Když jsi odešel

Když jsi odešel https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427337/bmid_kdyz-jsi-odesel-1Z0-427337.jpg 4 162 64

Když Holly jednoho krásného dne zjistila, že je těhotná, byla štěstím bez sebe. Její sen se splnil. Netrvalo však dlouho a krásný sen se změnil v noční můru – miminko se nevyvíjelo dobře. Holly je na pokraji zhroucení a obrovskou emocionální zátěž nevydrží ani její vztah. A aby toho nebylo málo, její nejmilovanější babička Annie umírá. Před svou smrtí má jen jediné přání: Chce, aby Holly našla na půdě krabici s jejími ručně psanými poznámkami a aby si je přečetla. Holly pročítá zažloutlé stránky vzpomínek a před jejíma očima se odvíjí dojemný příběh Annie a její první a poslední velké lásky Arthura „Sketche“ Talbota, který se doslova obětoval, aby ona mohla žít v bezpečí. Jak se dojemný příběh pomalu chýlí ke konci, Holly díky němu nachází v sobě sílu čelit budoucnosti. Annie tak před svou smrtí předává Holly ten nejvzácnější odkaz: Nezáleží na tom, jak dlouho někoho milujete, ale jak moc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

When You're Gone , 2019

evelýny
16.09.2020 4 z 5

Je to kniha o „odcházení“ a přesto o naději.
A je to kniha zejména pro ty, kteří zůstávají.
Je to příběh plný lásky, která stačila sotva zaklepat, ale zůstala celý život.
Pro mě příběh hodně emotivní, i když z mého pohledu velmi překombinovaný.
Přesto hlavní myšlenka v tomto příběhu se neztratila.

,,Cítila jsem, jak mě opouští, jako nádherné pírko unášené větrem.“

P.S.: Pohlédněme k nebesům a sledujme znamení, nic jiného již nezbývá…

Simmminek
14.09.2020 5 z 5

Jedna z nejsmutnějších knih, kterou jsem četla. Od druhé půlky jsem brečela. Ale stálo to za to. Tento příběh uměl střídat emoce od smíchu až po slzy. Nádherný příběh o životě.

Pája699
20.08.2020 5 z 5

Pro mě jeden z nejkrásnějších příběhů, který jsem kdy četla. Plný smutku a naděje. V srdci stopu určitě zanechá. Chce se mi normálně znovu brečet, když píšu tento komentář. Annie a Skicák...Holly a Nate a celá jejich rodina, která má k sobě úžasný vztah.

"Nebudu tě milovat, jen co budu živ, budu tě milovat, dokud budou hvězdy na nebi. Dokud bude voda v mořích a dokud pro vzpomínku na mě bude ve tvém srdci místo. "

kudrdlinka
18.08.2020 5 z 5

Knížka se mi četla moc hezky, je opravdu plná emocí, lásky, vztahů partnerských i rodinných, ztrát a nadějí. Hlavně příběh Annie byl zajímavý. Přesto mě kniha nedostala tak, jak jsem asi očekávala. Ale i tak ji určitě můžu doporučit.

hanka616
16.08.2020 4 z 5

Je to vlastně kniha o smrti, smutku, bolesti, těžkosti, ale také o naději a hledání světla ve tmě.

Kekik
25.07.2020 5 z 5

Nádherný příběh, který chytí za srdce.
Tak teď již citátu: "Když prší, hledej duhu. A když je tma, hledej hvězdy" rozumím.

Příběh Annie a Skicáka mi navždy zůstane v srdci.
"Nebudu tě milovat, jen co budu živ; budu tě milovat, dokud budou hvězdy na nebi. Dokud bude voda v mořích a dokud pro vzpomínku na mě bude ve tvém srdci místo."
DOPORUČUJI.

denisa7430
24.07.2020 5 z 5

Nádherná, dojemná, smutná, ze života....

Leniiis
16.07.2020 5 z 5

Silná a dojemná knížka o spojení a lásce jedné rodiny.
Když prší, hledej duhu. Když je tma, hledej hvězdy. Tak třeba například tohle mi hodně utkvělo v paměti..a je toho vlastně více, ale však si to přečtěte sami.

josska
13.07.2020 5 z 5

Ted jsem knihu dočetla a mám pořad slzy v ocích,,bylo to čtivé,smutné,dojemné,pořad jsem doufala,,,,,,

pocketka
08.07.2020 3 z 5

A je to opět tady. Měla jsem od knihy příliš velké očekávání. Asi přestanu číst ty recenze. V knize máme dvě časové linie - to mám moc ráda. Vyprávění Holly mne ale moc nebavilo. Přišlo mi, že se v knize až příliš okatě hraje na city, autorka chce, aby mermomocí ukápla slza. Pláču u všeho. Tentokrát však oko zůstalo suché. Nicméně ti, jenž mají dokonalé a blízké rodinné vztahy, budou s knihou zřejmě spokojeni.

alnahu
05.07.2020 5 z 5

Nádherný příběh.plný emocí ,smutku a lásky.Dočteme se o krásném vztahu vnučky s babičkou,která umírá .I vnučka má své trápení ,čeká děťátko s milovaným mužem,ale její těhotenství je komplikované a ona stojí před rozhodnutím zda nebude lepšího ho ukončit. Velice dojemný příběh.

ladyka
30.06.2020 4 z 5

Rodinný příběh o lásce a její síle, lásce rodinné i milenecké. O silné okamžiky a dojetí není nouze, dosavadní hodnocení čtenářů tomu ostatně odpovídá. Příběh mě zaujal a místy i dojal, i když ne tak hluboce, jak bych čekala. Knížku jistě ocení zejména čtenáři, co rádi čtou dojemné ženské romány s neskrytými emocemi.

Terka18
14.06.2020 5 z 5

Nevěděla jsem jestli budu z knihy tak nadšená jak jsem. Poutavý příběh plný emocí, smutku, lásky a obětování. Taková láska už moc není jakou zažívala hlavní hrdinka příběhu. Krásný příběh u kterého i slzy potečou.

perpe2a
14.06.2020 4 z 5

Hezký a trochu smutný ženský román o umírání babičky a soudržnosti rodiny. Moc hezky se to četlo, mohu vřele doporučit.

Šánka
13.06.2020 5 z 5

Tak to byl překrásný a emočně vyčerpávající příběh. Přečetla jsem již před dvěma dny, slzy oschly, ale stále mi leží v hlavě, zůstává v srdci....
Dvě časové linky, příběh babičky a vnučky, kolikrát toto téma bylo zpracované, ale mně tentokrát schází hvězdičky na hodnocení. A asi nebudu jediná, kdo si z knížky bude tohle pamatovat :
,,Když prší, hledej duhu. Když je tma, hledej hvězdy."
Doporučuji!!!

alexis818
11.06.2020 5 z 5

Jednoznačně plný počet.Krásný a velmi smutný příběh.Napsáno s citem,přehledně a bez hluchých míst.Brečela jsem jako želva.Opravdu doporučuji.

Vanouska
31.05.2020 5 z 5

Poutavý příběh, nemohla jsem se od něj odtrhnout.

Mikako
25.05.2020 5 z 5

Pobrečela jsem si. Smutný příběh, krásně a čtivě napsaný.

snowpinkee
20.05.2020 5 z 5

Když jsi odešel (Brooke Harris)
Nádherný příběh. Opět se setkáváme se dvěma generacemi a prolínajícíse příběhy. Více se mi líbil ten z minulosti, kdy se seznámíme s Annie A skicákem. Krásný příběh o neskutečné lásce mezi dvěma rozdílnými světy. Kolik toho je člověk ochoten udělat a jak dokáže být láska nehynoucí i po mnoha letech. V současnostisočasnosti se potkáváme s Holly a jejím snoubencem a Hollyinou rodinou. Holly zjistí, že je těhotná ale její těhotenství se nevyvíjí tak jak by mělo. Annie (Holly babička) je hodně nemocná a umírá. Annie chce po Holly aby nahlédla do její minulosti a snaží se jí tím otevřít oči a najít i v jejím srdci lásku. Podaří se jí to?
Kniha byla neskutečně čtivá. I přesto, že jsem už od poloviny tušila jak to všechno dopadne nijak to knize neubralo na kouzlu. Je to krásná oddechová kniha se silným příběhem.

evice26
08.05.2020 5 z 5

Moc pěkná, velmi čtivá, přestože hodně smutná kniha s nádherným poselstvím:
"Když prší, hledej duhu. Když je tma, hledej hvězdy."
Příběh Annie a Skicáka se mi líbil trošku víc .-)