Kavky / Psychoanalytik / Padlý anjel / Mesto kostí

Kavky / Psychoanalytik / Padlý anjel / Mesto kostí
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354526/bmid_kavky-psychoanalytik-padly-anjel-me-KkL-354526.JPG 4 29 29

1.Psychoanalytik-John Katzenbach: V deň svojich päťdesiatych tretích narodenín dostáva psychoanalytik Dr. Richard Starks výhražný list. Pokiaľ do dvoch týždňov neodhalí totožnosť jeho pisateľa, bude musieť spáchať samovraždu - inak ohrozí zdravie a život svojich príbuzných. Horúčkovité pátranie zavedie doktora Starksa do dávno zabudnutej minulosti a od základov zmení jeho pohľad na svet. 2. Kavky-Ken Follett: Druhá svetová vojna sa chýli ku koncu, vylodenie v Normandii je na spadnutie, ale pre jeho úspešnosť treba ešte na pevnine pripraviť čo najlepšie podmienky. Jednou z nich je aj zničenie telefónnej ústredne neďaleko okupovaného Remeša. Britská agentka Flick Clairetová a jej ženský oddiel Kavky sa teda pokúsia preniknúť do gestapom stráženej budovy a splniť náročnú úlohu. 3. Mesto kostí-Michael Connelly: V lesoch na Hollywood Hills náhodou nájdu kosti dvanásťročného chlapca, ktorého mŕtvolu sem pred mnohými rokmi ukryl jeho vrah. Skúsený policajný detektív Harry Bosch sa musí v priebehu vyšetrovania vyrovnať s nevítaným záujmom médii i s nečakaným obratom v osobnom živote, no nakoniec sa spletitou sieťou stôp a dôkazov prepracuje k šokujúcej pravde. 4. Padlý anjel-Don J. Snyder: Úspešný agent hollywoodskych hviezd Terry Mcuinn sa v mladosti zaprisahal, že rodné Maine, kde jeho otec pracoval ako správca luxusnej chatovej kolónie, nechá navždy ďaleko za sebou. Po otcovej smrti však postupne začína zisťovať, že ho k tomuto miestu nepútajú len spomienky z detstva a že nie je sám, kto si vinou vlastnej tvrdohlavosti šliape po šťastí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Reader's Digest Výber (SK)

Jackdaws/The Analyst/Fallen Angel/The City of Bones , 2002

vpadysak
05.06.2023 4 z 5

Slušný príbeh z obdobia druhej svetovej vojny vystriedajú moderné psychohrádky. Kniha pokračuje rodinno-romantickým príbehom a končí detektívkou z časov, keď sa vyšetrovalo pekne po starom a internet bol ešte iba budúcnosť.
Štyri úplne odlišné príbehy, ale aj tak som ich prečítal všetky za sebou, bavilo ma to a kniha funguje pekne.

Luigi1
18.02.2023 5 z 5

Tak jsem si opravdu početl doporučuji

lusila
19.02.2021 4 z 5

Každý román som prečítala so záujmom, najviac sa mi páčil Psychoanalytik.

danka13
10.07.2020 4 z 5

Za mě dost dobré, nejdéle jsem se prokousávala Psychoanalytikem, něco takového by mě ani ve snu snad nemohlo napadnout. Nejvíce se mi líbilo Město kostí a Padlý anděl. Kavky nejsou špatné, ale Noční let se mi líbil více.

astina
28.12.2015 5 z 5