Kill Creek

Kill Creek https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458863/bmid_kill-creek-Pmy-458863.jpg 4 250 88

Kdesi na kansaském venkově, na konci temné cesty vedoucí zbytky otevřené prérie, stojí téměř zapomenutý dům sester Finchových. Celé roky zel prázdnotou, zcela opuštěný, zarostlý plevelem a vysokou trávou. Jeho dveře se mají poprvé za několik desítek let znovu otevřít. Avšak za nimi, skryté v neprostupných stínech, cosi vyčkává a touží se setkat s nově příchozími Když úspěšného autora hororových románů Sama McGarvera pozvou, aby strávil Halloween v jednom z nejslavnějších strašidelných domů v zemi, zdráhavě souhlasí. Alespoň nebude sám: společnost mu budou dělat tři další mistři děsu, spisovatelé, kteří mají stejně jako on zásadní podíl na podobě současného hororu. Entita, kterou v domě nevědomky probudí, je však následuje do jejich domovů, trýzní je a dotyčným hrozí, že se stanou součástí krvavého odkazu Kill Creeku.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Kill Creek , 2017

Sherosraz77
23.06.2021 1 z 5

Otrava! Knihu jsem musela třikrát odložit, než jsem se nakonec rozhodla jí dočíst. A to jen z toho důvodu, že jsem jí nechtěla hned odsoudit, aniž bych to dotáhla do konce.
Bohužel na to, jak byla vychvalovaná a jak mě vcelku zaujala jednoduchá obálka, to bylo velké zklamání. Strašidelnou atmosféru to úplně postrádalo, autor ve mě nedokázal vzbudit pražádný strach nebo pocit stísněnosti atd. Přišlo mi to, jak kdybych četla příběh spisovatelů, kteří mají potřebu se vybrečet nad svým zpackaným životem a při začínání dvousetikstý stránky se autor jen tak rozhodne, že do toho zasadí rádoby strašidelný dům, aby z toho byl horor. Koneckonců to ale horor byl, pro mě v tom smyslu, že mě to málem samým strachem unudilo. Dávám jednu hvězdičku za tu snahu.

LaInSe
14.06.2021 2 z 5

Těšila jsem se na hororový příběh z prostředí domu, kde straší. Místo toho jsem si početla o dávných traumatech postav, které jsem si nedokázala oblíbit. Místo mysteriozního příběhu, který mě bude děsit pokaždé, co se setmí a já zůstanu doma sama, jsem měla pocit, že se mi autor snaží říct, že každý autor hororu má za sebou nějaké trauma z minulosti a spoustu komplexů, se kterými si absolutně neumí poradit. Nejen, že prostředí záhadného domu jsem neměla vůbec šanci prozkoumat a užít si, ale ještě k tomu to nic, co se vlastně dělo, jsem byla nucena strávit ve společnosti nesympatických postav. Jediný, kdo mi vyloženě nepil krev, byl reprezentant klasických, starších hororů Sebastian, ostatní jsem měla chuť praštit. Místo toho, aby mi těch krutým životem postihnutých autorů bylo alespoň líto, měla jsem chuť je spíše nakopnout a zavolat: "Ksakru, proberte se!".
To, co mělo dělat tuto knihu hororem - tajemná entita z domu - mi přišla v závěru naprosto druhořadá, zbytečná, absurdní a nelogická. Takové něco, co se děje někde v zadu v kulisách jen tak mimochodem. Tohle by byl podle mě hodně céčkový film...

Scathia
12.06.2021 4 z 5

Nebyl to úplně horor, ale napínavé to bylo dost. Doporučuju

maximus13
08.06.2021 odpad!

Toto měl být horor nominovaný na cenu Brama Stokera? Toto byl cituji: "Emočně silný a nádherně zkomponovaný gotický horor". To jako vážně? Mých nejzbytečnějších 472 stran blábolů o psychických rozpoloženích a traumatech několika spisovatelů, kteří se dočista zblázní po jedné noci v baráku, kde se jim navíc vůbec nic nestalo!!! Asi třikrát popis rádoby umrlce a toť vše!!! Kdybych si o půlnoci četl na hřbitově Foglarovy Stínadla, tak bych se zaručeně bál o hodně více. Prostě hovadina s velkou reklamou. Ještě, že byla pouze zapůjčená z knihovny.

IreneP
07.06.2021 2 z 5

Je mi líto, že to musím psát, ale pro mě byl Kill Creek jedno velké, dlouhé, utahané zklamání.

HŠ
31.05.2021 3 z 5

Já jsem teda docela zklamaná. Prvních 200 stran nebylo hororových vůbec, kdyby to byl normální román o 4 spisovatelích, vůbec by mi to nevadilo, ale měl to být horor. Ale to, co se začalo dít potom, mi přišlo spíš úsměvné, než strašidelné, béčkový horor pro puberťáky. A jak je tu vychvalován čtenáři závěr - celé to k tomu směřovalo, náznaky tam byly, takže žádné překvapení se nekonalo.

jonyrico
24.05.2021 4 z 5

Knih o strašidelných domech se v poslední době vyrojilo jako hub po dešti, některé jsou lepší než jiné a některé nikoliv. Pomalý rozjezd a vskutku veliký rozsah knihy Kill Creek mne nutil obávat se, že tato kniha bude spadat do té druhé skupiny. Opak je pravdou, to co se rozehrálo po příjezdu skupiny spisovatelů do domu, je čistokrevný horor plný úzkosti, strachu a napětí, navíc s nervydrásajícím koncem.

Roseblood
22.05.2021 5 z 5

Jednoduše řečeno, KILL CREEK byl ÚŽASNÝ!
Miluju horory o strašidelných domech a tady jsem si vrněla spokojeností.

Nevadilo mi, že knížka má ze začátku takové své pomalejší poklidné tempo, při kterém se seznámíme s hlavními hrdiny a nastíní se nám jak na tom momentálně jsou. Jejich osudy i minulost se nám postupně v příběhu odkrývá.

K hlavním postavám jsem si vytvořila vztah, bavili mě, měla jsem je ráda, bylo mi líto, co si v minulosti prožili a když na to přišlo, tak jsem se o ně pořádně bála. Líbilo se mi na nich, jak se vyvíjí, jak se mění.

Sedl mi styl psaní a bavila mě zápletka, byla jsem překvapená i skutečností, že se celý příběh neudál pouze v domě. Měla jsem také ohromnou radost za hororové filmy, které byly zmíněny na začátku knihy.

Můžu vřele doporučit

IvetKl
14.05.2021 1 z 5

Asi půjdu proti proudu, ale mě kniha vůbec nezaujala. Měla jsem co dělat, abych ji vůbec dočetla. 3/4 knihy se nic nedělo, pořád jen omílaná kaše. V poslední 1/4 už se začalo něco dít, ale byla jsem z knihy tak otrávená, že jsem ani děj nijak nevstřebala. Škoda, že nejlepší na celé knize byl epilog o dvou stranách.

foxi_ii
10.05.2021 3 z 5

•Kansas a opuštěný dům, jehož stěny dýchají a prahnou po nových příbězích.. •

Přiznám se, že jsem se do čtení pustila naslepo. Věděla jsem pouze, že půjde o příběh se strašidelným domem, a ty já fakt můžu!

Takže pro mě bylo příjemným překvapením, jakým směrem se děj v knize ubíral.
Moc se mi líbilo, jak je tu rozebírán horor jako takový.
Proč se rádi bojíme, co nás tak táhne k tajemným příběhům a hlavně (a za to jsem byla opravdu ráda), jací vlastně jsou lidé co horor píší nebo se kolem něj přímo pohybují, ať už se jedná o film či knihu.. musí takový člověk mít zvrhlou mysl a být sám psychopatem? Můžou být tihle lidé vůbec normální?

Příběh, který se pojí s domem byl zajímavý, i to jak autor vymyslel, co se bude dít mimo něj.
Co u mě ale bohužel selhalo bylo to, na čem mi kolikrát u knihy záleží asi nejvíce...
.. a to je ztotožnění se s postavami, najít si nějakého oblíbence, přilnout ať už k místu nebo k osobě, a to se bohužel nestalo!

Kniha je určitě specifická i tím, že se kolikrát více mluví, než že by se konalo, a to určitě taky nemusí sednout každému. U mě to ale nabralo plusové body.

To kouzlo atmosféry se u mě sice neodstavilo, ale i tak si myslím, že se kniha bude líbit.
Troufnu si říct, že i těm, co tyhle knihy vyhledávají velmi často.
Uvnitř totiž vše skvěle funguje, pan Scott se nemá určitě za co stydět!

Veju007
09.05.2021 4 z 5

Tohle bylo povedený! Je to takový pomalý a utahaný, ale jenom v tom nejlepším slova smyslu.
Krásně vykreslené postavy, chápete, kdo, co a proč dělá, dává to všechno smysl a je to celý hezky konzistentní. Strašně oceňuju, že autor dokázal přijít v podobě 4 spisovatelů se 4 různými druhy hororu.
Ano, úplně jsem se nebála, ale to je můj problém, jen málo knížek mě dokázalo vyděsit.
Kill Creek je přirovnávaný k Osvícení a nějaký drobný nuance jsem tam viděla taky, ale není to na škodu.
Tuhle knížku si dokážu úplně bez problému představit na Netflixu.

Pampalini
07.05.2021 3 z 5

Kniha aj autor si zaslúžia pozornosť. Výborný príbeh s celým radom dobrých nápadov je len jednou stránkou mince. Tou druhou je v súčasnosti málo vídané poctivé spracovanie. Práve snaha o dokonalosť zatieňuje spontánnosť a istú živelnosť charakteristickú v prípade tohoto žánru. Napriek snahe - a nie márnej - osloviť širší okruh čitateľov, knihu budú čítať výhradne prívrženci podvratného žánru. A budú spokojní.

blackoutzuzi
07.05.2021 5 z 5

4.5 hvězdičky
Tenhle příběh je jedním slovem originální.
Fakt jsem doufala, že se bude dobře číst, páč má skoro 500 stránek :O A ono jo! Během dvou dnů jsem ho slupla jak malinu :) Všechny hlavní postavy jsou boží, tak různorodí a zároveň si každý z nich získá vaše sympatie :)
Strašidelný je to tak akorát, žádné noční můry vás po něm pronásledovat nebudou, ale zároveň se dočkáte i takového toho příjemného mrazení v zádech, který miluju :D
A ten konec! Ten konec, díky kterému jsem knížce nakonec ještě zvedla výsledné hodnocení, mi vzal dech! :O
Prosííím, zfilmujte to někdo, budu vás za to milovat!

Hanca91
03.05.2021 4 z 5

První polovina knihy nebyla vůbec lekavá, až jsem si říkala, jestli je to vůbec horor. Za to v druhé polovině jsem s hrdiny sdílela jejich vtíravý pocit a bála se ohlédnout přes rameno....

nada3314
03.05.2021 4 z 5

Pro milovníky hororu je toto skvělá volba! Příběh je čtivě napsán, děj neskutečně graduje! Ani na chvilku jsem se nenudila! Kdo s přečtením ještě váháte, určitě se do knihy pusťte - stojí za to!

LukBook
27.04.2021 4 z 5

Kvalitní americký horor, který nabízí kombinaci duchařiny i krváku. Velice zajímavá gradující zápletka a především parádní ústřední myšlenka. Poslat 4 hororové autory do strašidelného domu, aby ochutnali vlastní medicínu? Prostě geniální.

Nikusha
27.04.2021 5 z 5

Z hororových knih, které jsem zatím přečetla, je tahle nejpovedenější. Zajímavý děj, sympatické postavy, gradující příběh. Ne že bych se bála, ale představa toho, že se to děje, byla děsivá. Jelikož se všechno spíše odehrávalo v myslích postav. No a za mně psychologie udělá leckdy víc, než maniak s motorovkou. Četbu jsem si užila a milovníkům hororu doporučuji.

Däniken
26.04.2021 4 z 5

Kolik hororovych knizek o strasidelnych domech s kombinaci splatteru, psychologickeho utrpeni a nesmyslu se objevilo na kniznim trhu za poslednich deset let? … Spravna odpoved… skorem nicota. Tady dostanete alespon jednu ktera je velmi dobra.

Turante
24.04.2021 5 z 5

Úžasný příběh, už dlouho jsem nenarazila na hororový příběh, který by byl opravdu horor a stál za to. Sympatické postavy, dobře gradovaný děj. Za mě super!

Nixa
21.04.2021 3 z 5

Já budu patřit k menšině, ale jsem trochu zklamaná. Celou dobu jsem si říkala co na tom všichni mají. Kniha se čte fakt dobře, děj přirozeně plyne a napětí se postupně zvyšuje, ale mě to nestačilo. Něco mi tam chybělo.
Ale! Ten konec? Z posledního odstavce úplně mrazí.

tajemství spisovatelé horory duchové a přízraky strašidelné domy

Autorovy knížky

Scott Thomas