Kde spí lufťáci

Kde spí lufťáci https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383452/bmid_kde-spi-luftaci-U32-383452.jpeg 4 92 38

Protože luftu, přesněji čerstvého vzduchu, je ve městě proklatě málo, zavede vás oblíbená česká spisovatelka na hory, k rybníku, k moři A spát se bude všemožně – pod širákem, ve stanu, horské boudě, na chatě či chalupě, ale i pohodlně v hotelu a penziónu. A protože jsou chvíle, kdy člověk unikne z každodenního shonu, tak vzácné, pojí se k nim i spousta milých a úsměvných vzpomínek. Vzpomínek na blízké, rodinu, přátele a kolegy, kteří zrovna byli lufťáky.... celý text

VladiKlaisner
14.03.2019 5 z 5

Začátek a konec s trochou nostalgie a smutku, jinak knížka plná humorných příběhů ze života na téma chataření, chalupaření i dovolených na horách i u moře.
Ivanka Devátá udělá vždy dobře na duši a rozzáří úsměv na rtech.

VictorT.
13.02.2019

Milá kniha od súčasnej českej autorky Ivanky Deváté. Je venovaná chalupárčeniu, stanovaniu, skrátka dovolenkám a tiež spomienkam na rodinu a samozrejme na exmanžela Josefa Vinkláře. Páčila sa mi, až na ten záver, ktorý bol podľa mňa dosť pochmúrny... Ale dávam plný počet bodov a odporúčam :-)

apokalismus
12.02.2019 5 z 5

Miluju vyprávění paní Deváté, ta nezklame nikdy :-)

Korsika
04.02.2019 3 z 5

Ke knize jsem se dostala skrz starou paní sousedku a nelituji. Očekávala jsem oddychové čtení, což se mi potvrdilo a vrátila jsem se do doby, kterou jsem naštěstí stihla štrejchnout alespoň zády, ale obávám se, že mladší čtenáři už pojem JEŽDĚNÍ NA CHALUPU nemůžou obsáhnout a pochopit ... koupání v kovovém lavoru od nejmladšího po nejstarší, noční přebíhání v babiččině svetru na kadibudku, hraní divadla ve stodole a vyjídání třešní ve špejchárku ...

Vlajdula
12.01.2019 4 z 5

Krásná oddechovka.

chanahd
10.01.2019 1 z 5

I když jsem si knížky od paní Deváté oblíbila, tak tato se mi opravdu nelíbila.
Zarazila mně už předmluva. Ano, chápu že se píše nelehce když je člověku špatně a to tak, že i zalít usychající kytku je nelehké. Ale je tedy lepší v takové době nepsat a odpočívat.
V knize je jedna taková věta, která to asi celé charakterizuje - "Ovšem z časů, kdy byla ještě čilá, snad ještě nějaké veselí vyždímáme." Snaha prostě něco z toho vyždímat. Za každou cenu.

Evča123441
01.01.2019 3 z 5

Milé,krátké,nenáročné počteníčko.

andrii24
27.12.2018 4 z 5

Provětrané historky. Tu "pocukrované" sněhem, tu "přelité" slunečním svitem. Prověřené výletníky.

allebra
28.11.2018 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení, které pobaví, ostatně jako všechny knížky od Ivanky Deváté.

Merlinit
15.11.2018 5 z 5

Krásné, laskavé, milé a zralé.

Dixinka
09.11.2018 1 z 5

Závěr knihy byl nejlepší.

gargamelka
04.11.2018 3 z 5

Úsměvnějšího ražení kniha paní Deváté, která do své knížky promítá různá životní dobrodružství, příběhy, vtipy, kamrády. Kde genius loci se odehrává v cestování, chalupaření. Nechybí manželství, rodiče, kamarádi, děti a Pepek-pan Vinklář.

Polévka knedlíčková za 700kč. Ta bude nejspíš z Leninových jater. Pobaví styl jazyka:)

Evina.Cetba
30.09.2018 3 z 5

Čtenářkami tolik oblíbená Ivanka Devátá "s námi" tentokrát cestuje. Odpočinková četba pro ty, co také rádi občas vyjedou z města načerpat nové síly a také rádi za zážitky. Některé knihy se mi sice od Ivanky líbily více, ale stejně jsem si docela lehce početla.

4xbabča
25.09.2018 3 z 5

Není to první kniha, kterou jsem od autorky četla, ale určitě jí chybí víc optimismu. Ale i tak stojí za přečtení.

hapac
20.09.2018 3 z 5

Tak z téhle knížky jsem smutná. Ivanku Devátou mám moc ráda a její knížky si beru do čekáren k lékaři nebo když mi není zrovna do zpěvu, ale tato její zatím poslední knížka se mi opravdu dobře nečetla.

alnahu
19.09.2018 4 z 5

Milá pohodová kniha opět psána s humorem paní Ivanky, tak jak jsme zvyklí. Kniha vzpomínek na své blízké rodinu i přátele , kteří zrovna byli lufťáky. Kniha mi zpestřila jedno odpoledne , při čekání na rodinu. " Čerstvý vzduch a humor jsou lékem na všechno" - a to je svatá pravda.

Aknel26
04.09.2018 2 z 5

Nerada přiznávám, že se mi knížka nelíbila. Veselých, nebo alespoň úsměvných historek bylo poskrovnu a navíc mi připadalo, že jednotící téma, jímž je ono stanování, chataření či chalupaření, slouží spíš jako záminka k pospojování velice nesourodých historek a vzpomínek. Častá jsou povzdechnutí na téma odchod na věčnost a našla jsem i nesprávný tvar přechodníku (sic!). Milá paní Devátá, přeji vám hodně zdraví a optimismu, abyste nás mohla potěšit nějakou veselejší knížkou!

Jane333
02.09.2018 5 z 5

Skvělá pohodová knížka. Paní Devátá opět nezklamala.