Kde končí nebe

Kde končí nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515999/bmid_kde-konci-nebe-U84-515999.jpg 5 158 76

Zdravotní sestřička Bára se jednoho dne probouzí v nebi, neschopná vybavit si, jak a proč zemřela. V hlavě má jen chaotické útržky vzpomínek a nejasný pocit, že během svého života udělala něco špatně. Nečekaný návrat na Zem ji šokuje. Čas se posunul zpátky, zbývají necelé dva měsíce k napravení chyb. K hledání pravdy o sobě a svých blízkých. A možná i k cestě za osudovou láskou. Anebo je všechno úplně jinak?... celý text

giraffe
25.12.2020 5 z 5

Spolkla jsem to za jednu noc. Je to krásně čtivě a chytlavě napsané.

Miri10
17.10.2020 5 z 5

Právě jsem dočetla tento román a přiznávám, že mě úplně strhnul. Nemohla jsem jinak, než ho dočíst na jeden zátah... Perfektní věc!
Věrohodné postavy, krásné prostředí, láska, napětí,drama, humor... Prostě vše po čem člověk touží!!!

Mufa
23.09.2020 5 z 5

Očekávala jsem červenou knihovnu pro náctileté, ale kniha mě příjemně překvapila. Zajímavý námět a navíc pěkně zpracovaný. Byly i momenty, kdy jsem takový dějový zvrat nečekala, to se mi často nestává. Jedna z nejlepších knih letos, které jsem četla.

MMacicekk
19.09.2020 5 z 5

Příběh je protkán mnoha žánry. Od esoteriky po romantiku, od detektivky k dramatu. Nejde však jednoznačně určit, který žánr převládá. Jelikož miluji detektivky, pátrání po tom, co se stane, mě velmi pohánělo při četbě vpřed. Měla jsem svůj tip, jak by vše mohlo dopadnout, ale byla jsem vedle jak ta jedle. Líbilo se mi, jak autorka dokázala napsat příběh s tolika zvraty, které jsem v žádném případě nečekala, ale i s takovými, které očekáváte, aby vše bylo nakonec úplně jinak. Tuto vcelku útlou knihu jsem si nesmírně užila a už se mi dlouho nestalo, aby mě kniha takového mixu žánrů tak upoutala a úplně přikovala ke stránkám.
Na závěr se přiznám, že příběh nedopadl přesně podle mého očekávání a byla jsem i trochu smutná z konce, který si autorka pro své čtenáře přichystala. Ale zřejmě to tak mělo být.

Hanýžka69
28.08.2020 5 z 5

Očekávala jsem "červenou knihovnu", ačkoliv mi bylo řečeno, že vlastně ani tak moc néé. No jasně že jo. Jenomže . . . tenhle kabátek je rozhodně ušitý z více vrstev (žánrů). Má spoustu kapes (dějových zvratů) - některé jasně přiznané, některé porůznu skryté, jejich obsah někdy odhadnete, ale často vás překvapí. Jakmile se do kabátku oblíknete (začtete), nebude se vám chtít svlíknout. A co mně "pohladilo" - je ozdobně proštepován odkazy na filmy a muziku. Je jich v textu nezvyklé množství, ale sednou. Já to brala jako takovou hru - co/koho ještě neznám? Zůstaňme u filmů - kniha je trochu jako Hříšný tanec. Romantika nejtěžšího kalibru, z čehož jste už dávno vyrostli, přesto vás to sakra dojímá, protože tam nacházíte spoustu (třeba nepřiznaných) vlastních citů a nostalgicky vzpomínáte, jak jste ten film v pubertě žrali. Taky je to trochu jako Legenda o vášni. Na relativně malé ploše spousta děje, někde ho předvídáte, ale někde bác - otočka o 180°. A když se na konci vzpamatujete, víte, že tohle prostě musíte vidět znova. A taky mi to připomíná Šestý smysl - je to o věcech pro většinu tajemných, někdy nepředstavitelných a v některých chvílích přetáčíte zpátky, abyste si ověřili, že jste na tu překvapivou scénu vlastně byli drobnými detaily dávno připravováni, že to perfektně zapadá. Shrnu to: připravte si kapesníky - dojme vás to, udělejte si čas - jestli sáhnete po knize jen na chvíli, než se vám upeče koláč, zaručeně ho spálíte, dále - můžete si být jistí, že si ničím jisti být nemůžete (něco jako u Bobbyho Ewinga z Dallasu - umře, po x dílech zjistíš, že neumřel ;-) . . .pozn. pro pamětníky). A nakonec vězte, že vás to donutí popřemýšlet o vlastním životě. Ti, kdo věří, že je něco po smrti, mají možná (s velkým otazníkem) šanci na opravný pokus. My, co v žádné nebe nevěříme, si to musíme všechno urovnat na jeden zátah. Ať jste ten první nebo druhý případ - život je fantastický, že? :-)

Jajina564
24.08.2020 odpad!

Taková divná slátanina bez hlavy a paty, kterou jsem dočetla jen silou vůle a byla jsem ráda, že je konec...Nechápu tolik nadšených komentářů, pro mne ztráta času...

dagmar2403
19.08.2020 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem, jakmile se čtenář ponořil do děje, nedalo mu to, dokud se nedostal až na konec. Osobně mám pro takové "osudové" příběhy slabost. Kromě poutavé zápletky navíc dostanete i pár podnětných námětů k přemýšlení o životě, který může někdy opravdu skončit naprosto nečekaně. I když "konec" v mysli autorky není vůbec smutný nebo depresivní, stejně uzavírá jednu etapu, kterou by člověk měl rád dořešenou a nenechal po sobě jen kupu restů (většinou vztahových, samozřejmě). V rutině všedních dní člověk totiž často zapomíná na ty nejdůležitější věci...

Aquagirl
09.08.2020 5 z 5

Wow, tohle jsem nečekala. Kniha se mnou strávila dovolenou a já čekala pěkný romantický příběh, který se bude ideálně hodit k té letní atmosféře. Ale dostala jsem mnohem víc. Tohle nebyla zdaleka jenom romantika, tady bylo totiž úplně všechno. Taková nálož emocí!! Nevím, jestli to v nebi opravdu vypadá takhle, ale jestli ano, tak se už na něj těším. Bára je ohromně sympatická holka a já s ní prožívala každou chvilku, jako by se to celé stalo přímo mně. Tak moc jsem jí fandila! A ten závěr mě rozsekal. Tleskám ve stoje, tohle je pecka.

Anitka.KM
11.07.2020 5 z 5

Je to krásný příběh o životě a smrti protkaný laskavostí autorčina hlasu. Čtení bylo příjemné, lehoučké, smutné i usměvavé a já jsem celou dobu s nadšením balancovala mezi "určitě" a "možná", procházela se po řádcích společně s Bárou, která se na chvíli stala i mojí kamarádkou, a přestože jsem si konec představovala jinak... byl krásný a hluboký.

sarkusak
09.07.2020 5 z 5

Skvěle napsaný román,který vás pohltí a nepustí az do posledni stránky. Přitom to není preslazena slaďárna jen pro ženy. Napínavý dej od začátku az do konce.Rozhodne nebudete litovat,az si ji přečtěte.

Špenda
07.07.2020 5 z 5

Jsem šťastná že kniha je na světě. Nemohla jsem se dočkat. Je to tak nádherné čtení kde běhá mráz po zádech, spotřebuje se spousta kapesníků. Autorce moc děkuji a věřím že to není poslední dílo.

ATheo
01.07.2020 5 z 5

Místy dojemná, místy napínavá, plná humoru a laskavá. Taková je tahle kniha. Hned od první stránky mi bylo jasné, že je stylově skvěle napsaná, ale čekal jsem, že mě děj moc nezaujme. No, opak je pravdou. Nemohl jsem ji odložit a dočetl jsem ji takřka jedním dechem. Postavy jsou tak živé, že na člověka div nevyskočí ze stránek, a hlavní hrdince jsem moc přál happyend... abych se po dočtení zastavil a začal přemýšlet, jak vlastně definovat happyend. Každopádně ve mě kniha zanechala neurčitý hřejivý pocit spokojenosti.

luky123
13.06.2020 5 z 5

Konečně nová knížka od této autorky! Četla jsem její předešlé a moc se mi líbily, na tuhle jsem narazila náhodou a musím říct, že jsem hodně překvapená, nečekala jsem takovou změnu žánru. Ale je to změna v tom nejlepším slova smyslu. Knížka se čte úplně sama, je plná zvratů, napětí i romantiky. Jak tu psal někdo níž, nebylo možné se od toho odtrhnout, moc jsem hlavní hrdince fandila. Výborné čtení.

Tomha
05.06.2020 5 z 5

Hodina a půl po dočtení.... a pořád nenacházím ta správná slova. Tuto nenápadnou knížku mi "vnutila" manželka s tím, že je to téma mně blízké. Nahlédl jsem do ní se shovívavým úsměvem, protože ne, nejsem milovníkem romancí pro ženy... Po pár stránkách jsem s úžasem zjistil, že mě bude bavit. Po dalších pár jsem se přistihl, že nedokážu přestat číst. Že jsem tím příběhem naprosto polapen. Velmi mě překvapilo, jakým směrem se příběh ubírá, místy jsem byl napnutý jako při čtení detektivky. A konec mě téměř dohnal k slzám. Zřejmě už státnu a začínám být sentimentální, ale tato kniha je podle mě naprosto jedinečná. Co s námi bude, až umřeme? Spousta otázek a pocitů, které teď mám a neumím popsat. To se mi nestalo už velmi dlouho.

jana1088
03.06.2020 5 z 5

I když kniha na prvních stránkách může působit jako sladká telenovela a může se zdát, že tam některá místa jsou úplně zbytečná, není to tak. Každá z těchto scén je důležitý kousek skládačky, který během čtení perfektně zapadá přesně tam, kam má. Moc mě bavilo to napětí a nepředvídatelnost příběhu. Prostě to nešlo zavřít a jít vařit, nebo spát dokud nebudu vědět, jak to s Bárou bude dál. Pěkný příběh gradující v totální pecku jsem dočetla a měla tolik nepopsatelných pocitů, o kterých jsem musela dlouho přemýšlet. Jediné, co jsem věděla okamžitě bylo "Tak tohle jsem rozhodně nečetla naposledy" ❤️

Daisy21
22.05.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem měla možnost betovat a neuměla si představit, že by nevyšla. Je to silný současný román spíše pro ženy, zabalený do hávu tajemna, pod který by leckdo z nás chtěl umět nahlédnout. Po přečtení Kde končí nebe doufám, že to tam takhle opravdu vypadá. Pak by totiž nebylo čeho se bát. Jaké by to ale bylo vrátit se s tímto vědomím zpět? O tom se Petra velmi zdařile zmiňuje v tomto novém, skvěle napsaném románu. Nudit se u něj rozhodně nebudete.