Kde končí nebe

Kde končí nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515999/bmid_kde-konci-nebe-U84-515999.jpg 5 158 76

Zdravotní sestřička Bára se jednoho dne probouzí v nebi, neschopná vybavit si, jak a proč zemřela. V hlavě má jen chaotické útržky vzpomínek a nejasný pocit, že během svého života udělala něco špatně. Nečekaný návrat na Zem ji šokuje. Čas se posunul zpátky, zbývají necelé dva měsíce k napravení chyb. K hledání pravdy o sobě a svých blízkých. A možná i k cestě za osudovou láskou. Anebo je všechno úplně jinak?... celý text

happystar
30.07.2023 5 z 5

To byl tak krásný příběh! Kéž by to tak bylo doopravdy.

BlueberryMuffin
30.07.2023 5 z 5

Milé hezké čtení s nádechem "detektivky" (aneb "jak to teda bylo/bude? :D). Drhly mi jen maličkosti a většina z nich sedí k žánru, takže jasný plný počet bodů. :)

martenkaaa
23.07.2023 5 z 5

To byla tak krásná knížka! Milá, čtivá, plná krásných myšlenek. Dlouho ji z hlavy nedostanu a všem vřele doporučuju.

Erinyie
21.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Tento žánr primárně nevyhledávam když jdu knihkupectvím tak regál míjím bez povšimnutí, o to více jsem byla překvapená když se ke mě kniha dostala a já mohla prožívat životní cestu společně s Bárou

Příběh si vás hned od prvních stránek získá, zpočátku se tváří jako pěkný romantický lehce předvídatelný příběh jedné lásky ale již po pár kapitolách se vše obrátí o 180 stupňů a vy budete přemýšlet jestli máte v ruce správnou knihu.

Vše je tak krásně popsáno, emoce naděje a láska že máte pocit že jste součástí příběhu a každý moment prožívat společně s Bárou a dalšími postavami v knize.

Od začátku jsem Báře fandila a doufala jsem, přála jsem ji happyend, ono jak tomu u románu bývá očekávala jsem ho, ale musím se přiznat že u konce knihy jsem si i poplakala , záleží na úhlu pohledu a jak člověk šťastný konec vnímá.

Pro mě tato kniha byla krásným útěkem od reality s hlubokou a krásnou myšlenkou, paní autorka čte velmi čtivě a hned na prvních stránkách si mě získala.

Ještě jednou děkuji za překrásný čtecí zážitek

olejnice
17.07.2023 5 z 5

Strašně bych si přála, aby to tak doipravdy bylo ! A už teď bych se těšila

Knihomolka97
27.06.2023 5 z 5

Petra Langova píše zkrátka skvělě. Opět nezklamala. Čtení to bylo smutné, zároveň milé, vtipné a nechyběla i špetka romantiky. Četla jsem se zatajeným dechem a čekala, co příjde dále. Báře jsem moc fandila. Jeden moment mě úplně odrovnal, protože jsem to nečekala. Nebo alespoň ne tak z ničeho nic. Byla jsem překvapená i ze závěru a takový konec velmi oceňuji.
Kdybych zemřela a dostala se na místo, jaké je v knize, byla bych šťastná jako blecha. Zajímavě vymyšlené a dovedu si představit, že by to takto mohlo fungovat.

Besa
11.06.2023 5 z 5

Krásny príbeh plný prekvapivých zvratov a ... človečiny je to pravé slovo myslím.
Anotácia ma veľmi zaujala, už keď som ju čítala som vedela, že táto kniha bude pecka. A aj bola ale trochu inak ako som si predstavovala. Autorka má bezmedznú fantáziu a nádherný zmysel pre humor. Veľmi sa mi páčili postavy z knihy, sympaťáci, najmä hlavná postava Bára. Na prvý pohľad drsňáčka, čo si nedáva servítku pred hubu ale s krásnym citlivým srdcom. Keď sa dostala do neba, chechtala som sa na jej trefných komentároch, ktoré boli v kontraste s opisom neba skoro absurdné. Nebo je opisované skoro gýčovo hudba, západ slnka, dokonca jednorožci. A na druhej strane totálne zmätená Bára, ktorá nechápe, čo sa stalo. Začína sa odvíjať úžasný príbeh, ktorý naberie grády, keď sa Bára dostane na zem.

mstychov
08.06.2023 5 z 5

Věříte na věci mezi nebem a zemí? :) Ať ano, či ne, tahle knížka vás chytne za srdce. Už podle anotace mi bylo jasné, že mě téma bude bavit.

Bára je zdravotní sestřičkou na gynekologii. V práci je spokojená, plánuje svatbu se snoubencem Filipem, vše vypadá ideálně, až na to, že se jednoho dne probudí v nebi. Zde se potkává se sympatickou Noemi, která jí postupně odhaluje, jak to nahoře chodí.

Bára se v nebi rozkouká, přijme svůj osud, najde si přátele, když v tom se opět probudí ve svém bytě a Filip jí nese snídani. V tuhle chvíli zažívá čtenář šok, protože Bára zjišťuje, že se objevila zpět na zemi a zbývají jí už jen dva měsíce do dne, kdy zemřela.

Proč se objevila zpět? Jaké je její poslání? Udělala vše ve svém životě správně? Pro ni je pozdě, ale je tomu tak i u jejích blízkých? Jde vůbec ovlivnit něco, co má ve svých rukou nebe?

Knížka je napsaná velice čtivě, jak už jsme od autorky zvyklý. Upřímně miluju její styl, kdy se v jednu chvíli smějete parádním slovním obratům a v další chvíli jste dojatí nad tím, co se děje s postavami. Všechny postavy v knize jsem si oblíbila, ať ty kladné, tak ty záporné, jsou perfektně vykreslené.

Já osobně na věci mezi nebem a zemí věřím. Tento příběh je skrz naskrz prostoupený nadějí, láskou a přátelstvím. Čiší z něj myšlenka, že je VŠE možné, jen je potřeba nikdy neztrácet naději.

Oblíbená věta z knihy:

Bůh má mnohem větší smysl pro humor, než bych se nadála.

Jane2016
31.05.2023 5 z 5

Kde končí nebe, knížka s tak krásnou a zajímavou anotací, že si jí nemůžete nepřečíst. Knížka, která řeší neotřelá, nová a nečekaná témata smrt, život, náš čas na zemi a spoustu dalších otázek, které nemáte šanci řešit během chaotických dnů.

Já sama jsem si k příběhu sedla kolem desáté hodiny večer s tím, že si přečtu jednu, dvě kapitoly a půjdu v klidu spát. Jenomže víte, co se stalo? Knihu jsem dočítala kolem půlnoci, uřvaná jak želva a dojatá tak, jak jsem opravdu dlouhou dobu nebyla. Dojemný příběh mě strhl do sebe a nepustil.

Hlavní hrdinka celého příběhu je statečná sympaťačka, přesně taková, jakou si každý čtenář přeje. Společně s ní jsem zažila snad všechny emoce, takže jsem jí na konci příběhu nemohla nemilovat. Jsem nadšená a neskutečně moc se těším na další autorčiny příběhy!

Sečteno podtrženo, Kde končí nebe je pro mě bezelstnou, dojemnou a nádhernou knihou, kterou rozhodně zařadím do nejlepších knih za tento rok! Pokud hledáte originální příběh, který Vás donutí se nad spoustou věcí zamyslet, víte, co máte dělat!

iveta3689
23.05.2023 3 z 5

Milé čtení, na mě možná až moc sladké a místy naivní.

katynka78
26.02.2023 5 z 5

Tato kniha je pro mne naprosto dokonalým spojením témat, která mám ráda - lékařství, víra, naděje, život po životě, smysl života. Dlouho jsem knihu nemohla sehnat a o to větší radost byla, když jsem si ji jako první letos 2023 přečetla. Měla jsem ji na doporučení @danago a Danuška má u mě obrovské poděkování, protože nebýt jí, tak by mě tato knížka minula a já bych přišla o dokonalý příběh.
Čtivé a zároveň nutící k přemýšlení, nebe se ve vaší fantazii zhmotňuje a přináší do srdce lásku a něhu. Kniha navíc obsahuje i romantickou linku, přináší i vážná témata - domácí násilí, vážná nemoc, nehody. Nedokážu asi dokonale napsat, jak je tato kniha krásná.
A navíc to všechno přinese všechny možné emoce a rozhodně u toho nebudete lhostejní.
Moc paní Langové děkuju, protože celou knihou jde hlavně ta krásná lidská emoce - láska. Za mě úžasný počin. Děkuju.

cecetka
06.02.2023 5 z 5

Taky bych se chtěla jednou takto sejít se svojí maminkou.

Rudyamon
25.11.2022 5 z 5

Opravdu krásný příběh, který dokáže nadchnout i ateistu, protože popisuje místa, kde spočine duše z čistě lidského hlediska a to způsobem, který mi je velice příjemný. Ta kniha byla pro mě velikým překvapením a hned se stala jednou z mých nejoblíbenějších. Ten styl prostě miluji...

Dela111
21.09.2022 5 z 5

Ne ne a ne, podobné knihy já dávno nečtu, nic co se blíží romantice, protože mě to nebaví! ;-) A světe div se, tohle jsem přečetla a ještě k tomu na jeden zátah! Tak moc se mi to líbilo :-). Snad jsem po posledních knihách potřebovala něco vlídnějšího :-).
Na rozdíl od jiné podobné četby, tento příběh nepůsobí přeslazeně nebo hloupě. Motiv knihy v sobě má něco z oblasti mezi nebem a zemí, ale hlavně je to hluboce dojemný příběh plný laskavosti, pochopení, plný lidskosti a nechybí kapka humoru.
Kniha je o tom, že život neurčují jen velká a zásadní rozhodnutí, ale že jej často určitým směrem pošlou drobné příhody, letmá setkání, že i zdánlivá drobnost, sebemenší laskavost a pomoc v pravý čas, může být cenná mnohem víc, než se v danou chvíli jeví. A také je to o slušnosti, empatii a odpuštění.
Příjemná čtivá oddechovka, která obsahuje i něco smutného, ale i tak zanechá hřejivý pocit. Ráda doporučím všem, kteří mají podobné knihy v oblibě.
90%

Danago
02.08.2022 5 z 5

Moc krásná knížka, velice dobře vymyšlená a naprosto v souladu s mou vlastní vírou. Myšlenky , které nám autorka předkládá mezi řádky příběhu mi vštěpovala moje babička. Ale žádný strach nejedná se o náboženskou nebo esoterickou knihu. Je to krásný , lidský příběh, který je okořeněný trochou romantiky, trochou nadpřirozena a fantazie. Kdo má otevřenou mysl jako já , ten uvěří.
Autorka píše velice čtivě a já věřím, že knížka vás chytne a nepustí dokud ji nedočtete. Ve mě vyvolala spoustu krásných emocí. Hlavní hrdinka je sympatická dívka a závěr vás možná dovede i k troše zamyšlení.
Určitě se jedná o naprosto jedinečnou a originální knihu.

tittanie
20.05.2022

Zajímavá myšlenka, docela hezky zpracovaná. No těším se na nějakou další knihu od této autorky.

smrčci
20.10.2021 5 z 5

Nádherný, dojemný příběh.

essene
04.03.2021 4 z 5

Nádherný příběh

Erawan
16.02.2021 5 z 5

Knížka se mi dostala do ruky víceméně náhodou, ale příběh mne rychle pohltil a nemohla jsem se něj "urvat", dokud jsem nedočetla. Moc pěkně napsané, čtivé, jen z konce jsem byla trošku smutná...

Nyangumi
30.12.2020 3 z 5

Ze začátku jsem z toho měla srandu, popisy posmrtného života jak z Hollywoodu a zářící andělé, panebože. Ale četla jsem dál a najednou jsem si uvědomila, že nemůžu přestat, tak mě to vtáhlo do děje. Ano, je to romantika s duchařským ústředním motivem, ale pěkně napsaná. Co jsem si z toho odnesla:
1. Važ si okamžiků ve společnosti svých blízkých
2. Nesuď lidi podle prvního dojmu