Klíč k pachateli

Klíč k pachateli https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181923/klic-k-pachateli-181923.jpg 4 22 7

ber-tram
12.02.2024 5 z 5

Nyní spravedlnost hledá klíč k pachateli na lavici obžalovaných, což je úkaz cynický, je-li jím sám Cimický. Ne že bych matně netušil, že také dost psal, ale jeho (nechtěná aktuální) popularita mě přiměla, abych zjistil, jak.
Ve srovnání s dnešními »literáty z povolání« svůj vedlejšák zvládal obstojně: zasvěceně, čtivě a situovaný v naší domovině, tím lépe v místech, kde to dobře znám (Modřanská rokle, rybník na Lhotce a helemese, Krušovice a dokonce i Hořesedly!). Dobře znám i řadu generačních pravd, které zde, tj. před málem padesáti lety, zaznívají s platností i pro dnešní časy.
Stále se u lidí snažím zdravě oddělovat profesní výstupy od osobního profilu. I když to u Cimického nyní jde trochu ztuha, je nesporné, že je chlap od fochu, který (asi půjde do lochu) své znalosti účelně skloubil s atraktivní beletrií. 8/24

Aleh
08.11.2021 4 z 5

Taková klasická česká detektivka. Dobře se to čte, autor nabízí svým čtenářům více verzí možného rozuzlení děje a nechává čtenáře, aby zapojili vlastní fantazii a děj předvídali. Čtení pro chvíle odpočinku a pohody.

Pavelpi
15.11.2020 4 z 5

Je to opravdu dobré počtení. Začátek mi sice moc neseděl, ale postupně jsem se do knihy zabral a závěr pak už byl docela v napětí. Byl jsem zvědavý, jak autor vyřeší rozuzlení a musím říct, že docela dobré. Naprosto zasloužené čtyři hvězdy.

jprst
07.06.2019 4 z 5

Jedna z výrazně lepších knih tohoto autora, která se výborně hodí k odpočinkovému počtení.

dagmar5477
14.03.2019 5 z 5

Povedená a čtivá detektivka.

Merlinit
25.07.2014 3 z 5

Příjemně se čtoucí detektivka, veškerý vývoj striktně v logice věci, nenáročné, odpočinkové, jen do toho!

Sisi74
02.06.2013

Detektivky pana doktora jsou poměrně příjemně čtivé, rozvíjí vždy několik verzí možných pachatelů - a někdy je rozuzlení překvapivé. Jsem spokojená.