Když svítí hvězdy

Když svítí hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84585/bmid_kdyz-sviti-hvezdy-xEJ-84585.jpg 4 21 4

Jitka dospívá a myslí si, že svět je jen růžový. Podlehne kouzlu staršího chlapce, který jí velmi imponuje. Jeho úmysly však nejsou čisté - mladík v sobě skrývá násilnické sklony. Jitka sice na poslední chvíli unikne znásilnění, přesto si do dalšího života odnáší nehezké trauma...

Aghatte
26.11.2023 2 z 5

Opět knížka o tom, jak naivní puberťačka
“ miluje “ záporáka, a odmítá hodného kluka.
Rodiče zde jsou popsáni tak kladně a chápavě, až to působí jako parodie.
Nevím, zda má autorka osobní zkušenosti s predátory, ale téměř pokaždé vykreslí toho hajzla obzvláště odpudivě, u knih s násilím opravdu brutálně, že člověk nechápe, jak ho může dívenka 3/4 knížky milovat a nechat se ponižovat a využívat.
Hvězdičku za návrat v čase do 90. let.

majík1
17.10.2020 5 z 5

Pěkný dívčí román i o tom posuzovat lidi srdcem a že krásná tvář ještě nemusí znamenat partnera pro život.

JancaMia
18.02.2020 4 z 5

Starší ale četla se poměrně dobře, líbili se i reálie 90. let :)

Ann98
19.03.2019 5 z 5

Na to, že je to jedna z těch starších knih, hodnotím ji jako jednu z těch povedenějších. Skvělé téma autorka vybrala a promyslela ho do nejmenších detailů. Celá knížka působí tak, že VŠECHNO ZLÉ JE K NĚČEMU DOBRÉ, čímž se řídím celý svůj život a jsem hrozně ráda, že právě tak na mě působila i tato kniha. Jitka se rozhodně nemohla více poučit ze svých chyb.

2014  75%Sametová kůže
2017  84%Poháry touhy