Když Chaplin potkal Buriana

Celosvětový zájem o Chaplinovu osobnost je neutuchající, každý rok vycházejí nové knihy jeho životopisců, přátel či filmových historiků a jeho podobizna se objevuje na pamětních mincích, poštovních známkách a suvenýrech všeho druhu. Tato kniha se snaží zmapovat Chaplinův fenomén ve vztahu k českému prostředí. Co se ví o Chaplinových pracovních vztazích s českými umělci nebo o jeho téměř ročním milostném vztahu s Češkou z Mariánských Lázní? Kdy a jestli vůbec pobýval Chaplin na našem území? Jak to bylo s Janem Werichem a jak probíhala schůzka Chaplina s Vlastou Burianem a jeho ženou Ninou na Francouzské riviéře? Na tyto a řadu dalších otázek odpovídá vyprávění z pera oblíbeného autora, plné zajímavostí a podrobností ze života tehdejší doby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419865/big_kdyz-chaplin-potkal-buriana-HKN-419865.jpg 2.48

Kniha Když Chaplin potkal Buriana

Gweny
03.04.2022

"Chaplin se podobá Ježíši Kristu
jenž v malém kinu smutného předměstí
těší chudé lidi v jejich neštěstí
smutná holka se stane pannou
a živí lidé z mrtvých vstanou
pro tuto tesknou podívanou
na moderní bídy vykupitele
co dělá veselé zázraky
milencům pro srdce
všem lidem pro zraky." (s. 110 - napsal A. Hoffmeister)

Pro ty, kteří o Chaplinovi nevědí zhola nic se jedná o příjemné uvedení do jeho biografie. Autor díky své píli, korespondenci a detektivní činnosti odkrývá snad fakta (i když dám říká, že se často jedná jen o domněnky). Pro mě to byla zajímavá jednohubka, kde mě více než Burian zaujala smůla Jana Wericha na setkání s Charliem.

Vasobdivovatel
01.10.2020

No tak ujde to!

Vasobdivovatel
01.10.2020

No tak ujde to.

Adasin
26.02.2020

Když jsem mámě popisovala své dojmy z knihy, shrnula to následovně: "Takže to je jako by (autor) měl co dělat, aby dal tu knihu vůbec dohromady?" Musela jsem s ní souhlasit. Kniha se na první pohled tváří, že obsahuje zajímavé a netradiční nahlédnutí do Chaplinova života, ale je to jenom soubor náhodně poskládaných postřehů, pamětí různých lidí a rozhovorů s českými osobnostmi, které vzpomínají na svůj vztah k Chaplinovi. To, co je v názvu je tam jenom na pár stránkách a stejně jsou to většinou jenom nepotvrzené domněnky, jelikož se výpovědi těch, co se setkání účastnili, liší. A vůbec, seřazení kapitol v knize mi přišlo náhodné, nedávalo mi smysl a často se odbočovalo od toho, co mělo být základem z knihy. Půlka informací mi přišla zbytečná a nezajímavá. Dočetla jsem tuto knihu jen proto, že je tak krátká, jinak bych ji určitě odložila. 4/10