Kawa 9

Kawa 9 https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262971/bmid_kawa-9-4Uf-262971.png 3 37 14

Emotivní a humorný příběh o tom, jak byl malý Křovák Kawa 9 prodán za rezavý budík obchodníkům s lidmi a dostal se tak z pralesa až do USA. Tam si ho ve slevě zakoupila bezdětná rodina. Dospěl, stal se agentem CIA a v 50. letech 20. století ho vyslali do Prahy a Moskvy. Ovlivnil při tom nejen řadu osobností, ale i dějiny České republiky, Evropy a celého světa.... celý text

meluzena
13.02.2022 odpad!

Tak tohle ne. Fekální a stupidní humor, prokládaný starými otřepanými vtipy, kompilát-recyklát komedií nejnižší úrovně. Chtěla jsem tomu dát šanci aspoň 100 stran, ale nedalo se to. Uživatel RobRoy mi mluví z duše.

knihovna22
12.01.2022 2 z 5

Tak to je moje teprve druhá kniha, kterou jsem, jako notorický dočítač, prostě nedala. Utla jsem to konečně na straně 132 . Nepovedená napodobenina Jonase Jonassona. Až do strany 60 jsem nechápala v komentářích to přirovnávání ke Kameňáku - ale pak se ty vtipy začaly valit :-(

petr_
19.09.2020 5 z 5

Kniha je skvělá protože si dělá legraci ze studené války a ze špiónů a jejich práce. Kawa je protikladem Jamese Bonda. Svými akcemi sype písek do soukolí vojenské mašinérie v USA a hlavně v Rusku. Celá kniha mi trochu připomínala film "Konec agenta W4C" který je plný spousty nedorozumění a trapných špionážních akcí a vlastně o ničem, které všichni chtějí, aniž tomu rozumějí. Nemá cenu rozebírat scény se zahrabanými pytlíčky a ruskými obrněnými vlaky, ale mě přišly poměrně reálné.
Pokud tato kniha někomu připomíná film "Kameňák" (který opravdu nemám rád), tak velký rozdíl vidím v lepší propracovanosti a provázanosti děje. Možná, že neznám všechny staré vtipy, ale možná znám spoustu jiných, které zase neznají jiní lidé. A necítím se proto nijak trapně, protože dobrý vtip musí vyznít ve správném kontextu a době, pak je dobrý.

miroslav8024
17.09.2020 odpad!

Tato kniha mě uráží, znechucuje pohled na gádže. Asy pudu na železo místo čtení této sra... Výte co. Fuj jsem znechucen

RobRoy
24.08.2020 1 z 5

Byl jsem si vědom rozporuplných komentářů, a přesto do knihy šel - tak hrozné to snad být nemůže. Mýlil jsem se. Začátek ještě docela jde, i když i ten hodně balancuje někde mezi vtipností a trapností, a občas něco, co by mohl být osvěžující lehce za vlasy přitažený vtípek, omílá a rozvíjí opravdu do omrzení. Ale jakmile Kawa “dospěje”, jde to úplně do háje. Lehkost, se kterou stoletý stařík proplouvá dějinami, je tady nahrazena křečovitou těžkopádností, věci se dějí zjevně proto, že si autor myslí, že to bude vtipné, než aby nějak organicky plynuly z děje, styl vyprávění připomíná slohovku žáka základní třídy, a hlavně - to srovnání s Kameňákem naprosto sedí. Není to tak, že by se autor občas inspiroval známým vtipem, on prostě děj ohýbá tak, aby do něj ty vtipy mohl začlenit v plném znění, a trčí to tam jako pěst na oko. Klidně každou druhou stránku. Nevím, do jaké míry je těch pár kladných hodnocení od lidí, kteří ty staré vtipy neznají nebo kterým přijde Kameňák vtipný, ale já to prostě musel přestat číst, a ta míra nevkusu, plagiátorství a arogance (opravdu si autor myslel, že má vypravěčské schopnosti a nápady na to kopírovat Jonassona?) mě dokonale odradila i od jeho dalších knih. Mimochodem, tohle je první negativní recenze na knihu, kterou jsem napsal, obvykle si jen řeknu “tohle není kniha pro mě”, ale tady chci varovat ty, kteří by stejně jako já váhali nad rozporuplnými reakcemi - jo, je to fakt hodně špatné, nespadá to ani do kategorie “je to tak blbé, až je to vtipné”, je to prostě fakt jen ztráta času. Sorry, Kostko.

Péťa1950
18.08.2020 1 z 5

V poslední době se mi nedaří vybrat v knihovně pořádnou knihu. Už třetí kniha v krátké době, kterou jsem nedočetla. Sepsat tak velké množství starých vtípků, přidat známá jména a psát v podstatě o ničem, asi to je také umění. Musím se polepšit při výběru knih.

atg
12.02.2020 5 z 5

Kawa 9 byla úžasná kniha nabitá vtipem od začátku do konce. Humor to byl, dle mého názoru, dosti inteligentní a neotřelý. Kdo srovnává s Kamenakem nebo kdo v knize nachází "staré známé frky", ten to snad ani nemohl číst. Za mě rozhodně 5* a zarazuji knihu do oblíbených.

orinka3
29.11.2019 1 z 5

Od pana Cubecy první kniha. A hned tohle. Zpočátku jsem si myslila, že to bude něco originálního, chytrého a vtipného. Jenže s každou stránku přišly nejméně dvě anekdoty nebo hlášky, které jsem už dávno uslyšela odjinud. Zvučná jména, která se v knize objevovala, zřejmě posloužila jako pojidlo k oněm vtípkům a zvláštním událostem. Veselé k popukání to určitě není. Podle mě je to celkem zbytečná knížka, která člověku nic nedá. Tak do hospody. Ale na to je zas moc těžká do ruky:)

Pika
15.09.2019 2 z 5

Takový Kamenak, ale v v knižní podobě. Staré známe vtipy, děj o ničem.

kneslova
07.05.2019 4 z 5

Je to vtipné, tak trochu dle Stoletého staříka, odlehčující literatura

Arev122
29.04.2019 5 z 5

Pěkně a vtipně napsaná knížka, já ji vzala na dovolenou, to bylo perfektní. Opravdu pobavila.

JaKa1974
09.01.2018 5 z 5

Kniha je celá o h...., ale je prostě úžasná. Takhle jsem se dlouho u knihy nenasmála. Prostě super a doporučuji přečtení.

mdvorak
09.05.2016 5 z 5

dlouho jsem se tak nepobavil a přečíst celou knihu, která je výsledku o jednom jedniném... bravo, tleskám :D

čef
05.04.2016 2 z 5

Jestliže stál autor se svojí tvorbou na okraji propasti, pak s touto bláznivou knihou udělal velký krok vpřed. Pěkně děkuji za záplavu starých frků, slovních obratů, fekálního humoru a titulů Fidela Castra a jiných potentátů. Některé odstavce jsem díky svému nízkému IQ tykve nepochopil, ale domnívám se, že byly nejméně třikrát zašifrovány, abych byl ušetřen jejich ohromujícího obsahu, což by se určitě negativně odrazilo na mém duševním zdraví. Lituji jenom, že tento politicko-satirický příběh nemá alespoň 1000 stran, což by jistě přidáním dalších skopičin, ho*en a historických postav nebyl pro autora vůbec žádný problém. Bohužel by sepsání i s použitím CTRL+C trvalo déle než jeden týden a asi by nám klesla životní úroveň . Fu*ked dobrý!

satira humor komunismus Křováci špioni

Karel Cubeca (p)