Kdo o tom ví?

Kdo o tom ví? https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442685/bmid_kdo-o-tom-vi-IIe-442685.jpg 4 415 121

Astrid Phelpsové je dvaatřicet a po letech, kdy se ne zcela úspěšně živila jako scénografka, se snaží začít znovu – a především vypořádat se závislostí na alkoholu, která ji už o dost připravila. I když by si to všechno představovala úplně jinak, nastěhuje se po návratu z londýnské léčebny ke své střízlivé, bohabojné matce v poklidném přímořském městečku Flinstead. Když se seznámí se sympatickým mladíkem Joshem, zdá se, že i ona možná dostane novou šanci. Všechno ale není tak růžové, jak by mohlo vypadat, protože někdo ví o jejím dřívějším životě víc, než by si přála, a chce, aby zaplatila za své hříchy. Kdo by ale mohl znát její nejtemnější tajemství?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Who Did You Tell? , 2020

micha-ella
15.12.2020 3 z 5

Minule jsem v hodnocení přidala, tady uberu. Je to slušný průměr. Dobře napsaná nesympatická hlavní postava, protivná holka, které jsem zlomyslně nepřála žádné štěstí. Závěr knížky je tu většinou chválený, mně se zdál překombinovaný podle šablony - ,,na konec to všechno zamíchej!"

evasamankova
14.12.2020 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu a musím vyzdvihnout profesionální výkon obou dam, které příběh načetly.
První poloviny knihy se odvíjí v ospalém tempu, ale druhá polovina to vynahrazuje i se svým perfektním vyústěním.
Příběh nezklamal.

L.Helena
11.12.2020 3 z 5

Celkový příběh docela zajímavý, ale zachránila to až tak poslední třetina knihy. Předtím mi to přišlo docela nezáživné, záhadné dopisy ve mně nějaké napětí nebo tajemno ani moc nevyvolávaly. Spíš mě přišlo až otravné, že se děj točí pořád jen kolem závislosti a celkem se nikam neposouvá. Jak říkám, zajímavé to bylo až ke konci.

ArwenAragorn
11.12.2020 3 z 5

55%
A potom si vybavím slova na rubu toho papíru. Na každého jednou dojde. A na tobě je řada teď. Je čas zaplatit za to, cos udělala.

Ale jo, šlo to. Zajímavé je, že autorka umístila příběh do stejného městečka, jako předešlou knihu Fáma. Knížka se dobře čte, ale zápletka je slabší a závěr v nemocnici mi přišel už poněkud růžovoučký.

Iki1
09.12.2020 3 z 5

Dobrý rozjezd a uvedení do děje, fajn prostřihy do minulosti, ale poté hodně rozplizlý a hlavně zdlouhavě úmorný prostředek. Tak aspoň nabušený závěr to jakžtakž zachránil.

Anna 13
05.12.2020 5 z 5

Tak ráda jsem se znovu ocitla ve Flinsteadu... Tohle přímořské maloměsto mi chybělo.

FÁMA byla kniha, která mě toto léto hodně překvapila. Rozhodně jsem nečekala, že se mi žhavá thrillerová novinka tak zalíbí, a že budu mít z nějaké nové knihy tohoto žánru opět radost.
Lesley Kara je ale skvělá spisovatelka. Má neskutečně svižný styl psaní, který vtahuje do děje a postupuje stále stejným tempem. Nikam se zběsile neřítí, ale ani nepostává na místě. Překvapuje, ale ne za každou cenu.
Autorčiny konce bývají překombinované, ale to mi požitek z jejích knih nikdy nezkazilo. Umí navodit atmosféru, dokáže, aby si čtenář zamiloval všechny postavy a ve svém oblíbeném městečku s nimi vždy rozehraje své ojedinělé hry.
Líbilo se mi, jak se zhostila tématu závislosti na alkoholu. Myslím, že do toho pronikla jak jen mohla a dokázala, že jsem s jejími závislými hrdiny hodně soucítila. Také mi do této problematiky přinesla nový vhled a změnila tak způsob, jak jsem na tyto lidi nahlížela.

Já mám knihy této paní prostě ráda. Nepovažuji je tak úplně za thrillery, protože si myslím, že kromě velké dávky napětí a zajímavě spleteného děje ukrývají mnohem víc.
Pohltí a baví. Mají v sobě všechno, co by měly poutavé knihy mít. Doporučuji.

VulpesVulpes
19.11.2020 5 z 5

Za mě tedy super :)!

anet.myblog
16.11.2020 4 z 5

Autorčinu předchozí knihu Fáma jsem ještě nečetla (ale doufám že k tomu někdy dojde!), i tak mě neminula její nová kniha. Knížka se řadí mezi psychothrillery a sledujeme život alkoholičky Astrid, která se přestěhuje do nového města k její matce a snaží se zde začít tak trochu od znova, což samozřejmě nepůjde tak lehce. Atmosféra je v knížce popsaná fakt dobře a vy se tak dokážete vžít do temného života v přímořském městečku. Knížka se mi četla dobře a chytla mě už od první kapitoly. Po většinu příběhu vlastně nevíte, komu můžete věřit a komu ne, což mě na tom dost bavilo. Na hlavní hrdinku Astrid jsem si průběžně zvykla, ale tohle prostě není typ knížky, u které si oblíbíte hlavní hrdinku, to asi moc nejde. Bylo ale zajímavé vidět příběh očima někoho, kdo se snaží vypořádat s alkoholismem. Konec knihy mi přišel trochu zmatený a během čtení mi tam přece jenom něco chybělo. Asi víc akce, protože přece jenom jsem od toho čekala trochu napínavější thriller. Ale zas tam jako bonus je tam romantická linka!
Ale pořád je to za mě doporučení, protože pokud si budete chtít zkrátit dlouhé podzimní večery doma, tak bych klidně sáhla po téhle knížce.

cornetka
13.11.2020 5 z 5

Dle slov autorky byla napsána tato kniha dřív než Fáma, ale za mě je tato několikanásobně lepší! Děj i napětí pěkně gradovaly až do samého konce. Astrid jsem fandila a věřila, že závislost zvládne a přála jsem ji, ať jí nový vztah vyjde. Za mě určitě palec nahoru!

bookbug_cz
11.11.2020 4 z 5

Oproti Fámě docela posun k lepšímu. Dobře čtivé, napsané s lehkostí. Hlavní postava mi moc nesedla, ale o to to bylo zajímavější.

MichaelaS081
03.11.2020 5 z 5

Mě se kniha moc líbila. Nemohla jsem se od ni odtrhnout.

zuzana2599
31.10.2020 4 z 5

Co se to v tom přímořském Flinsteadu děje ? Minule tu kolovala fáma, že ve městě žije pod novou identitou žena, která vraždila a teď je zase dcera June Phelpsové Astrid alkoholička ?
Já tedy tuto očekávanou knihu i pochválím. Mně se nezdála vůbec špatná, dokonce si myslím, že je to psychologický thriller. První půlka byla pomalejší, děj se pomalu rozjížděl, ale pak příběh nabral spád a konec se mi líbil. Autorce se postava alkoholičky Astrid povedla, výborně popsala její boj se závislostí a se vším co ztratila.
Už čekám co dalšího Lesley Kara napíše. Kdo o tom něco ví ?

cleopatra11
25.10.2020 3 z 5

Těžko, velmi těžko jsem dočetla tuto knihu. Už na straně 70 jsem ji chtěla odložit, stále to bylo takové mdlé, uondané.
Vydržela jsem, dočetla. Konec knihy se pak trochu rozjel, mělo švih, ale tak, jak jsem se na knihu po Fámě těšila, nadšení je ta tam.

Hvězdinka
24.10.2020 3 z 5

Takových příběhů o síle mateřské lásky / nelásky je spoustu, zde z toho vyšel průměr, který neurazí, nenadchne.

klara8886
22.10.2020 4 z 5

Za mě v prvních stránkách trochu zklamání. Oproti Fámě, ze které jsem byla nadšená, jsem se do této knihy zprvu nemohla začíst. Ale nakonec jsem ráda, že jsem knihu neodložila a četla do konce. I přes pár nudných stránek byl děj zajímavý a závěr překvapil.

Knižní střípky
18.10.2020 3 z 5

Řeknu hned na začátku – Fáma mě bavila mnohem více. Zde jsem měla opravdu velký problém s hlavní hrdinkou, která mi byla prostě krajně nesympatická. Autorce se povedlo velice dobře zachytit Astridin boj s démonem alkoholu, ten každodenní boj napít se/nenapít se, to se opravdu povedlo. Sonda do duše alkoholika byla věrná. Ale jinak je to hodně průměrný příběh. A pro čtenáře tohoto žánru v něm nebylo nic moc překvapivého skoro až do úplného konce. Ten konec to trochu zachránil, to ano, ale schéma této knihy je v podstatě totožné s jinými tohoto druhu, a tak si myslím, že mi to za chvilku splyne s dalšími podobnými příběhy. Četlo se mi to dobře, to rozhodně ano, ale hodnocení mé je pouze průměrné.

PetraKysova
18.10.2020 5 z 5

Mám rada štíl písania tekto autorky. Proste sa od čítania neviete odtrhnúť. Mne osobne nevadilo že hlvná postava bývala alkoholičkou, viac som jej verila tú jej paranoju. Ako skvelé nevdela som komu mám veriť, opäť ako aj vo fáme som vlastne ani nevedela čo sa vlastne stalo a ako to ovplyvňuje súčastný dej knihy. Jedným dychom som knihu prečítala, odporúčam. Dej je naozaj jednoduchý, krásne celú dobu plynie. Za mňa príjemná oddychová kniha.

Ajuszka
12.10.2020 4 z 5

Tak Fáma mě asi bavila trošku víc, bavila mě tak nějak celá. Tady se dej docela vlekl, nahlížíme do života alkoholičky, která se z toho snaží vyhrabat.. Děj nic moc, posledních cca 50 stran stálo za to.
Uvidíme s čím přijde autorka příště.

kneslova
10.10.2020 4 z 5

Motivem prolinajicim se celou knihou je boj hrdinky s alkoholismem. Možná, kdyby se tomu děj přizpůsobil byla by to zajímavá psychologická sonda do života takového člověka. Thriller to však jistě není. Konec trochu zmatený. Škoda, Fáma se mi líbila mnohem víc, ale četla jsem knihy mnohem nudnější.

Šánka
10.10.2020 3 z 5

Pokud bych nechtěla více psát, tak bych řekla, že souhlasím s komentářem Jany (85098211). Já ale budu tentokrát přísnější :-).
Těchto ,,babských" thrillerů jsou mraky, někdy se povedou, zaujmou, jindy je to tak, že přečtete, a za týden již nevíte o čem příběh byl. Zapadnou, ničím nevyčnívají, nepřekvapí, a do této kategorie bych zařadila tuto knihu. Je to taková odpočinková četba, tak do půlky jak z deníku alkoholičky, žádné napětí ani zvraty, druhá polovina je už lepší. Číst se to dá, ale čas strávený u této knihy bych mohla využít mnohem lépe.
Za mě rychle přečteno a bude i rychle zapomenuto......

thrillery alkoholismus vyrovnání se s minulostí thrillery pro ženy

Lesley Kara
anglická
2020  73%Fáma
2020  70%Kdo o tom ví?

Kniha Kdo o tom ví? je v