King

King https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396562/bmid_king-ddh-396562.jpg 4 721 191

King série

Brantley King. Zuřivý, vášnivý a odhodlaný. Vyrůstal v nelítostném světě a vždy žil na hraně zákona. Dnes je umělecký tatér, ale také kariérní kriminálník a drsný alfa samec, který byl právě propuštěn z vězení. Doe. Naprostý protiklad. Její vlastní minulost je jí záhadou. Poté, co se probudí v popelnici celá potřísněná krví, není schopná vybavit si jedinou vzpomínku na to, kým je a odkud pochází. Náhodou se potkají na párty, kterou pro Kinga uspořádá jeho kamarád Preppy jako oslavu Kingova propuštění z vězení. A oběma toto setkání změní život.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Gorila , Ocelot

King , 2015

Pedruska01
30.12.2018 5 z 5

Kniha mě dost zaujala, a tak jsem se k ní musela dostat. Četla se dobře a rychle - co víc si od knihy přát, však zdála se mi graficky jaksi neučesaná. To se vážně nepovedlo. Snad jediná piha na kráse.
Hlavní hrdinku jsem měla poměrně ráda. Neměla to v tom "jiným" světě a svým stavem/osudem lehký a ušla kus cesty, za což jí obdivuju. Některá její rozhodnutí bych nejspíš nepodpořila, ale co už. A dokonale jí chápu, že se zamilovala do druhého hlavního aktéra - Brantleyho Kinga.
Ten chlap je jedna velká krásná a potetovaná komplikace s nálepkou "hajzl" na čele. Která ženská mu odolá? Tohle je jak magnet. Byl to zkažený a temný člověk - díky světu, době a mizernému rodinnému zázemí, který v hlubokém kousku zbytku duše našel něco dobrého. Jenže s tím moc neuměl naložit a podle toho to vypadá. Postavil se před dost vážné a obrovsky těžké rozhodnutí - nezáviděníhodné. Těžko říct, zda si nakonec vybral správně. Uměl být horší než semafor se střídáním barev: černá a bílá, ale i tak je to postava, kterou si člověk oblíbí a dokonce jí i fandí.
Poslední postava, kterou bych chtěla zmínit je Preppy. Totální cvok a kanál, ale k zamilování. Dokonalá postavička, která to uměla prostě rozzářit a položit zároveň. Jeho osud mě šokoval. Tohle tedy ne... proč jako?
Závěr knihy mi sebral vítr z plachet a rozemlel mě jak mlýnek na maso. Prostě velké "cože"?!!! To je zkrátka šílený! Nenapomohla tomu ani ukázka z druhé knihy, kterou spatří světlo světa bůh ví kdy! Potřebuju mít pokračování opravdu hooodně rychle.
Tenhle příběh byl drsný a zlý, ale i tak se mi hodně líbil a já si ho užívala. Děj i postavy - skvělé, proto neváhám doporučit a už začínám vyhlížet, kdy se znovu s Kingem a Doe setkám. :)

TheMelorry
22.12.2018 5 z 5

Nečekala jsem to, ale kniha mě naprosto chytla a nepustila. Už dlouho se mi nestalo, aby mě něco natolik pohltilo, abych to zvládnu přečíst za dva večery. Ze začátku jsem si musela hodně zvykat na značnou vulgárnost (zvlášť u některých postav), po chvíli jsem to už ani nevnímala. Je nutno si uvědomit, že k prostředí, kde se kniha odehrává, je tenhle jazyk víc než vhodný. Čtení jsem si opravdu užila, jen ten konec?!? Tak otevřený konec jsem už opravdu neviděla. A když jsem si uvědomila, jak dlouho budu muset čekat...

Airin
22.12.2018 4 z 5

I přes některé nedostatky mě kniha docela překvapila. Rychle utíkala díky akčnějším scénám a vztah Kinga s Doe...no, sami víte nejlíp :)) Nejraději jsem četla jejich scény, kdy byli spolu a popichovali se. Jediné, co mi vadilo, byly vulgarismy-a těch je tu opravdu přemnoho. Kazily mi trochu dojem z knihy a myslím si, že kdyby jich bylo méně, kniha by byla (pro mě) lepší. Ale jinak se mi kniha docela líbila a určitě si přečtu další díl :)

Evitsa
21.12.2018 5 z 5

No ty K R Á S O!!!!!To byla zase jednou knížka a ten konec??? W O W
Rozhodně nečekejte žádný sladký románek,spíš násilí ,drogy,ženský,motorkáře,tetování a všechno v tom duchu kolem,ale je to zatraceně super napsané i když vulgární,ale myslím si ,že to k tomu všemu patří a bez toho by to nebylo ono.Hned hltám druhé pokračování a je ještě lepší než to první,ale při představě,že tato série má zatím 9 dílů plus další 1 kniha asi jako vedlejší tak mě to ničí jak dlouho asi budeme muset čekat ....?????
TO JE MUČENÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ
rozhodně dávam 5**** fakt super!!!!!

markéta88
20.12.2018 5 z 5

Po dlouhé době knižka, co jsem nemohla odložit!!
Určitě doporučuji ....stojí za to si to přečíst.
Ze začátku jsem měla problém s vulgarním vyjadřováním, ale ono to do prostředí, kde se děj odehrává prostě patří.
Knižka je čtivá, zapletka boží a konec srdce rvoucí a nečekaně překrasný. Ne každý semnou bude souhlasit, ale to se stavá;)

jani.ruzicko
19.12.2018 5 z 5

Už je to delší dobu, co jsem knížku četla a stejně tak i druhý díl. Netušila jsem, že je se chystá překlad. :)

Rozhodně super příběh. Naprosto čtivý a vůbec se nedá odtrhnout.Doufám, že přeloží i druhý díl, abyste měli příběh Kinga celý. =) a pro sebe zároveň doufám, že budou u nás vydané i další knížky v sérii (je jich asi tak 9) :D.

Za mě mohu určitě doporučit! =)

kace2350
15.12.2018 4 z 5

Všechno to začalo na jedné párty. Byl to ten druh párty, kde nejsou kamarádi, ale motorkáři a holky, který se nejdou pobavit, ale zabezpečit. Doe byla mezi nimi, přestože jí takové jednání bylo proti srsti. Jenže nemohla jednat jinak, když netušila, kdo je a kam má jít, a jediná osoba, kterou v „novém“ životě znala, byla pouliční holka. A pak se uviděla s Kingem, jen na vteřinu, ale přesto přeskočila ona známá jiskra, která u obou vyvolala zájem. Ale s Kingem, bývalým vězněm a drsným chlapem, to klasická lovestory nebyla, neběžel za ní a nehledal ji jako princeznu. Vztah se musel rozvinout.
Přestože jsem čekala knihu plnou erotiky, sexu a snad i násilí, byla jsem příjemně vyvedena z omylu,úplně nevinné to není, ale ani všudypřítomné. Tuto větu v obměnách používá velká spousta recenzentů, je dost klišé říkat o erotické literatuře, že není tak hrozná, ale nějak se jí nemohu vyhnout. Kinga jsem brala do ruky s tím, že se chci u knihy maximálně zrelaxovat a zjistit, co vlastně romány s označením erotické skrývají. V hlavě jsem dosud měla jen představu notoricky známého Fifty Shades of Grey, které jsem znala z filmového plátna. Zároveň zvrhlosti nemám ráda, a proto mě zajímala jejich míra v takových knihách.
Mnohem víc, než erotiky tam podle mě bylo romantiky. Té živočišné, takové, kde je silný, žárlivý a mocný muž a zmatená holka, co se někam dostala úplně omylem. Žádné růže, svíčky, ani bussinesman, spíš prototyp děsivého lumpa. Dočetla jsem s chutí a napětím, protože mě příběh vtáhl a zajímalo mě, kdo Doe je a proč ji nikdo nehledá a jakou má King minulost. Musím i přiznat, že jejich rozvíjející se vztah se mi hrozně líbil, právě proto, že mohl kdykoli a jakkoli skončit.
Příběh nás zavádí do podsvětí, na místo, kde každý s něčím kšeftuje, holky okolo nepracují a jakmile se něco změní, tak mizí. Knihu tvoří promluvy obou postav, které se střídají v každé kapitole, čímž má čtenář náhled do obou myslí.
Ze začátku jsem měla problémy s jazykem, vyprávění je samozřejmě ve spisovné formě, ale mluva Kinga byla pro mě občas moc, přestože myslím, že překladatelka stejně hodně věcí zmírnila, minimálně pro lepší porozumění textu.
Závěrem mohu říci, že vyjít ze své čtenářské ulity a zkusit žánr, který všichni odsuzují není tak špatné, minimálně pokud jde o Kinga. A pro nadšence zajímavost, King má i svá pokračování, tak uvidíme, kdy se jich dočkáme v češtině.

natali.s
07.12.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, už se nemohu dočkat pokračování. Sice jsme se sem tam zarazila nad Kingem, ale jinak se mi kniha opravdu líbila. Doporučuji

Evka3814
06.12.2018 5 z 5

Wouuuw,tahle kniha byla pecka. Slupla jsem ji jak malinu,četla se sama. Krásný napínavý příběh u kterého jsem se ani chvilku nenudila. Slintala jsem nad Kingem,zlobivej potetovanej hezoun;) a zbožňovala jsem Preppa,akorát škoda jak to s ním dopadlo:(byl zlatíčko. Každopádně tuto knihu jen doporučuju

fidina
06.12.2018 5 z 5

Ačkoli knihy podobného žánru nečtu, tahle mě natolik zaujala, že jsem ji zhltla za 3 dny. Příběh je napínavý s nečekaným koncem, nad kterým jsem ještě dlouho přemýšlela. A King je prostě k sežrání!

Milkacek
05.12.2018 5 z 5

Kniha je super, čte se jedním dechem. Velice doporučuji.

drogy sex láska smrt pro ženy násilí tetování ztráta paměti, amnézie motorkáři

T. M. Frazier
americká, 1981