Kirke

Kirke https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418101/bmid_kirke-zk2-418101.jpg 4 428 107

V paláci boha slunce Helia, nejmocnějšího z Titánů, se narodí dcera. Malou Kirku všichni považují za nedochůdče - nevládne na první pohled zřejmou mocí jako její otec ani zlomyslnou krásou jako její matka. Teprve když se pokusí zahnat samotu mezi smrtelníky, zjistí, že přece jen dostala do vínku jisté nadání - čarodějnou moc, jež jí dovoluje měnit sokyně v příšery a postavit se samotným bohům. Román Kirke se svými plnokrevnými postavami, podmanivým jazykem a stránkami plnými napětí nabízí mistrovsky zpracovaný příběh o rivalitě mezi příbuznými, palácových intrikách, lásce a ztrátě a přináší svědectví o nezdolné ženské síle ve světě ovládaném muži.... celý text

Literatura světová Fantasy Mytologie
Vydáno: , Slovart (ČR)

Circe , 2018

Žaneeetkaa
21.10.2019 2 z 5

Kirké se objevila jako žhavá novinka ve Velkém knižním čtvrtku, tudíž jsem si řekla, že bych aspoň jedné knize mohla dát šanci. Obálka zapracovala a já se pustila do této knihy. Abych pravdu řekla, kniha mě nudila a hlavní hrdinka unavovala svým neustálým opakováním o svém životě ošklivého ptáčete. Pokud už přestala lkát nad svým osudem, příběh se točil v kolečku. Bylinky a zbědovaní námořníci, kteří hledali přístřeší. Celý příběh vytváří pohled na ženu, která je vyhnána a postupem času, třebaže žije stovky let, dospívá. A někde tam vzadu se ke slovu hlásí řecká mytologie, jež knihu plnou zdlouhavých pasáží nezachránila a už vůbec neoživila.

a.a.candys.life
20.10.2019 4 z 5

Krásná kniha a skvěle čtení! Kdo miluje řeckou mytologii tak doporučuji! Na konci jsem si knihu musela šetřit.

Alex.Barunka
26.09.2019 4 z 5

Už autorčina Achilleova píseň se mi dostala pod kůži, proto byla Circe jasnou volbou, i když je to s ní o něco komplikovanější. Hrátky s mytologií a přibližování ji čtenářům je rozhodně důležité, a to se autorce rozhodně povedlo na jedničku, protože jádro je opravdu ryzí.

Kromě hlavního příběhu proslulé čarodějnice Kirké má čtenář ještě možnost nahlédnout pod pokličku dalších mytologických příběhů a vidět jasnou provázanost mezi jednotlivými bohy, polobohy i smrtelníky. Samotná Kirké začínala co by hloupoučká, naivní dívka, prošla opravdu velkým vývojem, leč něco z té naivity a bláhovosti jí zůstalo, a to mi nebylo zrovna po chuti.

Co se autorce na 100% povedlo bylo navození atmosféry, opravdu dokáže čtenáře odnést až na ostrov Áia, až se cítí, že vedle Kirké žije další nesmrtelný život. Vztahy a hierarchie mezi bohy, titány a polobohy taky skvěle vystižené.

A co knize nejvíce ublížilo je bohužel ustálené až jednotné tempo. I když byly některé hovory, proslovy a emotivnější okamžiky dynamické, nedokázalo to vyvážit zbytek příběhu, který se nesl tak trochu v nudnějším tempu. Možnost akčních momentů zde bylo opravdu dost, ale tady to autorka bohužel nevyužila a neuvedla v pohyb tolik postrádanou dynamiku a trochu toho napětí. Ale věřím, že to tak prostě mělo být.

butter_cookie
04.08.2019 5 z 5

Způsob, jakým Madeline píše, je vážně úžasný. Tahle kniha byla krásná. Spisovatelka bere zajímavá témata a dělá je ještě zajímavějšími. Řecká mytologie mě vždy bavila a to, že si mýty mohu přečíst takovouhle formou je velmi osvěžujicí. Tahle kniha je prostě úžasně napsaná a ještě ke všemu velmi razantně, ale zároveň citlivě feministická.

patas0199
28.05.2019

Čekám na české vydání... :DD

Igor1311
29.04.2019 5 z 5

Milujem grécku mytológiu, preto som si Kirké nemohol nechať ujsť. Je to neskutočne výborne napísaný epos z čias starých bohov a Titanov. Možno že je to príbeh trocha viac pre ženy, napriek tomu je to jeden vynikajúci, úžasný príbeh plný bohov a antických hrdinov.

sandra8786
25.04.2019 5 z 5

Nádherná kniha, pet hvězd nestačí. Schválně jsem ji občas odkladala, abych si ten krasny čtenářský zážitek prodloužila. Recke mýty se mi vždy líbily a Madeline je dokázala netradičně spojit v hluboký příběh ženy a její snahy se vzepřít vůli bohu a najít si svou vlastní cestu. Vše psáno ženským pohledem, ale moderně a aktuálně pro dnešní dobu. ❤️