Příčina smrti

Už jsou to téměř tři roky, co se v okolí Richmondu začaly ztrácet mladé milenecké dvojice – jejich těla byla objevena až po několika týdnech, hluboko v lesích, a skončila na pitevním stole doktorky Kay Scarpettové – ta však nedokáže určit, jak tito lidé zemřeli. Čtvrtý nevyřešený případ mění celou situaci v noční můru – stejným způsobem právě zmizela i Debora Harveyová, dcera vysoce postavené a všeobecně známé osobnosti. Pat Harveyová je ochotná udělat cokoli, aby dceru zachránila, a když se jí to nedaří, obviní Kay z neschopnosti a vystaví ji útokům médií. Navíc Kay s postupem času zjišťuje, že jí členové vyšetřovacího týmu lžou a podsouvají jí falešné stopy. Nezbude jí než pustit se do pátrání na vlastní pěst…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92695/pricina-smrti-92695.jpg 4.389

Kay Scarpettová 3.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

All that remains, 1992

Kniha Příčina smrti

čef

Příběh z počátku kariéry hlavní hrdinky, kdy Lucy ještě chodila do školy a s počítači příliš nekamarádila - taky byl teprve rok 1994, tedy pravěk počítačů, že. Zdá se, že počáteční díly této předlouhé série nebyly ještě přeplněny holčičími problémy jako ty pozdější. Takže i v tomto raném díle je větší soustředění na odhalení sériového vraha než na to kdo, s kým, jak a co si uděláme k večeři. Proto je jistě tato kniha pro mne zajímavější a napínavější než naposled čtené Naleziště z doby o více než 20 let pozdější. Hodnotím jako jeden z nejlepších z řady.

Iva B.
02.12.2018

Jsem sice zatím na začátku, ale tahle série mě baví.. Taková spíše detektivka pro ženy, čtivá. Já jsem spokojená.

moudivlacek
18.02.2018

Velmi zajímavý díl tohoto tématu, hodně dlouho jsem opravdu byla přesvědčená, že vrah musí být buď z FBI či CIA, závěr mě opravdu dostal.
Tentokrát tu byla dobrá spolupráce Kay a detektiva Marina, dlouho jsem ze špinavostí podezřívala Bentona, ale ten neměl na výběr.
Politika by se opravdu neměla nikdy míchat do vyšetřování vražd, o dotěrných reportérech ani nemluvě. Někdy udělají víc škody, jak užitku.

marek1278
26.09.2017

Další případ patoložky Kay byl čtivý a napínavý až do překvapivého závěru, těším se na další díly

Radous
06.01.2017

Musím říct, že třetí díl mi přišel dějově nejzajímavější, nicméně rozřešení případu na základě (silně nepravděpodobného) štěstí mi přijde pro detektivku poněkud divné. Zároveň se mi zdá, že se do knihy - hodnotím třetí román v řadě - vkrádá o něco víc té romantiky a Boha, než bych si představoval. Nicméně se jedná o Ameriku, americkou spisovatelku a hlavní postavou románů je žena. Dá se to tedy pochopit. A na na kvalitu čtiva to také zásadní vliv nemá. Jsem zvědavý, jaký budu mít dojem, až budu o další tři díly dál.

renefer
22.12.2016

Napínavé až do konce, ale přece jen už jsme trochu dál...

Joyce24
18.08.2016

Další z výborných příběhů patoložky Kay Scarpettové opět nezklamal. Velmi napínavý příběh
s nečekaným rozuzlením.

mechulka
11.01.2014

Opět jsem nebyla zklamaná, skvělá kniha.

Patricia Cornwell
americká, 1956