K... jako kat

K... jako kat https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6577/k-jako-kat-6577.jpg 4 46 9

Kinsey Millhoneová série

Lorna Keplerová byla krásná, ale velmi tvrdohlavá dívka. Vyhledávala samotu a přitom neustále koketovala s nebezpečím. Možná právě to ji zabilo. Její smrt je obestřena celou řadou nesnadných otázek. Policie se domnívá, že jde o vraždu, ale nenachází ani motiv, ani žádného podezřelého. Záhadou zůstává i způsob vraždy: Lornino tělo bylo nalezeno již v takovém stupni rozkladu, že nelze s jistotou vyloučit ani přirozenou smrt. Policajti, jako všude přehlcení prací, se případem postupně přestali zabývat a Lornin svazek byl zařazen mezi ostatní nevyřešené kauzy. Zločin ale nedává spát dívčině matce, která je sužovaná jistotou, že někde po světě chodí pachatel, jenž vyvázl se zdravou kůží. Deset měsíců po dceřině smrti navštěvuje Janice Keplerová psychoterapeutickou skupinu a pokouší se vyrovnat se svou ztrátou a hněvem. To se jí však nedaří. A tak se jednoho večera po skončení sezení odhodlá zaklepat na dveře Soukromé detektivní kanceláře, v jejíchž oknech se svítí. Kinsey Millhonová byla vtažena dveřmi, které Janice otevřela, do pekla nepomstěných vražd, kde jenom smlouva s ďáblem může upokojit neklidné duchy obětí a osvobodit duše živých, jež tu po sobě mrtví zanechali.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

\"K\" Is for Killer , 1994

Luigi1
04.02.2023 3 z 5

Pomalý rozjezd a v tom tempu pokračuje

Danuše7
11.04.2022 5 z 5

Kinsey mám ráda, její vyšetřování mně napínavě baví.

jprst
31.01.2022 3 z 5

Průměrná detektivka, v sérii jedna z těch méně vydařených, ale i tak jsem ji dokázal přečíst na jeden zátah, aniž by mě nudila nebo otrávila. Hodnotím to jako pohodové čtení v mezeře mezi náročnějšími knihami.

pepa4081
08.12.2017 3 z 5

Po přečtení série A-X hodnotím všechny díly stejně. Název často nemá nic společného s dějem. Jde jen o vodítko pro ty, kteří chtějí sledovat chronologicky i osobní život Kinsey, ale ten je vždy připomenutý na začátku každé knihy (tyto pasáže jsem později částečně přeskakoval). Je to typ odpočinkových detektivek, se zajímavou zápletkou. Na můj vkus jsou knihy jen zbytečně protahované dlouhými popisy a vlastní děj tak někdy ztrácí spád. Jde o takové ty „ukecané“ detektivky, na které musím mít čas a náladu. Pokud by každá kniha měla o třetinu méně stran, bavil bych se mnohem víc. S chutí jsem si celou sérii přečetl, ale vracet se k ní asi nebudu, nicméně pokud si chcete odpočinout od litrů krve, určitě doporučuji.
Uspokojivé.

Laf
21.10.2017 3 z 5

Nebylo to tak špatné, jen mi to místy přišlo zdlouhavé a asi bych čekala víc zvratů. A konec oproti tomu byl zase moc krátký a vše najednou vyřešené.

pafčaodřeky
18.05.2016 4 z 5

Překlad originálního názvu na "Kat" je tentokrát velice přiléhavý. Jak píše v komentu Kubíííína, že vrah utekl, nevím, jestli četla stejnou knihu, není to tak, ale nebudu víc prozrazovat, to se nedělá. Delší popisné pasáže zdánlivě bez akce mě u Graftonové baví; pokud je dobrý překlad, jsou psány jako postřehy Kinsey (detektiva-ženy) vtipně, sebe-ironicky a s nadhledem.

sipkulka
17.08.2015 3 z 5

Děj knihy slibnej , příběh dobrej nicméně mi vadili zbytečně zdlouhavé popisy všech a všeho (oblečení, krajina...) takže jsem pak tyto odstavce přeskakovala ...

Dixinka
29.12.2012 1 z 5

Celý děj zdlouhavý, konec překvapivý, ale už teď vím, že se ke knize vracet nebudu

Kubíííína
09.03.2012 4 z 5

Sue Graftonová ani tentokrát nezklamala a opět mě donutila "zhltnout" celou knihu během jediného týdne a ani nedutat. Jediné co mne zarazilo, byl závěr-vrah byl sice odhalen, nikoli však dopaden-podařilo se mu utéct. Proto dávám hodnocení 75%.

Sue Grafton
americká, 1940 - 2017
2001  79%A... jako alibi
2001  83%B... jako běs
2008  82%T... jako tabu
2010  83%U... jako utrpení
1991  87%Třikrát Kinsey Millhoneová

Kniha K... jako kat je v