Klan

Klan https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397121/bmid_klan-KQ2-397121.jpg 4 306 86

Klan série

1. díl

Příběh plný odvahy a dobrodružství v nelítostném světě vikingů. Eelyn celý svůj život bojuje proti odvěkému nepříteli – klanu Riki. Když na bitevním poli zahlédne svého bratra, kterého viděla před pěti lety umírat, nevěří vlastním očím. Teď stojí proti ní na straně nepřítele. Jeho zrada však není to jediné, čemu musí Eelyn čelit. Po neúspěšném boji se z ní stane otrokyně a čeká ji krutá zima v zajetí. Všechno ale změní útok krvelačného klanu, v jehož skutečnou existenci nikdo nevěřil.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Sky in the deep , 2018

Ela2020
12.05.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla za jeden den. Četla se velice dobře a byla napínavá i přes to, že bylo jasné jak to celé dopadne. Všechny hlavní postavy mi byly sympatické a můžu jedině doporučit.

Mellsak285
04.05.2019 4 z 5

Co jsme si ji otevrela ,tak jsme ji měla za ten den přečtenou .
Rychle oddechove čtení s nejakým tim napinavím přiběhem .
Přiřadila bych to k takové drsnejši pohadce o viginské princezně pro strarší dívky.

KačééZ
04.05.2019 3 z 5

Spousta lidí tu píše že knížka je hrozná. Myslím si, že je to ale pouze nezvládnutým překladem. Knihu jsem četla v angličtině, protože jsem se na ni těšila a po přečtení recenzí jsem si to češtinou zkazit nechtěla. A myslím že by to měli udělat všichni. Jasně, kniha má chyby.. na mě tam třeba toho děje až tolik nebylo a kniha obsahovala strašně moc popisných pasáží. Aspekt ufňukané náctileté holky je ale podle mě přehnaný. Jsme ve světě vikingů, kde čest a to odkud pocházíte je vše a radši umřete než aby jste byli ponížení. Navíc zjistí že její bratr kterého považovala za mrtvého pět let je naživu.. pardon ale taky by jste byli ufňukaní. :D Závěrečnou bitvu bych si taky představovala trochu propracovanější a delší to je pravda. Víc než hlavní hrdinka mi přirostl k srdci malý Halvard ???? Takže ano kniha má své chyby, ale oddychovka je to příjemná.

Purple7
21.04.2019 2 z 5

Bez napětí, předvídavé, ani čtivé to moc nebylo. Hezká obálka, ale to je tak všechno.

viola5163
10.04.2019 5 z 5

Moje oblíbená tématika. Strašně mě bavila,dobrodružná,události,vztahy a boj.
Doporučuji!!!

Draimi
07.04.2019 5 z 5

Po dlouhé době kniha bez Magie, Víl, kouzel a tak. Nejprve jsem se trochu bala aby me chytla, ale přečetla jsem ji téměř na jeden nádech. Ano příběh není nijak komplikovaný, ale čas od času to není k zahození. Téma vikingů mám ráda a nebyli ani příliž kruti ani mekký.

Jediné co me naštvalo, jen co jsem otevřela knížku, byla velikost písma. Podle mě bylo moc velké.

Ale za mě ano, jsem ráda, že jsem si četla.

SarahRoyalAss
04.04.2019 2 z 5

Upřímně, tohle bylo pro mě zklamání. Co bylo na knížce dobré, byl ten svět. Celkem dobře se to četlo a kniha rychle ubíhala, díky velkému řádkování a velkému textu (bylo v něm hodně chyb). Hlavní postava mi k srdci nepřirostla a děj byl opravdu jednoduchý a odfláknutý. Když jsem došla na konec knihy, asi jsem čekala zázrak, že autorka udělá skvělou bojovou scénu na pár stránek... a zázrak se nekonal. Eelyn jsem čekala jako hrubou bojovnici a jak sama o sobě mluvila, tak jedna z nejlepších. Místo toho jsme dostali uplakanou náctku. Byly tu ale i dobré části ale upřímně, tohle už víckrát ne.

karolina259
02.04.2019 4 z 5

Na začátku paráda! Styl psaní bomba, až do 3/4 knížky. Pak mi přišlo, jako by autorka chtěla mít knížku rychle za sebou, a tak místo rozsáhlejších pasáží, které by tam mohla krásně domyslet to vzala jen zkráceně. Pak jsem tam měla někdy nesrozumitelné věty, že jsem si lamala hlavu, o čem to někdy mluví. Nevím jestli se to stalo jenom mě.... Jinak příběh paráda :) film bych si dokázala živé představit.

jindra3618
01.04.2019 odpad!

Nikdy v životě jsem nečetl horší knihu. Děj jednoduchý a předvídatelný. Ten, kdo si přečte anotaci, už nemusí knihu číst. Největší peklo je ale absolutní absence redakční práce. V knize je spousta gramatických chyb a překlepů, někde chybí slova nebo dokonce části vět, některé scény postrádají logiku.

Odkaz k mé vlastní recenzi sem nedávám, aby mi komentář místní cenzor s odůvodněním "Váš komentář (text níže) byl přesunut do diskuze u knihy Klan. Buď nebyl vaším názorem na knihu, nebo obsahoval spoiler (prozrazení děje)." opět nesmazal :-) Na těch pár řádcích opravdu žádný spoiler není a rozhodně je to můj názor.

1259
26.03.2019 5 z 5

Měla jsem pocit, že příběh, jakoby byl napsaný přímo pro mě. Sedělo mi to, líbilo, všechny ty potíže, co řešila hlavní hrdinka sem prožívala s ní. Prostě a zkrátka mě do sebe příběh vtáhla jen tak nepustil.

Anelin636
25.03.2019 5 z 5

Kniha mě původně zaujala svým obalem, ale uvnitř je ještě lepší než zvenku. Příběh je plný napětí a různých zvratů. V knize se nám také rýsuje tenká romantická linka jako takové zpestření, ale neočekávejte kdovíjakou romantiku, je to opravdu jen jemný nádech, ale vůbec by nebyl potřeba, kniha by byla úžasná i bez toho, ale takhle je dokonalá. !!!DOPORUČUJI!!!

Tucaka
24.03.2019 5 z 5

Pro mě po nějaké delší době kniha, kterou jsem nedokázala odložit. Skvělé prostředí, doba, žádný zbytečný milostný trojúhelník, žádný zdlouhavý boj. Příběh se perfektně čte, těším se na další díl!

annes
22.03.2019 3 z 5

Čekala jsem trochu víc děje a zápletky.Působí to jako prvotina a korekci někdo místy moc nezvládl...Lákavá obálka to ovšem nezachránila..Zatím nejslabší young adult, které jsem četla. Jo a upozornění na konci jsou strany s výslovností jmen a míst, ale i bez toho jsem se celý příběh obešla ;-)

verussh
17.03.2019 5 z 5

I když jsem nikdy načetla knihu s podobným tématem, rozhodně jsem s výběrem neudělala chybu.
Knihu jsem si naprosto zamiloval a určitě to nebylo naposledy co jsem jí četla.

kája14
15.03.2019 4 z 5

+ jednoduchý ale čtivý příběh
+ vztah Eelyn a Fiskeho (žádné komplikované mnohaúhelníky, díky za to)
+ přečteno za 2 dny, nemohla jsem se od toho odtrhnout
+ úzavřený příběh na jednu knihu

- překlad/jazyková úprava (některé věty nedávají vůbec smysl...)
- svět mohl být propracovanější

Čtenář1234
08.03.2019 4 z 5

Prvních 50 stran bylo skvělých , pak přišla trošku nudnější část a táhlo se to , pak někdy v druhé půlce mě to začalo zase bavit . Příběh je jednoduchý a čtivý . Stránky utíkaly rychle a pokud chcete oddechové čtení tak doporučuji .

Crosss
26.02.2019 5 z 5

Knížka měla přesně tu skvělou atmosféru, že se člověk neodváží přeskočit ani písmenko, aby náhodou něco nepromeškal. Nebyla to nijak roztomilá knížečka, ba naopak, části v boji byly popsány do detailů. Nějaká ta lovestory tam však také nechyběla, ačkoliv i ta měla příjemný a pomalu se rozvíjející průběh. Celé to bylo za pozadí severské mytologie, která tomu dodávala ten správný vikingský feel.

adel5649
26.02.2019 5 z 5

Airin
25.02.2019 5 z 5

Knížka mě neskutečně bavila! Od začátku do konce byla protkaná akcí a napětím a to především v době, kdy se Eelyn ocitla na nepřátelském území. Jako bych se ocitla ve světě ze seriálu Vikings – až mi některé dost podobné věci připomínaly tento seriál, což bylo jedině dobře :)) Skvělá, úžasná knížka, kterou vřele doporučuji především těm, kteří mají rádi seriál Vikings, vikingskou tématiku, trochu té romantiky se zde také najde a dále příznivcům dobrodružného fantasy žánru. Já s touto knihou rozhodně chybu neudělala :))

Arianne
22.02.2019 3 z 5

Jednohubky na jedno odpoledne. Mám z knihy rozporuplné pocity. Nejdříve mě to hrozně nebavilo, ale něco mě nutilo číst dál a dál a najednou jsem už prostě musela dočíst.

Vikingové pro dospívající mládež (young adult) Stockholmský syndrom

Adrienne Young