to dokážu ocenit.

smrtka12
05.11.2019

Pro milovníky literatury faktu a pro znalé problematiky, je kniha nepostradatelný exemplář. Přímé přepisy odposlechů jsou mrazivé!

jprst
09.10.2019

Zvládl jsem i druhý díl a skončil jsem opět otázkou Co s tím p. Kmenta udělal, když měl tolik důkazů, námětů a podezření, které mu budou stačit i na vydání pokračování .Trochu mi to připomíná s odstupem času plácnutí do vody, kruhy se rozplynou, Kmenta zinkasoval honoráře a výsledek? Nula, velké ticho a dobrý kšeft na další díl.