Klima a  koloběhy látek: Jak funguje klimatický systém Země,  proč a jak se klima mění https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423668/mid_klima-a-kolobehy-latek-jak-funguje--36O-423668.jpg 4 1 1

Publikace vznikla jako studijní text pro potřeby integrované výuky fyziky a chemie na VŠ. Autoři usilovali o zachycení současného stavu vědeckého poznání v problematice zemského klimatu a koloběhů látek. Jednotlivé kapitoly jsou teoretickým úvodem k vybraným tématům: solární konstanta, sálání a albedo, biouhel, model biosféry a dálkový průzkum Země. Publikace obsahuje praktické úlohy pro studentskou práci v laboratoři nebo v terénu. Součástí textu je glosář a podrobný abecední rejstřík.... celý text

Johule
22.10.2019 4 z 5

Doporučuji zejména první třetinu knihy, čtivě a pochopitelně vysvětlující téma klimatické změny a principy, na nichž funguje. I zbytek stojí za přečtení, ale ten je už více fyzikální a zaměřený na praktická cvičení pro studenty.

Autoři knihy

Jan Hollan
česká, 1955

Kniha Klima a koloběhy látek: Jak funguje klimatický systém Země, proč a jak se klima mění je v