Kleptoman

Kleptoman https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171181/mid_kleptoman-171181.jpg 4 43 9

Karel Žilák, autor dvou úspěšných titulů, nám předkládá příběh dotýkající se života lidí pohybujících se víceméně na okraji společnosti. Kriminálníci, drogoví dealeři, závislí na drogách, prostitutky, zlodějíčci i zloději, dokonce i vrazi.A také ti, kteří stojí proti nim: vyšetřovatelé a policisté. Jedni i druzí mají své pohnutky, motivy, touhy, ale i deformace, pochybné záměry, zvrácené choutky. S neobyčejnou znalostí prostředí a lidských typů nám vypráví autor příběh, v němž nechybí žádná z lidských slabostí i vášní a který vykresluje možný obrázek našich časů.... celý text

Littlemonday
13.12.2021 3 z 5

Knizka byla ctiva, ale v podstate o nicem… Zadny prekvapko, konec nedotazeny.

Pejuška
29.10.2018 3 z 5

Tak nějak nevím, kniha mě prostě úplně nepohltila, jako Pusinka a Jehla. Docela mě zklamal konec, když už se to konečně dalo pořádně rozvíjet, tak kniha skončila, a člověk se vlastně nedozvěděl, jak to dopadlo s hlavními hrdiny.
Jinak musím dát plusové body krásně "popsané" mrtvole, okamžitě mě v tom okamžiku přešla chuť na večeři :)

druzickaster
26.02.2018 5 z 5

Musím uznat, že pan Žilák je dobrý vypravěč. Po Pusince mě velmi zaujaly osudy postav, obyčejných lidí a jejich problémů. Příběh jednoho rozhodnutí, které může změnit celý život. Velmi mě zamrzelo jen letmé naťuknutí Peterkovy ne moc známé nemoci a trestuhodné nevyužití jejího potenciálu v příběhu. Otevřený konec jsou spíš otevřená vrata, takže není ani tak otázkou zda, ale kdy....

čef
27.07.2015 4 z 5

Stylem lehce načichlým dobou minulou a soudničkami v Rudém právu je popsán celkem realistický příběh o skupině přiblblých a tím víc uvěřitelných lidiček páchajících různé nesmysly. Nejvíce originální je titulní postava policajta - kleptomana, ale i ostatní jsou celkem jedlí. Trochu zamrzí promáchlé šance v celku nosném příběhu, ale to už by byla jiná liga.

čohynka
02.05.2014 3 z 5

Nečetla se špatně, měla i docela dobrou zápletku, ale i tak mi tam něco chybělo...

kvapca
04.03.2014 4 z 5

Kniha byla překvapivě dobrá, i když místy zbytečně rozvláčná, ke konci ale příběh gradoval, takže knížku hodnotím kladně, četla se velmi dobře

lenuskav
07.12.2013 2 z 5

Čekala sem něco na způsob Pusinky, ale knížka mě zklamala,bohužel :(

Grejsi
13.03.2013 2 z 5

Kleptoman je trochu slabším Žilákovám počinem, vypráví o zlínském podsvětí, nicméně se jedná o zajímavý kriminální příběh. Vypráví osudy několika různých osob, policisty, pekařky, slováka, agresivního pasáka, bývalé ředitelce zlínské televize, tyto osudy se nakonec proplétají.

werkissek
07.02.2011 5 z 5

Velmi vydarena kniha..Ostatne vsechny knihy od tohoto autora jsou naprosto vynikajici..Kniha me hned vtahla do deje a musela jsem ji hned precit.Zajimavy pripeh nekolika lidi..Zajimave napsany a jeste zajimavejsi dej.Doporucuji

drogy

Karel Žilák