Kdy se vrátíš, massa?

Mezi jezerem Čadským a Boží horou - Zážitky z bojů o Kamerun Román je sepsán podle deníkových zápisků a líčení kamerunského bojovníka K.E.Schulze. V tomto románě jsou popsány příhody z bojů prvé války světové. Prožil je malý ochranný oddíl v Kamerunu, opuštěný v srdci Afriky. Bez naděje na úspěch, zcela od vlasti odříznuti, bez léků, kterých je v tropických krajích tolik zapotřebí, postavili se, podporováni věrnými domorodci, bez rozmyšlení proti přesile nepřítele, který měl nejmodernější zbraně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291717/kdy-se-vratis-massa-PXC-291717.jpg 21
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Orbis

Massa wann kommst du wieder?, 1942

Kniha Kdy se vrátíš, massa?

braunerova
05.11.2019

Deník o bojích německého oddílu v západní Africe dobře doplňuje publikaci Boje ve Východní Africe. Bohužel na rozdíl od vzpomínek generála Vorbecka je toto dílko prostoupené propagandou, glorifikací německého vojáka, rasizmem a zesměšňováním Britů. Překvapila mě už předmluva od Emanuela Moravce zakončená pozdravem "Zdar našemu Vůdci Adolfu Hitlerovi a naší krásné vlasti!".

"Maso je pro černocha nejvyšší ze všech pozemských rozkoší a lidské maso kromě toho chutná obzvláště dobře. Tak alespoň ujišťují šedovlasí labužníci, kteří za dobrých starých časů statně vysedávali u lidské pečínky. Toto zjištění obyčejně zdůrazňují rozkošnickým zamlaskáním."

Na Rio de la Plata
Na Rio de la Plata