Klid je síla, řek tatínek

Klid je síla, řek tatínek https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12576/bmid_klid-je-sila-rek-tatinek-cti-12576.jpg 5 289 69

Výpověď ženy, která prošla peklem koncentračního tábora, přežila a svůj osud velice sugestivně sepsala v této knize.

Aladinka89
22.07.2017 5 z 5

Dojemné a působivé. Po přečtení mi chybí slova... Zařadila bych tuhle knihu ihned do povinné četby.

veselaa
15.07.2017 5 z 5

Drsný příběh velice sine ženy, neuvěřitelné čím vším si musela projít a nejen ona,zvednout se a bojovat dál .Kniha po přečtení zanechá opravdu silný dojem a každý se zamyslí nad svým pohodlným životem.Všem doporučuji...krásná,ale drsná kniha k přečteni a zamyšlení.

Loketka
29.04.2017 5 z 5

knížku jsem četla několikrát, vždycky jsem ji někomu pujčila a už mi ji nevrátil, takže jsem si tuhle knihu kupovala již 3x a už ji nikomu nepujčím. Číst knihu je tak strašně těžké, protože ty hrůzy co jsou tam popsané, člověk strašně nerad prožívá .. byť jen na papíře a celou dobu jsem se pokoušela alespon trochu vžít do situace, jaké to pro ně muselo být.,.. Tato kniha byla první, kterou jsem o táborech četla a pak jsem jela i do Osvětimi, abych se o tom dozvěděla něco víc.. kdyá jsem procházela kolem různých oken, kde byly vystaveny brýle a věci, které patřili uvězněným lidem, krve by se ve mě nedořezal, když jsem tam uviděla kuft s nápisem Zdenka Fantl....
Knížka je jedna z "nejkrásnějších" co jsem kdy četla. Děkuji autordce za to, že byla vůbec schpná svůj příběh prožít spolu s touto knihou, ještě jednou. Určitě ji vřele doporučuji

Hanuja
16.04.2017 5 z 5

Kniha která mi ukázala, že zlo v lidském životě může být ještě větší než si člověk představoval. Já jsem si musela od druhé poloviny knihy dávat ve čtení pauzy, neboť jsem nebyla schopná vstřebat tolik zla, krutosti a pekla najednou. Zároveň tolik síly opět vstát a za svůj život bojovat a žít. Kniha nám ukázala, že život se musí žít už proto, že je to život.

iveta1702
09.03.2017 5 z 5

Knih o koncentračním táboře Osvětim jsem přečetla víc než 20. Tato kniha je srovnatelná s knihou Přežila jsem Osvětim, které bych zařadila mezi ty opravdu nejlepší. Pobavila mě hra na "Pěší a cyklisty" a konec knihy je neuvěřitelný. Vřele doporučuji. Stojí opravdu za přečtení. Je to jedna z nejsilnějších knih. Knihu jsem darovala kamarádce a budu si ji muset koupit znovu a uložit ji do knihovny, protože na ni pořád myslím a budu si ji muset přečíst znovu.

Maanna
11.01.2017 5 z 5

Velmi silný příběh bez příkras, kde jsou i nejstrašnější hrůzy podávány jako fakta, a přesto je nakonec celé vyprávění velmi emotivní. Paní Fantlová musí být neuvěřitelná žena plná odhodlání i vůle k životu. Velmi silný moment také je, když si člověk uvědomí, že po přežití všech hrůz lágrů a pochodů smrti přišla ještě nutnost srovnat se se skutečností, že z života před válkou nikdo a nic nezbylo.

Ttammarra
15.11.2016 5 z 5

Tuhle knihu by si měl přečíst každý, kdo říká, že se máme v dnešní době špatně. Moc se mi líbila, ač to není moc veselé období, nepochybně patří k naší historii a vývoji.

Sighisoara
27.09.2016 5 z 5

Nečetla jsem silnější knihu o holokaustu! Napsáno věcně, stručně, tak jak to šlo a bylo bez zbytečných slovních figur, pocitů, dojmů, možná právě proto z toho skutečnost neskutečných hrůz vychází do popředí tak jasně. Obrovská síla osobnosti paní Fantlové a její přístup k životu je velice inspirující!

lenulitah
09.09.2016 5 z 5

Tahle knížka byla moje první kniha s tématem koncentračních táborů, kterou jsem kdy přečetla a velmi mě zasáhla. Nechápu, jak to všechno vůbec někdo mohl přežít. Myslím, že paní Fantlová musí mít nad sebou anděla strážného. Anebo přežila díky své odvaze, kterou v mnoha situacích prokázala.

hystericwidow
25.01.2016 5 z 5

Jedna z nejsilnějších výpovědí o holokaustu. Neskutečné, čím vším si autorka musela projít. Vždy, když si už čtenář myslí, že nic horšího ji nemůže na cestě koncentračními tábory potkat, další kapitola mu zase vezme dech. Povinné čtivo pro všechny psychické narušené jedince, kteří popírají holokaust (opravdu taková stvoření mezi námi existují?) A slova Fantlové pak budiž dostatečně zdviženým prstem pro nás všechny: "Holocaust má sloužit ne jako historický dokument, ale varování. Varování pro budoucnost, protože není důvod si myslet, že když se to stalo jednou, nemůže se to opakovat. Může. Za jiných okolností, jinde, jinak. Proč? Protože to nebyla živelná katastrofa, to si vymysleli lidi. A lidi se nemění." Jak příhodné pro dnešní dobu, že?

Netopyr07
22.01.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha na téma koncentračních táborů a života Židů v Protektorátu a vůbec v období 2. světové války.

pklimova
13.01.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha o smutných věcech. Zajímavě a poutavě zpracované svědectví o koncentračním táboře. Přečetla jsem mnoho biografických příběhů lidí přeživších holocaust, ale tato byla jedna z těch, která mě opravdu zasáhla.

Ivana11
17.06.2015 5 z 5

Nádherná kniha, výborně se četla, popis příběhu dívky v hrozné době.

vikaa
20.04.2015 4 z 5

Příběh ženy, která jediná z celé rodiny přežila peklo koncentračních táborů, dlouhých pochodů a přejezdů z tábora do tábora. Přes prožívané útrapy si Zdenka po celou dobu zachovává chladnou hlavu a chuť přežít, dokonce i tváří v tvář smrti. Skoro to vypadá, že některé skutečnosti, které se odehrály v jejím životě před odjezdem do Terezína nějakým způsobem osudově souvisí s jejím přežitím. Ani smrtelná nemoc nemůže zabránit Zdenčině touze žít a její síla a odhodlání vede k její záchraně.

pamik111
18.04.2015 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla jako jednu z prvních na téma koncentrační tábory asi někdy v osmnácti. Zapůsobila na mě tak silně, že jsem se o holocaust začala zajímat podrobněji. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

TallulahDragon
16.02.2015 5 z 5

Knihu jsem dostala jako povinnou četbu se slovy, že "Je o Židech a v lednu ji budeme mít všichni ve třídě přečtenou" , což ve mně vyvolalo vlnu odporu a brala jsem to tedy jako nutné zlo. Mile mě překvapilo, že se jednalo o příběh silné ženy s dobrým srdcem a ne o stížnost na život. V díle jsem spíše spatřila oslavu síly vůle přežít a žít. Autorce rozhodně patří můj obdiv.

Heyhey
22.11.2014 4 z 5

Vlastně jsem si tuto knihu spletla za jinou, ale když jsem ji začala číst, úplně mě vtáhla...
Je to velmi silné a velmi opravdové.

Noctuelle
29.09.2014 5 z 5

Ke knížce jsem se poprvé dostala při přednášce, kterou paní Fantlová měla u nás na škole. Její vyprávění mě uchvátilo, tak silného a přese všechny trápení optimistického člověka lze jedině obdivovat. Její knížka není ani tak nářkem nad zlou a nepřející dobou, ale příběhem o naději, o tom, jak je důležité věřit, že všechno zlé jednou skončí... Obdivuhodná žena s obdivuhodnou životní sílou.

Janiny
08.09.2014 5 z 5

Silná žena a silný příběh! Přečetla jsem tuhle knihu během jednoho večera a paní Fantlovou velmi obdivuji..

Freechappi
16.12.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy přečetla. Příběh je hrozně silný a nelze jej číst jinak než s účastí. Jsem opravdu ráda že se mi podařilo knihu sehnat.

koncentrační tábory Židé Terezín (město a pevnost) holokaust, holocaust podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Zdenka Fantlová
česká, 1922 - 2022
1996  96%Klid je síla, řek tatínek

Kniha Klid je síla, řek tatínek je v