Kdy se vrátíš, massa?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mezi jezerem Čadským a Boží horou - Zážitky z bojů o Kamerun Román je sepsán podle deníkových zápisků a líčení kamerunského bojovníka K.E.Schulze. V tomto románě jsou popsány příhody z bojů prvé války světové. Prožil je malý ochranný oddíl v Kamerunu, opuštěný v srdci Afriky. Bez naděje na úspěch, zcela od vlasti odříznuti, bez léků, kterých je v tropických krajích tolik zapotřebí, postavili se, podporováni věrnými domorodci, bez rozmyšlení proti přesile nepřítele, který měl nejmodernější zbraně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291717/kdy-se-vratis-massa-PXC-291717.jpg 21
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Orbis
Orig. název

Massa wann kommst du wieder?, 1942

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Kdy se vrátíš, massa?

braunerova
05.11.2019

Deník o bojích německého oddílu v západní Africe dobře doplňuje publikaci Boje ve Východní Africe. Bohužel na rozdíl od vzpomínek generála Vorbecka je toto dílko prostoupené propagandou, glorifikací německého vojáka, rasizmem a zesměšňováním Britů. Překvapila mě už předmluva od Emanuela Moravce zakončená pozdravem "Zdar našemu Vůdci Adolfu Hitlerovi a naší krásné vlasti!".

"Maso je pro černocha nejvyšší ze všech pozemských rozkoší a lidské maso kromě toho chutná obzvláště dobře. Tak alespoň ujišťují šedovlasí labužníci, kteří za dobrých starých časů statně vysedávali u lidské pečínky. Toto zjištění obyčejně zdůrazňují rozkošnickým zamlaskáním."

Doporučujeme

Na Rio de la Plata
Na Rio de la Plata
Dvacet tisíc mil pod mořem I, II
Dvacet tisíc mil pod mořem I, II
Motýlek 1. díl
Motýlek 1. díl
Cesta kolem světa za osmdesát dní
Cesta kolem světa za osmdesát dní