Kdopak by se šmejdů bál?

Kdopak by se šmejdů bál? https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238696/bmid_kdopak-by-se-smejdu-bal-iCk-238696.jpg 5 22 14

„Mami a co když se to všechno stalo jenom proto, abys právě ty pomohla všem těm nešťastníkům?“ pravila dcera. Autorka, zčásti humornou formou, popisuje v knize svou několikaletou anabázi, kdy nejprve při prodeji domu naletěla podvodníkům z realitní kanceláře PROLUX, která okrádala své klienty o statisíce korun a když se vzpamatovala z prvotního šoku, začala bránit proti těmto šmejdům nejen sebe, ale i stovky jiných stejně poškozených spoluobčanů. Během své cesty za spravedlností se setkala s mnoha legislativci (které se nezdráhá v knize jmenovat), když se snažila změnit zákony (což se jí z části podařilo). Ve své knize ale popisuje i podivné chování policie, státních zástupců (včetně toho nejvyššího Pavla Zemana) a soudců, kteří odmítají podvedené občany bránit, což vede k podezření, že ochrannou ruku nad Šmejdy drží někdo tam nahoře a pánbůh to není. I přes všechny překážky se ovšem paní Světlana nevzdává a podaří se jí nakonec nejen dosáhnout toho, že je podvodníkům udělena ze strany ČOI pětimilionová pokuta, ale i samotná firma PROLUX končí v insolvenci. Kniha je tedy o tom, že když se hodně, ale opravdu hodně chce, tak i obyčejná naštvaná ženská dokáže dělat divy a Goliáš zaštítěný mnoha renomovanými právníky padne na zadek.... celý text

sajanka
27.07.2023 5 z 5

Nedávno jsem si znovu přečetla tuto knihu, kterou mám už dlouho. Obsah ponouká k neustálému znepokojení nad lidmi a nekalými praktikami, které u nás bují s je těžko se jim bránit. Autorku obdivuju pro její snahu, urputnost a nekonečný boj proti šnejdům. Klobouk dolů.

katy238
17.05.2020 5 z 5

Poslední dobou se často setkávám s klišé, že některé knihy by se měly stát povinnou četbou. Jenže u tohoto malého svazečku to platí nastokrát. Hořká zkušenost v autorčině životě ji přiměla vést boj proti podvodníkům pasoucích se na naivitě a dobré víře nic netušících důvěřivců. Jenže jednou se i oni přepočítali a jeden jejich kšeft jim nepřinesl zisk, na který čekali… Autorka v knize popisuje své několikaleté tažení proti podvodné firmě PROLUX, popisuje praktiky tzv. šmejdů a jednoduše předkládá způsoby, jak se každý z nás může bránit proti bezpráví a ještě lépe, jak vůbec předejít těmto situacím. Doporučuji knížku k přečtení každému s podpisovým právem, protože i dnes je možné se jednoduchým tahem propiskou na papíře dostat do křížku s podvodným molochem, kterému jdou na ruku nejenom soudci… A hlavně si pamatovat, nikdy se nestydět říct si pomoc, aby mohla přijít včas.

mischa65
12.03.2020 5 z 5

Tak tohle je nářez! O událostech popisovaných v knize trochu něco málo vím, neboť můj strejda taky naletěl Proluxu. Bohužel se s paní Glaserovou nepotkal a těm šmejdům zaplatil přes sto tisíc korun za nic. Knížku jsem přečetla za jeden večer a oceňuji, že kromě mnoha zajímavých informací v ní nechybí humor.

prochajda
22.11.2019 3 z 5

Velmi poučná kniha....

hanča78
06.08.2019 5 z 5

Vynikající kniha! Jen se divím, proč se o ní víc neví.

mojimir586
16.01.2019 5 z 5

Záběr témat paní spisovatelky Glaserové je neskutečný! V případě jejího hrdinského boje proti šmejdům z realitní kanceláře prolux smekám před její odvahou.

manka323
28.12.2018 5 z 5

Kniha je prvotina a je to znát. Samotný příběh je ovšem natolik fascinující, že všechny prohřešky budiž autorce odpuštěny! Před jejími aktivitami hluboce smekám a obdivuji její statečnost! Ještě bych ráda dodala, že se v knize nejedná o šmejdy z předváděcích akcí, ale o soupeře daleko silnějšího a evidentně podporovaného z "vyšších" kruhů.

capar
15.10.2018 4 z 5

Mě kniha bavila.. Je to moje téma.. Jako duhový poradce vím, že šmejdi jsou vážně pěkní šmejdi. V knize popisovaný boj...umornost i malé výhry... Bohužel tak to je..pro mě pár návodů, kam se ještě podívat.. Ale myslím, že k přečtení pro každého v dnešním světě smluv, které stránkami konkurují knihám :D

Milky92
06.08.2017 4 z 5

knihu jsem přečetla za jeden den!
Super čtení

Alena_S
25.09.2016

Kniha je poučná, informativní a přitom čtivá, je aktuální a (bohužel) ještě dlouho bude - proč se takové nezařazují do povinné četby?

karolina0724
17.03.2016 5 z 5

Super čtivé čtení , děkuji

Metcheque
22.12.2015 3 z 5

Tato publikace je nesmírně důležitá ve své informativní rovině. Měl jsem tu čest se s autorkou setkat a o jejím boji se šmejdy si podrobně popovídat. Kniha obsahuje nejen poučný příběh o lidské blbosti (tu můžeme vidět hned v několika rovinách), ale i třeba seznam podvodných firem.

Složitější je ovšem hodnocení v rovině literární. Spíše než beletrie je kniha spíše návodem, jak se vyhnout problémům. Jak uspořádat demonstraci. Jak založit nevládku. Pokud by byla kniha napsaná v odrážkách, její forma by se možná ještě lépe přizpůsobila obsahu. Konceptu odpovídá i jazyk autorky, který je úsporný, stručný a jde k jádru věci.

Jako člověk veřejně aktivní však mohu knihu bez okolků doporučit.

karolina0724
04.04.2015 5 z 5

Skvělé, čtivé, pravdivé a velmi poučné. Povinná četba pro každého, kdo se chystá kupovat nebo prodávat nemovitost, ale i pro všechny ostatní, protože šmejdi jdou bohužel stále kolem nás a jsou stále vynalézavější.

Safienka
25.03.2015 5 z 5

Skvělá kniha o tom, jak se nebát zatočit s realitními a jinými podvodníky! Obsahuje spoustu cenných rad a přímo přesných postupů, kdyby jste se do spárů šmejdů stejně dostali. Čtivě napsáno. Zhltla jsem ji jedním dechem!