Každé další léto

Každé další léto https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518285/bmid_kazde-dalsi-leto-d4o-518285.jpg 4 149 52

Seznámili se jako děti a během šesti let, kdy se vídali o letních prázdninách, jejich kamarádství zvolna přerostlo v lásku. Pak přišel náhlý zlom a stačilo jediné zaškobrtnutí, jediná nerozvážnost, aby všechno bylo zničeno. A o jednom osudném víkendu ztroskotal i pokus dát to znovu do pořádku. Říká se, že dvakrát nevstoupíš do jedné řeky, a pro Persefonu Fraserovou to od chvíle, kdy se před více než deseti lety dopustila největší chyby svého života, platí dvojnásob. Už není dospívající dívkou, která tráví bezstarostné léto uprostřed divoké přírody na břehu třpytivého jezera, ale seriózní a úspěšnou mladou ženou. Bydlí ve stylovém bytě, veškerý svůj čas tráví převážně v práci a užívá si radovánek městského života. Přestože je neustále obklopena přáteli a o partnery také nemá nouzi, nikoho si k tělu moc nepouští a do srdce už vůbec ne. Vše se ovšem změní, když jí jednoho dne kdosi zavolá z neznámého čísla. Tu se Persefona rázem v duchu vrátí o dvanáct let zpátky, na staré známé místo v Barry’s Bay. Věci se dávají do pohybu a ona se zanedlouho znovu ocitne tváří tvář svému osudovému muži Samu Florekovi, o kterém kdysi bývala přesvědčena, že bez něj nemůže žít.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Every Summer After , 2022

Šárka78095
11.11.2023 5 z 5

Nádherné

Terrez93
10.11.2023 5 z 5

Tahle knížka byla milé překvapení. Moc se mi líbila, krásná pomalá romantická linka.
Střídání dvou časových rovin dodalo knížce dynamičnost Hlavní hrdinové Persy a Sam prožívají své nové životy, které se jim zase střetnou. Oba pak společně rozplétají stíny minulosti a řeší budoucnost. Neřešíme osudy jen dvou hrdinů, ale i jejich rodin, kamarádů, jejich úspěchy i pády.

Druhý díl o Charliem by byl fajn a určitě bych si ho mile ráda přečetla.

Wabinka
28.10.2023 5 z 5

Krásná pomalá romantika. Plynule se zde střídají dvě dějové linky-ze současnosti a z minulosti, kdy Percy se Samem byli děti. Důvod, který je rozdělil na dlouhých dvanáct let, jsem si tak trochu myslela. Moc se mi líbil vývoj a růst postav, autorka skvěle popsala jejich pocity a uvědomění lásky.
Líbilo by se mi i pokračování s Charliem.
A doufám, že u nás vyjdou i další knihy od C. Fortune

TerryDee
21.10.2023 5 z 5

Kniha Každé další léto se odehrává ve dvou časových rovinách, a to v minulosti a současnosti. Mně se tohle rozdělení zamlouvalo, protože jsme díky tomu mohli sledovat rozvíjejících se vztah Persy a Sama. Vidíme tu celou cestu jejich přátelství, které se postupně mění v něco hlubšího a vážnějších.

Líbí se mi, že to není jen další romantická knížka o dvou lidech. Ale že je to příběh, který v sobě nese i důležité téma a zajímavé myšlenky. Takže se tu potkáme s rodinnými vztahy, přátelstvím, láskou, úzkostimi a panikou, nedostatek komunikace a lži.

Díky tomu naši hrdinové, Persy a Sam, nejsou dokonalí. Ale chtějí se svými nedostatky pracovat, i když to vždy není jednoduché. Největší kámen úrazu byla nedostatečná komunikace mezi hlavními hrdiny. Myslím si, že kdyby jednali na rovinu, tak se mnoho věcí nemuselo stát.

Postupem čtení jsem si říkala, co se tak asi mohlo stát. Měla jsem jistou teorii, která by tomu mohla odpovídat. Ale i tak jsem byla překvapená, že se to stalo.

Musím říct, že mě to velmi mile překvapilo. Jakože hodně. Nevěřila jsem, že na mě kniha tolik zapůsobí a že mě donutí přemýšlet o různých věcech. Rozhodně to stojí za přečtení.

Jenny46
19.10.2023 5 z 5

Krásný letní romantický příběh, který se četl sám...
Doporučuji oddechové nenáročné čtení s kouzelnou atmosférou

Lucie.285
18.10.2023 5 z 5

Musím souhlasit se všemi pochvalnými recenzemi. Jedná se o krásnou romantickou knížku a autorka přesně věděla co chce napsat a jak. I přesto, že člověk tušil, co se stalo, byl napjatý až do posledních stran. Máme zde sympatické hlavní postavy Persy a Sama, jejich charaktery autorka krásně popsala. Myslela jsem, že se z její kamarádky nebo bratra Charlieho vyklube podvraťák, ale to se nestalo. Naopak jsem si v jeden moment říkala, že Charlie je dobrý kluk, jak se snažil Persy rozptýlit. Příběh vypráví hlavní hrdinka a prolínají se nám dvě linie-minulost a přítomnost. Z konce mi bylo smutno, ale nakonec všechno dopadlo šťastným koncem. Doporučuji.

Šánka
10.10.2023 5 z 5

Romantičky, čtěte! To je tak krásný příběh, který by vás neměl minout. Možná, že mé nadšení je tím větší, protože až tolik tento žánr nečtu, ale mně se to moc líbilo.
Bylo jim 13, Percy a Sam se seznámili o prázdninách a byli nerozluční, dvě dokonale spřízněně duše. Z jejich kamarádství se během dalších let zrodila láska. Jenže kolik takových prvních lásek je navždy? Nedorozumění, zrada, jedno šlápnutí vedle, nebo jenom zasáhl osud a jejich cesty se na dvanáct let rozdělí, aby možná ten stejný osud jim mohl dát druhou šanci. Dá se odpustit a najít společnou cestu?
Přečtěte si, není to žádný našlapaný děj, přitom jsem knihu přečetla téměř na jeden zátah. Vše si krásně pozvolna plyne, a ta prázdninová atmosféra je dokonalá, postavy jsou opravdové, budete jim fandit.

dasha0306
07.10.2023 4 z 5

Střídání kapitol ve stylu tehdy a teď, kdy se postupně dostáváte k závěrečnému rozhřešení, mi vyhovoval, když více se mi líbilo to, jak autorka dokáže vylíčit postavy a popsat atmosféru míst tak, že se mi pak o tom i zdálo. Na druhou stranu, ač mě ke konci kniha v ději překvapila, je to prostě oddechová romance za poctivé 4 hvězdičky :-)

kanitsuj
05.10.2023 4 z 5

Pro někoho možná trochu utahanější romance bez pořádné akce, ale mně se to moc líbilo! Je to takový něžný příběh odehrávající se v krásném prostředí na březích jezera, které odráží vnitřní naladění hrdinů. Stále jsem čekala, co se stalo a i když mně to mohlo v průběhu čtení napadnout (indicie tam byly:-)), byla jsem napjatá až do konce a strašně jsem se bála, aby to dopadlo, jak má a nebyla jsem zklamaná.

Jeanine8
26.09.2023 4 z 5

Kniha mi sedla do nálady, čtivé, romantické, trochu dramatu, sympatické postavy.

Dela90
23.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Percy a Sam se seznámí jednoho léta o prázdninách a stanou se nerozlučnou dvojkou. Každé další léto spolu tráví čas a jejich přátelství pomalu přeroste v něco víc. Jenže, pak Percy všechno zničí a odjede. Po mnoha letech se opět setkávají a jejich minulost a hlavně city, které k sobě chovaly vyplouvají na povrch.

V knížce sledujeme velké přátelství, první lásku a taky výčitky svědomí, strach a bolest.
Autorka nádherně popsala prostředí chaty a jezera, měla jsem pocit, jak kdybych tam opravdu byla - nádherná letní atmoška.

Knížka je rozdělena na minulost - kdy se Sam s Percy poznali. Jak se spřátelili. Jak jejich přátelství postupem času rostlo, co zažívali. Sam byl pro Percy nejlepší kamarád, četl i její hororové pokusy o povídky. Trénoval ji v plavání. Prostě tady byl pro ni.

Přiznám se, že mě více bavily kapitoly z přítomnosti, kdy se po letech Percy a Sam znovu potkávají, a co prožívají.

Pak tu byl Charlie, který ze začátku působil, jako namachrovaný blbeček, ale postupem času se z něj vyklubal celkem fajn kluk.

Pořád jsem čekala a v hlavě dávala dohromady různé teorie, co tedy Percy udělala!? Nakonec jsem byla úplně, ale úplně v šoku. Takové rozuzlení jsem nečekala.

Nicméně knížka se čte neuvěřitelně lehce, vtáhne vás do děje a už nepustí a vy prostě chcete vědět, jak to skončí. Doporučuju přečíst, protože u téhle knížky se rozhodně nudit nebudete.

“Jsi totiž tak nějak celá divná. Dodal a snažil se zadržet smích. Mrskla jsem po něm polštář. Zvedl ruce nad hlavu a chechtal se. Ale, já mám divné věci rád.

Děkuji, za poskytnutí recenzního výtisku v rámci #spoluprace @knihydobrovsky @kate_valter

ester4597
21.09.2023

Tohle bylo krásné čtení, plné emocí a lásky

Příběh je o Percy a Samovi. Percy jezdí na prázdniny k jezeru, kde potká Sama a hned se z nich stanou nejlepší kamarádi a postupem času jak jsou starší a starší začínají cítit i něco jiného než přátelství. Objevuje se tu láska mezi něma, ale ani jeden nechce zničit pevné přátelství, které mezi něma je.

Jsou tu dvě časové linie. Jedna je z budoucnosti a druhá z minulosti. Autorka nás uvádí do děje a postupem nám odekrývá, proč se přestali bavit a proč Percy přestane jezdit k jezeru.

Minulost se odehrává u jezera, kde Percy se Samem během letních prázdnin tráví všechen čas. Sam chce být doktorem a Percy je milovnice hovorových knih či filmů.
Tahle kombinace mně připadala úžasná .

Charlie je starší bracha Sama, ze začátku knihy jsem myslela, že on bude ten, do kterého se Percy zamiluje, ale nebylo to tak a kvůli tomu mi to přijde ještě zajímavější. Navíc Charlie není zlaticko, ba naopak škádlí jak Sama tak Percy a navíc je to on kdo si všimne, že mezi nima je něco víc než přátelství.

A jednoho dne se všechno pokazí a oba se od sebe odcizí. Potkají se znovu až za dvanáct let při nepříjemné události.

Sam a Chalie je každý jiný a oba jsem si hned zamilovala. Sam má klidnou povahu, kdežto Charlie chytá neustále nějaké roupy a oba škádlí. Ze začátku jsem si myslela, že se oba zamilují do Percy a vlastně částečně to tak i bylo, ale víc neřeknu .
To prostředí u jezera a u přírody mi přišlo strašně kouzelné a četlo se to perfektně.
Taky se mi strašně líbilo zpracování děje jak se po dvanácti letech znovu setkali. Autorka se s tím popasovala skvěle !
Jediné co bych vytkla bylo, že autorka shazovala celou vinu na Percy, ale ve skutečnosti to začalo Samem, a proto se stalo to co se stalo. Nicméně i přesto Sam nepřestal milovat Percy a nikdy se s tím nevyrovnal.

Pokud máte rádi romantické knížky, které se odehrávají u jezera v létě a mají lehce tragickou událost, tak tohle je pro vás!

Doporučuji všemi deseti a jednou bych si knihu přečetla klidně znovu.

Děkuji @knihydobrovsky a @kate_valter za možnost si knihu přečíst s předstihem.

Airelle
21.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Za recenzní výtisk a možnost si knihu přečíst ještě před jejím vydáním moc děkuji @knihydobrovsky

Musím hned na začátku říct, že tohle bylo milé čtení. Velmi odpočinkové a okamžitě jsem byla vtažena do děje, což se hned tak nestává.

Příběh je vyprávěn ve dvou časových rovinách a to v minulosti po dobu 12 let a v přítomnosti během jednoho víkendu.

Postavy Sama i Percy (Persefona) poznáváme jako děti a postupně stárnou, co mi tedy trochu vadilo, že se nikam nevyvíjely. I jako dospělé jsem je vnímala spíš jako děti než dospělé, hlavně kvůli jejich nevyzrálému chování.

Největší zápletkou je tu to, že nevíte, co se pokazilo a proč spolu dříve nejlepší přátelé a zároveň pár už 12 let nemluví.

Moje podezření se naplnilo, ale ve finále mi přišlo nelogické, jak to autorka pojala. Snad poprvé se mi stalo, že bych brala jiné vyústění příběhu, i kdyby se jednalo o milostný trojúhelník. Přišlo by mi to zábavnější. Doufám, že se dočkáme i dílu s Charliem.

Knihu Vám ale rozhodně doporučím přečíst. Ještě si jí klidně vezměte k vodě, když je venku pořád 30 stupňů.

knizni.taurus
20.09.2023 5 z 5

Za recenzní výtisk děkuji @knihydobrovsky :)

Když jsem postupně zabředávala do příběhu, tak jsem si říkala, že něco podobného jsem už četla - Láska a jiná slova od Christiny Lauren. Každé další léto je kniha, která je v lecčem podobná, ale pořád má co nabídnout. Takže pokud máte rádi styl vyprávění třeba Colleen Hoover (ale nebojte zas tak vás to nerozloží) nebo jste už četli zmíněnou laurenku, tak by se vám tahle kniha mohla líbit.

Moc se mi líbilo rozdělení do dvou rovin - minulost a současnost. Díky tomu je příběh vždy napínavější a dynamičtější. Hlavní, ale i vedlejší, postavy jsou velmi sympatické. Bratry Florekovy jsem si oblíbila hned a Persefona si mě získala nejen svým super jménem, ale její zálibou v hororech. Když sledujete příběh z minulosti a současnosti, vždycky je tam takové to: ale no tak, oba víte, že chcete toho druhého, tak proč vám to nedochází :D, ale je fajn sledovat ten jejich vztahový vývoj od dětských let, přes teenagera až po dospěláka.

Příběh se čte moc dobře. Je to opravdu takový letní příběh, protože se většina odehrává v létě u jezera, ale je tam i ten stín toho tajemství a jednoho "heart broken" zvratu. Kapitoly jsou sice delší, ale nějak mi to ve čtení nevadilo a každou další kapitolu jsem s radostí začínala hned jak to bylo možné.

Tohle je kniha o dvou spřízněných duších, které jsou pořád jen lidmi, kteří dělají chyby nebo místo komunikace si něco jen špatně domyslí a z toho vzniká propast, kterou se snaží zacelit. Tyhle příběhy, kdy někdo potká někoho už v dětských letech a ten vztah se pomalu rozvíjí je za mě skvělý, protože celá ta romantická linka je dobře vystavěná, lehce uvěřitelná a pro romantické duše takovým pohlazením.

4,5/5 hvězdiček, na plný počet mi tam něco scházelo, ale pořád to za mě určitě stojí za přečtení

monika0181
15.09.2023 5 z 5

Mohu říct, že opravdu souhlasím s hodnocením Maryen478. Čekala jsem letní oddechovku, ale nemůžu říct, že mi tak pocitově sedlo. Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji na jeden zátah a chtěla jsem znát konec a v dobrý konec doufala. A kniha je jak náš život, můžeme potkat svou lásku již jako mladí, ale naše chyby, nerozhodnost, špatné komunikace a i sám život nás zavedou úplně jinam. Myšlenky mi stále bloudí ke knize, myslím na Sama. Fandila jsem mu od počátku knihy, i když ta přílišná zodpovědnost způsobila velké trable. Na druhou stranu, jeho rozhodnuté po setkání po letech s Percy mi vzalo dech. Opravdu ji miloval. Jsem ráda, že to byla kniha s dobrým koncem. Jistě zůstane dlouho v mých myšlenkách. Předpokládám, že se k ní někdy opět vrátím.

annettka1098
12.09.2023 3 z 5

Od knihy jsem měla velmi vysoká očekávání a to byl pravděpodobně největší kámen úrazu. Vzhledem k častým přirovnáním ke knihám od Colleen Hoover jsem čekala srdceryvný příběh, který mě roztrhá na kusy a pak postupně zase složí vše do kupy.

Bohužel jsem se dočkala "jen" romatické oddechovky, která je sice od začátku zahalena tajemstvím, nicméně mi přišlo, že nijak moc negraduje a napadlo mě hned od začátku. Chyběl mi asi také nějaký společenský přesah, díky kterým jsou pro mne příběhy od Colleen jedinečné.

Výhodou bylo, že mi hlavní hrdinové nepřišli afektovaní, i když byli samozřejmě oba dokonale krásní a chytří. Přestože jsem někdy nechápavě kroutila hlavou nad jejich jednáním, sedělo to k jejich povahám i věku a dalo se to tedy pochopit. Oba hlavní hrdinové byli tak strašně hodní, chápaví a navzájem vstřícní, že jim to bylo na škodu.

Knize se také musí ponechat, že se velmi dobře čte a má úžasnou atmosféru kanadské přírody. Autorce se bravurně povedlo popsat tamní jezero a měla jsem pocit, že jsem se tam přenesla.

GalaxyR
10.09.2023 5 z 5

Napíšu to ještě za čerstva.
Tohle není obyčejná romantická kniha s obyčejnou klišé zápletkou a rozhodně se u čtení příliš neodreagujete. Ano, některé příběhové zvraty člověk čeká, ale ne proto, že by si je autorka vytáhla z pytlíčku klišé nápadů, ale protože přesně takový je život.
Knihu jsem začala číst včera k večeru a dnes jsem jí dočetla.
Bavilo mě to, rmoutilo mě to a v mém momentálním stavu, kdy se sama potýkám s ošklivou bolestí na srdci, jsem si u knihy i pobrečela.
Je to psané skvěle, nenašla jsem hluchá místa a i vedlejší postavy měly vlastní hloubku.
Je to sen a noční můra každého... najít v útlém věku člověka, se kterým chcete strávit život, víte, že k sobě patříte, ale osud vás zavede na odlišné cesty životem a vám po celou dobu schází důležitá část, celou dobu bojujete o místo v životě toho druhého.
Doporučuji snad každému.

EvikU.
08.09.2023 5 z 5

Toto je román pro ženy, ale tak krásně napsaný, do hloubky, s přesahujícím přátelstvím, který je dle mého názoru pro všechny. Příběh dvou kamarádů, kteří se na sebe mohou spolehnout, rozumí si ve všem. Seznámí se ve 13 letech a pro oba je to osudové setkání.

Může to vyznít jako laciný román, ale pravda je jiná. Mohou si svěřit cokoliv, trénují spolu, Sam běhá a Percy plave. Jejich seznámení proběhne u jezera v Barry`s Bay. Sam s Charliem (svým bratrem) a maminkou Sue tu žije. Persefona tu tráví léto se svými rodiči v chatě, kterou si koupili. Jinak žije v Torontu.

Léto co léto spolu prožívají krásné chvíle. Jak dospívají, přátelství přeroste v lásku. Percy má Sue jako druhou mámu. Oba mají své sny a přání do budoucna. Sam chce být doktor a Percy píše příběhy. Jejich školy jsou každá jinde. Vydrží jejich láska na dálku?

Kniha střídá vyprávění teď a před 12 lety. Toto vyprávění miluju. Postupnými krůčky se dozvídáme, co se v minulosti pokazilo, že jejich vztah nevydržel a 10 let se neviděli. Percy přijíždí na pohřeb Sue, o kterém ji dal vědět Samuelův bratr Charlie. Dokáží si vše vyříkat?

Na konci knihy jsem měla dvakrát slzy v očích. Moc hezká kniha.

@pribehyodjany
06.09.2023 5 z 5

Měla jsem vysoká očekání... a nakonec jsem byla spokojená. Za mě musím vyzdvihnout to, že je to o lidech, kteří nejsou bezchybní nebo dokonalí. Líbilo se mi, že zápletka je uvěřitelná a autorka nemusela zacházet do nějakých extrémů, aby vyvolala emoce. Stačilo jí pár lidských chyb, nedorozumění a příběh s krásnou letní atmosférou a osudovou láskou byl na světě. Za mě knihu určitě můžu doporučit, v žánru čisté romantiky je to opravdu povedená kniha, která se čte skoro sama.

MaláKnihomolka
05.09.2023 4 z 5

Co se stane, když se rodiče rozhodnou vzít své dítě na prázdniny z ruchu města na chatu u jezera? Šest letních prázdnin strávených se sousedovic kluky, z nichž se jeden stane nejlepším kamarádem mladé Persefony. Co když přátelství postupně přeroste v první lásku, která se bohužel rozpadne jednou nepěknou chybou?

Myslím, že tuhle knihu si užijí i ti, kteří spíše preferují enemies to lovers. Já jsem fanda jak toho, tak i friends to lovers, protože tak to kolikrát v životě chodí.
Autorka dokázala naprosto bravurně vykreslit prostředí, kde se její příběh odehrává. Úplně jako bych se s hlavními postavami koupala v jezeře, skákala do vody ze "skákacího kamenu", trávila s nimi čas v chatě, ve sklepě u sledování hororů. Na to nemůžu říct ani ťuk. Navíc je tohle ten typ knihy, který otevřete a chcete pořád číst dál, dokud nekoukáte na poslední řádky. Na Goodreads má kniha hodnocení 4,25 a přes 420 000 hodnocení.

Sledujete dvě dějové linky. Přítomnost, kdy se Pers se Samem setkávají po více jak 10 letech kvůli smutné události (ze které bylo smutno i mně) a minulost, kdy spolu strávili jako děti již zmíněných několik prázdnin. Já osobně měla radši části z minulosti, bavily mě o kousíček víc. Jejich poznávání, oťukávání, pošťuchování, radosti Sam mi k srdci přirostl hned, byl skvělý. Pers jsem taky měla ráda, ale po události, jež se stala ke konci mě docela zklamala. Chápala jsem jak se cítí, jenže tohle se nedělá. Nemůžu jinak.

Přemýšlela jsem jak budu knihu hodnotit a až na to jedno zakopnutí se mi hodně líbila, takže to vidím na 4/5.

přátelství láska léto pátrání v minulosti srdce

Autorovy knížky

2023  87%Každé další léto