Kauza Stvořitel

Kauza Stvořitel https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32234/kauza-stvoritel-32234.jpg 5 20 4

Novinář pátrá po tajemství vzniku života / Má darwinovská evoluční teorie skutečně pravdu a je jediným možným řešením tajemství vzniku života? Pokud má darwinismus pravdu pak platí slova evolučního biologa a historika Williama Provinea, že: ...

Žánr:
Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Návrat domů
Originální název:

Case for a Creator , 2002


více info...

Komentáře (4)


kacaabba
kacaabba
13.01.2020 5 z 5

Z hlediska obsahu dávám hvězdiček pět, ale přesto mám jednu zásadní výtku: tím, že je kniha koncipovaná jako řada rozhovorů, tak mi tam zcela chybí jakékoli doprovodné obrázky. Autor knihy se před rozhovory zjevně kvalitně připravil, aby mohl klást smysluplné dotazy, jistě mnoho viděl, ale čtenářům této knihy z toho nic nedopřál. Škoda. Asi to čeká na někoho jiného. :-) Pro zájemce, co občas také potřebují názorné ukázky: na základě knihy existuje filmový dokument stejného názvu (The case for a Creator). Dá se sehnat na netu s českými nebo slovenskými titulky).

Garik
Garik
01.12.2018 5 z 5

Aj v tomto svojom diele si autor kladie viaceré závažné otázky, ktoré sa mnohým ľuďom stávajú prekážkou na ceste hľadania Boha. Kvôli ich zodpovedaniu navštívil známe osobnosti, ľudí vzdelaných vo viacerých vedných disciplínach, až prišiel k jednoznačnému záveru, že kresťanská viera v Boha Stvoriteľa a veda si navzájom neprotirečia, nestoja proti sebe a ich poznanie si neodporuje.

„Je iróniou, že ak povieme, že veda je jediným pôvodcom pravdy, tak je to protirečenie, pretože samotné toto vyhlásenie nemožno preskúmať žiadnou vedeckou metódou. Je to protirečivé filozofické tvrdenie.“


kacka29
kacka29
23.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha, která dokazuje, že věda nutně nemusí jít proti křesťanství.

smnpka
smnpka
29.04.2013 5 z 5

Velice zajímavá kniha. Pěkně poukazuje na to ,že čemu lidé dnes věří nemá s vědou nic společného, naopak jsou to jen dohady. Nebo jen spíše pohádky co se za vědu schovávají.